Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технология - поцинковане,боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технология - поцинковане,боядисване

    Да се върнем на темата корозия и защита.
    Изчел съм нещата в другите постове.
    Та помагайте.
    Трябва ми точната технология за студено поцинковане.

    Изходни материали стоманена тръба /горещо,студено валцувани,електрозаварени/.

    А сега ако може дайте да направим точната технология.
    Целта е тръбата да се обработи и боядиса в подходящ цвят така,че при използуване на вънка да не мръдне примерно 5 години.

    Аз все още чета и не съм стигнал до точната истина.

    Ако помогнете добре. Надявам се Стефан да се включи.

    Подбран материал за студ.поцинковане Zinge, български заместител
    Mr. Zink на Оргахим.
    only 4 x 4,sim AWD

  • #2
    Re: Технология - поцинковане,боядисване

    Йори е твоя човек

    Коментар


    • #3
      Re: Технология - поцинковане,боядисване

      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
      Ако помогнете добре. Надявам се Стефан да се включи.
      Не разчитай на тези екстри.
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: Технология - поцинковане,боядисване

        Понеже тази тема ме интересува, ще споделя мое виждане на база на много практически и прочетени работи.
        Първо, когато за първи път на Пловдивския панаир показаха боята Цинга на Белгийската фирма водих един дълъг разговор с представителя. Защото точни преди това бях намерил едни мистрии четки и железа оставени в бака бяла гасена вар за три години. Беше изчезнала ръждата по баката. Метала по четките беше матов и като че ли си личаха кристалите му.
        От тук извода, че покритието трябва да има алкален характер.
        Второ, От книгата Сногшибателние секретъй для автомобила - нещо такова , има линк във форума разбрах , че ако сменяш парче от ляв калник за колата ХХХХХ трябва да намериш ламарина от същия ляв калник от същата марка кола ХХХХХ. Иначе несъвпадение на структурата на металъ и следва интерметална корозия - няма спасение .

        Трето Електронно устройство като на някои бойлери.

        Четвърто: Монтиране на истински цинкови протекгори по шасито на колата като по корпусите на корабите.

        Какво смятам да направя и частично съм направил.

        Режя с флакса изгнилото парче от корпуса на колата.
        Заменям с парче 1,8 мм горещо валцована.
        Изпилявам заварките и мажа с преобразувател за ръжда цялото парче ламарина.
        След няколко дни с корава телена четка лъскам до блясък 5 см. около заварката и мажа с цинкова боя - Мистър Цинк.
        След това грундирам с Епоксиден грунд цинковото и обикновеното фосфатирано покритие.
        Следва влакнест кит ако е необходимо.
        Китване с нормален кит.
        Шприцкит и боядисване.

        Благодаря за вниманието!

        Коментар


        • #5
          Re: Технология - поцинковане,боядисване

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          Не разчитай на тези екстри.
          Не разбрах за екстрите.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            Re: Технология - поцинковане,боядисване

            Начина е само един-галванизация,останалото е бош-лаф
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              Re: Технология - поцинковане,боядисване

              "Цингата" на Оргахим върши работа, при условие, че повърхноста на стоманата е почистена предварително много добре, непосредствено преди нанасянето на "цинка". Необходими са минимум 48 часа, след нанасяне на слоя, за прилична адхезия между стоманата и цинка.
              Аз лично нанасям 2-3 слоя, разреден "цинк", през 10-15 минути.
              Преди няколко години, когато тия поцинковащи материали се появиха на нашия пазар, направих серия от тестове с продукти на различни производители, някой от които невероятно скъпи. Оргахимския цинк се появи по-късно, но резултатите му бяха сред най-добрите.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                Re: Технология - поцинковане,боядисване

                Какъв е най добрия метод за почистване преди цинка.
                Необходимо ли е да се минава с някакъв специален химикал.
                Или шкуренето му е майката.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  Re: Технология - поцинковане,боядисване

                  В последно време ползвам някакъв химикал на водна основа. При по сериозна ръжда се налага няколкократно третиране и телена четка, но при лека корозия е достатъчно намазване, последващо (след 5-10 минути) изтъркване с парцал и измиване с вода. След изсушаване, повърноста е подготвена за боядисване или грундиране. Утре ще проверя за името на препарата и доставчика.
                  Ако повърноста ще се поцинкова, то желателно е да се обработи със слаб разтвор на солна киселина (примерно 5%), защото описания по-горе препарат прави тънък пасивен слой. "Преобразувателят на ръжда" не е подходящ за този случай, защото съдържа ортофосфорна киселина, която също създава пасивен слой.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Технология - поцинковане,боядисване

                    Защо не е подходящо да се ползва "пасиватор" преди нанасянето на цинка?Преди време ходих на едни демонстраций на Сикенс,според там показаната технология,преди грундиране и боядисване детаила го третират с "Уошпраимер",които е точно пасиватор,с цел по-добро устоичивос на корозия.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Технология - поцинковане,боядисване

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Защо не е подходящо да се ползва "пасиватор" преди нанасянето на цинка?...
                      Защото поцинковане и боядисване са различни неща.
                      Боята, грунда и всички подобни се нанасят като слой, върху метала, докато цинка, прониква адхезионно в повърхностния слой на стоманата. Пасивния слой, двужелезен триокис (дано не го бъркам с трижелезен четириокис, все пак химията не ми е силна страна ) е сравнително устойчиво съединение и затруднява проникването на цинковите молекули в повърностния слой на стоманата.
                      Поне на теория би трябвало да е така, но за всеки случай днес ще се консултирам с химиците.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Технология - поцинковане,боядисване

                        Има някаква тънкост преди студено поцинковане.
                        Според мен е важно с какво ще обработиш.
                        Най важното е да не пречиш на поцинковането.
                        По принцип мисля да купя две парчета тръба - едно по ръждиво и едно по прясно.
                        Ще видя с какво точно ще ги обработим.
                        Поцинковане.
                        А после ще търся акъл за боядисване.
                        Там е тъмна индия за мен. Но чета.
                        Ще споделя.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Технология - поцинковане,боядисване

                          Да,благодаря за разяснението.След цинка,можели да се нанася епоксиден грунд?Веднъж-дваж съм ползвал и мисля,че върши добра работа,издръжлив е на всякакви влияния.Колкото до боядисването в каквото мога ще внеса светлина,даста често се занимавам с автобояджийски работи.Поздрави.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Технология - поцинковане,боядисване

                            Третирането с разредена солна киселина се нарича байцване и целта му е да активира повърхността на метала за по -добро сцепление между цинка и метала.Трябва да е предшествано от добро обезмасляване.След поцинковане се прави пасивация на цинковото покритие.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Технология - поцинковане,боядисване

                              Колеги 2 въпроса:
                              1. Имате ли отзиви от цинковия грунд на Лакпром или да взема Мистър Цинк
                              2. Задължително ли е третирането с киселина. Всмисъл, би ли се получило ако след песъкоструя обезмасля с ацетон и директно нанеса цинка
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X