Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно Terios

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно Terios

    Здравейте,
    От доста време съм регистриран във форума и съм изчел немалко теми относно отделните автомобили 4х4. Наистина форума е страхотно полезен, за което заслугата е на участниците в него.
    След многото изчетена информация, както и конкретните потребности и изисквания които имам, се ориентирах към покупката на Daihatsu Terios - 1 генерация, преди или след лифта е въпрос на цена, но май ще е преди. Въпреки темите които изчетох за модела, все още имам въпроси, на които се надявам да ми отговорят хора с опит:
    1) Всички Terios-и ли имат LSD и ако не, то как се отичават най-лесно тези които имат - питам за нещо специфично за модела, иначе доколкото разбрах се вдигат задните колела и се гледа посоката на въртенето им?
    2) Как да разбера дали работи блокировката на централния диференциал?
    3) И на двата двигателя ли е възможно да се монтира обикновено газово? С какви колектори са?
    4) Някой може ли да ми каже синтезирано предимствата на новият мотор (след 2000 г. - от Ярис), освен че е с верига и 3 коня отгоре?
    5) Освен стандартните проверки преди покупката на кола, има ли нещо специфично за модела, което е важно или пък лесно и ценно за проверка?
    Последният и най-важен въпрос - предвид това че най-често интересните оферти са от София, Монтана и Плевен - можели да ми препоръчате сервиз в тези градове в който да погледнат колата? В момента има и една изгодна оферта в Козлодуй - Териос 98 г. за 4 000 лева, та ако някой може да предложи сервиз и в този град?
    Благодаря ви предварително и се надявам в най-скоро време да се присъединя в клуба на водачите на автомобили 4х4.

  • #2
    От: Няколко въпроса относно Terios

    Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
    Здравейте,
    От доста време съм регистриран във форума и съм изчел немалко теми относно отделните автомобили 4х4. Наистина форума е страхотно полезен, за което заслугата е на участниците в него.
    След многото изчетена информация, както и конкретните потребности и изисквания които имам, се ориентирах към покупката на Daihatsu Terios - 1 генерация, преди или след лифта е въпрос на цена, но май ще е преди. Въпреки темите които изчетох за модела, все още имам въпроси, на които се надявам да ми отговорят хора с опит:
    1) Всички Terios-и ли имат LSD и ако не, то как се отичават най-лесно тези които имат - питам за нещо специфично за модела, иначе доколкото разбрах се вдигат задните колела и се гледа посоката на въртенето им?
    2) Как да разбера дали работи блокировката на централния диференциал?
    3) И на двата двигателя ли е възможно да се монтира обикновено газово? С какви колектори са?
    4) Някой може ли да ми каже синтезирано предимствата на новият мотор (след 2000 г. - от Ярис), освен че е с верига и 3 коня отгоре?
    5) Освен стандартните проверки преди покупката на кола, има ли нещо специфично за модела, което е важно или пък лесно и ценно за проверка?
    Последният и най-важен въпрос - предвид това че най-често интересните оферти са от София, Монтана и Плевен - можели да ми препоръчате сервиз в тези градове в който да погледнат колата? В момента има и една изгодна оферта в Козлодуй - Териос 98 г. за 4 000 лева, та ако някой може да предложи сервиз и в този град?
    Благодаря ви предварително и се надявам в най-скоро време да се присъединя в клуба на водачите на автомобили 4х4.
    колега аз лично мога да ти помогна с тях се занимавам от много време

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса относно Terios

      Ще се радвам, защото действително ми трябват отговори на поставените въпроси!
      Оставам в очакване....

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса относно Terios

        Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
        колега аз лично мога да ти помогна с тях се занимавам от много време
        Прочетох...затворих...ходих пих кафе и пак се връщам - защото не разбрах с кои точно се занимаваш ... с Даихацу Териос -ите ...с 3-те коня отгоре или с водачите на автомобили 4х4
        >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
        Защото така ми харесва...
        Телефон: НЯМАМ
        Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса относно Terios

          Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
          Прочетох...затворих...ходих пих кафе и пак се връщам - защото не разбрах с кои точно се занимаваш ... с Даихацу Териос -ите ...с 3-те коня отгоре или с водачите на автомобили 4х4
          Те на колегата "mapchu" всичките му постове са такива, та затова очаквам да даде конкретен отговор, тук в темата, поне на някой от въпросите ми!

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса относно Terios

            Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
            Те на колегата "mapchu" всичките му постове са такива, та затова очаквам да даде конкретен отговор, тук в темата, поне на някой от въпросите ми!
            първото което трябва да гледаш е да видиш ангренажа как е,сле което ако имат в някой сервиз да проверят как са пропуските,последното по-важност е съединителя ако е към края си не си заслужава за другите неща окачването отзад се гледа една втулка там страдат много .

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса относно Terios

              Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
              Те на колегата "mapchu" всичките му постове са такива, та затова очаквам да даде конкретен отговор, тук в темата, поне на някой от въпросите ми!
              Ако ви прави впечатление колегата "mapchu" помага на територията на цяла България.
              Оше не се е решил да напише от къде е (за разлика от останалите съфорумници).
              Можеби не знае кой и за какво ще ползва местоположението му, а можеби е ..............

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса относно Terios

                Първоначално публикуван от ТОЗИ Преглед на мнение
                Ако ви прави впечатление колегата "mapchu" помага на територията на цяла България.
                Оше не се е решил да напише от къде е (за разлика от останалите съфорумници).
                Можеби не знае кой и за какво ще ползва местоположението му, а можеби е ..............
                колега от София съм,имали нещо лошо ако помогнеш на някой,защо да си купи джип,който след това ще му излезе още толкова за ремонт !

