Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

    Малка загадка : http://www.youtube.com/user/offroadb...48/MX8K9qrHulA
    Лудак

    Коментар


    • #32
      От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

      Къде е загадката?

      Това са възможностите на всеки един лек автомобил с предно.

      Коментар


      • #33
        От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

        Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
        Къде е загадката?

        Това са възможностите на всеки един лек автомобил с предно.
        Ако минеш от там с кола с предно ще ти подаря и Голф-а и КИА-та.
        Голфа на клипа е мой.Сам съм го подготвял.Под праговете за известно време имаше 36см.3-ка Синхро е с мотор АГГ 2,0л 115 кс.Имал съм и 2-ка Синхро,също повдигната така.
        Сега да внесем малко яснота за моделите Синхро при Голф.
        При МК2 се монтират 2 бензинови двигателя 1,8 литра и с мощност 90 и 98 конски сили.Дизели няма.
        При МК 3 избора е доста по-голям:Бензиновите са 1,8л-90кс, 2,0л-115 кс ,2,8л-170кс и 2,9л-192кс. Дизелите са 1,9ТДИ-90кс и ограничена верси в края на 1996г -110кс.
        Принципно 2-ка и 3-ка са една и съща кола с различна къщичка.Разлика в повдигането няма.В ходовата част е минимална,трасмисията и системата 4х4-също.
        А дали Ауди е по-добро...за гората със сигурност не.Просто защото е с мотор,стърчащ пред предния мост...Не ми се влиза в полемики...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #34
          От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Ако минеш от там с кола с предно ще ти подаря и Голф-а и КИА-та.
          Голфа на клипа е мой.Сам съм го подготвял.Под праговете за известно време имаше 36см.3-ка Синхро е с мотор АГГ 2,0л 115 кс.Имал съм и 2-ка Синхро,също повдигната така.
          Сега да внесем малко яснота за моделите Синхро при Голф.
          При МК2 се монтират 2 бензинови двигателя 1,8 литра и с мощност 90 и 98 конски сили.Дизели няма.
          При МК 3 избора е доста по-голям:Бензиновите са 1,8л-90кс, 2,0л-115 кс ,2,8л-170кс и 2,9л-192кс. Дизелите са 1,9ТДИ-90кс и ограничена верси в края на 1996г -110кс.
          Принципно 2-ка и 3-ка са една и съща кола с различна къщичка.Разлика в повдигането няма.В ходовата част е минимална,трасмисията и системата 4х4-също.
          А дали Ауди е по-добро...за гората със сигурност не.Просто защото е с мотор,стърчащ пред предния мост...Не ми се влиза в полемики...
          Ето един много правилен отговор по въпроса,но на мен не ми се занимаваше да обяснявам на хора които си знаят само своето.Падали прозорци,това беше наи смешното от цялата история.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #35
            От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Ако минеш от там с кола с предно ще ти подаря и Голф-а и КИА-та.
            Голфа на клипа е мой.Сам съм го подготвял.Под праговете за известно време имаше 36см.3-ка Синхро е с мотор АГГ 2,0л 115 кс.Имал съм и 2-ка Синхро,също повдигната така.
            Сега да внесем малко яснота за моделите Синхро при Голф.
            При МК2 се монтират 2 бензинови двигателя 1,8 литра и с мощност 90 и 98 конски сили.Дизели няма.
            При МК 3 избора е доста по-голям:Бензиновите са 1,8л-90кс, 2,0л-115 кс ,2,8л-170кс и 2,9л-192кс. Дизелите са 1,9ТДИ-90кс и ограничена верси в края на 1996г -110кс.
            Принципно 2-ка и 3-ка са една и съща кола с различна къщичка.Разлика в повдигането няма.В ходовата част е минимална,трасмисията и системата 4х4-също.
            А дали Ауди е по-добро...за гората със сигурност не.Просто защото е с мотор,стърчащ пред предния мост...Не ми се влиза в полемики...
            Пидиласт , прееба ми загадката
            Лудак

            Коментар


            • #36
              От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Ако минеш от там с кола с предно ще ти подаря и Голф-а и КИА-та.
              Голфа на клипа е мой.Сам съм го подготвял.Под праговете за известно време имаше 36см.3-ка Синхро е с мотор АГГ 2,0л 115 кс.Имал съм и 2-ка Синхро,също повдигната така.
              Сега да внесем малко яснота за моделите Синхро при Голф.
              При МК2 се монтират 2 бензинови двигателя 1,8 литра и с мощност 90 и 98 конски сили.Дизели няма.
              При МК 3 избора е доста по-голям:Бензиновите са 1,8л-90кс, 2,0л-115 кс ,2,8л-170кс и 2,9л-192кс. Дизелите са 1,9ТДИ-90кс и ограничена верси в края на 1996г -110кс.
              Принципно 2-ка и 3-ка са една и съща кола с различна къщичка.Разлика в повдигането няма.В ходовата част е минимална,трасмисията и системата 4х4-също.
              А дали Ауди е по-добро...за гората със сигурност не.Просто защото е с мотор,стърчащ пред предния мост...Не ми се влиза в полемики...
              Яснотата произлиза от този сайт, и е малко по-различна, карал съм и четирите модификации на мотора(видове двигатели, монтирани на Мк2-http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inf...f-Motoren.html), монтирани на Синхро МК2, както следва в таблицата:

              http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...lf-Syncro.html
              1. GU-код на двигателят, карбураторно горене-капризен, тъй като е с една проблемна ампула, води се E2E Pierburg. Лесен за газификация, този за части в гаража ми е такъв, кораво животно
              2. GX-код на двигателят, най-здравият според мен, ако се разбута механичната инжекция става много проблемен(KE-Jetronic), имах такъв на Джета МК2, разход при над 130км/час-6,5л бензин А95, никога не съм слагал газ и не препоръчвам, много добър съотношение разход/амортизации
              3. RP-код на двигателят, доста добър двигател с моно-инжекцион, проблемен при газификация заради ТПС, стъпковият мотор също-зацапва се и е два вида, с 4 и 6 крачета, когато се кара на газ, много разпространен двигател при пасат Б3
              И трите модела на двигателите са 90к.с., произвеждат се през 1986, най-динамичен за мен е GX.

              Следващата модификация при Синхро Мк2 е GT версията, произвеждана от 1986-1989г, със следните двигатели:
              1. RP-вече говрихме за него
              2. 1P-код на двигателят, отново с кубатура 1,8; но най-мощен с 98к.с., като при него отново имаме пълна инжекция, но тя е Digifant, доста по-сложна и динамична от горе посочените, малко по-скъп за поддръжка, но и най-рядко срещаният при Синхро Мк2
              http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell_38_VW-Golf-Syncro-GT.html

              За мк3 не мога да коментирам, но не го харесвам чисто визуално, но не мисля че това е водещо при избор между двете

              Коментар


              • #37
                От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                В Pierburg е истина , по просто нещо няма
                Лудак

                Коментар


                • #38
                  От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                  Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                  Аз имам двойка с 1Р мисля че беше мотора 101 кс,но в момента синът ми се играе с нея в двора.Не съм я палил от две години.
                  1P е 98 к.с. много добро двигателче, сложих му газова инжекция - перфектен

                  Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                  Моето минава без да се замисли.

                  Ако не му бях пръснал салона, направо щях да го предложа на колегата.


                  lНатиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:4
Размер:24.2 КБ
ID:5304677
                  Последно редактирано от bat_vanko; 23-09-11, 00:51.
                  Biagini Passo Powered By VW Syncro

                  Коментар


                  • #39
                    От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                    Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                    Яснотата произлиза от този сайт, и е малко по-различна, карал съм и четирите модификации на мотора(видове двигатели, монтирани на Мк2-http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inf...f-Motoren.html), монтирани на Синхро МК2, както следва в таблицата:

                    http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...lf-Syncro.html
                    1. GU-код на двигателят, карбураторно горене-капризен, тъй като е с една проблемна ампула, води се E2E Pierburg. Лесен за газификация, този за части в гаража ми е такъв, кораво животно
                    2. GX-код на двигателят, най-здравият според мен, ако се разбута механичната инжекция става много проблемен(KE-Jetronic), имах такъв на Джета МК2, разход при над 130км/час-6,5л бензин А95, никога не съм слагал газ и не препоръчвам, много добър съотношение разход/амортизации
                    3. RP-код на двигателят, доста добър двигател с моно-инжекцион, проблемен при газификация заради ТПС, стъпковият мотор също-зацапва се и е два вида, с 4 и 6 крачета, когато се кара на газ, много разпространен двигател при пасат Б3
                    И трите модела на двигателите са 90к.с., произвеждат се през 1986, най-динамичен за мен е GX.

                    Следващата модификация при Синхро Мк2 е GT версията, произвеждана от 1986-1989г, със следните двигатели:
                    1. RP-вече говрихме за него
                    2. 1P-код на двигателят, отново с кубатура 1,8; но най-мощен с 98к.с., като при него отново имаме пълна инжекция, но тя е Digifant, доста по-сложна и динамична от горе посочените, малко по-скъп за поддръжка, но и най-рядко срещаният при Синхро Мк2
                    http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell_38_VW-Golf-Syncro-GT.html

                    За мк3 не мога да коментирам, но не го харесвам чисто визуално, но не мисля че това е водещо при избор между двете
                    Ахам.Правилно допълнение.Обаче забравихме РАЛИ-то,който всъщност е най-мощната двойка 4х4.Все пак е 160 коня...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                      Това е друг клас автомобил
                      Лудак

                      Коментар


                      • #41
                        От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                        Всъщност най-мощният мотор серийно производство на МК2 е 210 коня и е с код на мотора 3G, има го монтиран на юбилейните Джета 4х4, лимитирана серия за САЩ и Канада, а ето това е митичният 144: http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Mod...OB-AZ-144.html

                        Коментар


                        • #42
                          От: Голф 2 4x4 синхро или 3 4x4 синхро

                          Ако някой някога отново се чуди - да не се чуди!
                          https://www.youtube.com/watch?v=SqojaFSvotg

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X