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса относно Terios

                  Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                  първото което трябва да гледаш е да видиш ангренажа как е,сле което ако имат в някой сервиз да проверят как са пропуските,последното по-важност е съединителя ако е към края си не си заслужава за другите неща окачването отзад се гледа една втулка там страдат много .
                  Колега mapchu, това с ангренажа ще го отчета за майтап/закачка от твоя страна!
                  След това какво имаш предвид "пропуските" - по детайлно ако може - що е то, какво точно се гледа, че нищо не откривам във форума?
                  Това за втулката отзад - може ли по-подробно, че така нещо не върши работа!
                  И една молба, ако не смяташ да пишеш конкретни неща и стъпки как да бъдат открити потенциални проблеми, а възнамеряваш само да симулираш знания и да дразниш със мъгляви обяснения.... не пиши повече в темата ми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса относно Terios

                    Колега mapchu, "майсторе !!! " с тази помощ и триколка с педали да си купи някои няма да е в движение. Предполагам че за 3 години във форума градския (съвпадение ) е научил за най-важните неща (такива не виждам в твоя пост ) при покупка на джип. Темата е по повод "питам за нещо специфично за модела" и мисля че е нормално някой които е лежал под 2-3 такива или му е побеляла косата от неговата( жипка не жена )да си каже мнението и забележките по съответния модел.Обяснения от рода на "отзад се гледа една втулка там страдат много " предизвикват смях ... като се има в предвид чистото подсъзнание на голяма част от подвизаващите се тук .
                    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                    Защото така ми харесва...
                    Телефон: НЯМАМ
                    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса относно Terios

                      Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                      Колега mapchu, "майсторе !!! " с тази помощ и триколка с педали да си купи някои няма да е в движение. Предполагам че за 3 години във форума градския (съвпадение ) е научил за най-важните неща (такива не виждам в твоя пост ) при покупка на джип. Темата е по повод "питам за нещо специфично за модела" и мисля че е нормално някой които е лежал под 2-3 такива или му е побеляла косата от неговата( жипка не жена )да си каже мнението и забележките по съответния модел.Обяснения от рода на "отзад се гледа една втулка там страдат много " предизвикват смях ... като се има в предвид чистото подсъзнание на голяма част от подвизаващите се тук .
                      който как иска да го разбира помогни му ти,след като аз незнам но защо ли и аз помагам по-добре да си мълча и след време като някой пострада да знае защо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса относно Terios

                        Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                        колега от София съм,имали нещо лошо ако помогнеш на някой,защо да си купи джип,който след това ще му излезе още толкова за ремонт !
                        Няма нищо лошо да помогнеш на някой, но нека е по лесния начин .
                        А щом разбираш толкова от Териуси и имаш налични и стоманени джанти си или в АТС или СОТ 161 което също е добре защото минават доста през теб (Териуси).
                        Пък за Софията има място където да го напишещ .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса относно Terios

                          Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
                          1) Всички Terios-и ли имат LSD и ако не, то как се отичават най-лесно тези които имат - питам за нещо специфично за модела, иначе доколкото разбрах се вдигат задните колела и се гледа посоката на въртенето им?
                          2) Как да разбера дали работи блокировката на централния диференциал?
                          3) И на двата двигателя ли е възможно да се монтира обикновено газово? С какви колектори са?
                          4) Някой може ли да ми каже синтезирано предимствата на новият мотор (след 2000 г. - от Ярис), освен че е с верига и 3 коня отгоре?
                          5) Освен стандартните проверки преди покупката на кола, има ли нещо специфично за модела, което е важно или пък лесно и ценно за проверка?
                          Май-дойде време да си отговоря сам на въпросите:
                          1) Най-вероятно всички са със LSD, поне тези които гледах имаха!
                          2) Светва индикатор на таблото (и какво от това???), и се усеща промяна в поведението на колата по черно (поне така усетих но може и да съм си въобразил).
                          3) И на двата може, но дори и на по-новия да има някакви проблеми вече не ме вълнува!
                          4) Въртящият момент е по-голям - 120 на 105 при стария и идва при значително по-ниски обороти - 3200 срещи 5100! Но и това не е болка за умиране, защото стария мотор наистина е много нервен!!!
                          5) Болшинството от продаваните джипки с примамливи цени са блъскани, китвани и т.н. при това некачествено...
                          Та така Terios-а вече е в семейството... и няма нито един който да не го харесва!
                          Първоначални впечатление:
                          Икономичен... при това не само за джип - за 200 км. даде разход от около 6,5 л./100 км (пълно-пълно).
                          Двигателя е супер и си върши работата идеално (да пътя говоря в момента) - при 100 км/ч оборотите са 3500, при положение че критичните почват от 7000.
                          Това за липсата на място - може би е за хора с габарити от над 2 м. и 100+ кг., но отпред преспокойно и комфорно има място за 2-ма 90 кг./185 см. човека, а и отзад с тези габарити двама човека няма да им е некомфортно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса относно Terios

                            Да ви е честита новата придобивка и много да ви слуша. Хиляди безавариини километри!

                            Може и някоя снимчица да качиш да го видим тоз хубавец.

                            А ако дадеш номер на шаси може да погледна какво пише за него в Microcat-a

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса относно Terios

                              Благодаря за пожеланието!
                              Снимки - малко по-натам... че предстои регистрация.... и авто-мивка!
                              Какво е microcat-a?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X