Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Уоки Токи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Уоки Токи

    Трябва ми главно за ски през зимата. Да има издръжлива батерия, водоустойчиво, хендсфри, голям обхват Ако може някой да насочи към марка, цени, магазин. Ама все пак цената за 1 бр. да не е повече от 120-130 или комплект не повече от 300. Мерси

  • #2
    От: Съвет за Уоки Токи

    Кое точно в GSM-телефоните не те устройва?

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Уоки Токи

      Ами това че не навсякъде има обхват - но това не е чак толкова проблемното. Миналата година бяхме в Алпите да караме и телефоните ни бяха с нечовешки сметки А вече в БГ няма да ходим да караме, та за това ми трябват такива джаджи

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Уоки Токи

        С български карти в Алпите - така ще е. Не може да няма някакви местни, предплатени.

        А по въпроса - не знам как си я представяш тая работа с хендс-фри в симплексно устройство. Гласовата активация е удачна в затворено пространство, иначе - не твърде. Като говориш, едната ръка ще ти е заета.

        Какво значи за тебе "обхват" - устройствата, които не се свързват към инфраструктура, силно страдат от терена. От двете страни на 100-метров земен масив може и нищо да не чуваш, а иначе - ще чуваш до пряката видимост, ако ще и 20 километра.

        Страдат и от гъсто населени райони, където всеки си е наумил да прецака мобилните оператори, но също има строители, оператори на машини, организатори на събития, малки деца с ярко-оранжеви антенки и други такива, а PMR каналите са всичко 8 на брой.

        С водоустойчиво - ако е за пръски дъжд/сняг - добре, иначе всяко изискване над това те изкарва извън бюджета.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Уоки Токи

          http://www.eartec.com/alpine.html

          Дааам... ама 300 обаче долари. Ръцете свободни и си гукате. Ползваме ги и по лодките.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Уоки Токи

            Я, имало и дуплексни. Малко съм изостанал от темата, а тя явно се е развила.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Уоки Токи

              "Аууу, много си близо! Леко, лееекооо, оп,оп, дай дай..." И съм бутурясал гимийката. Аз това го ползвам само ако ме накара собственика. И като започна маневрата и му изскубвам кабела.

              Тръгна ли да карам ски и да ми мрънка някой на главата, най-много да си потроша краката. Я си представи жена ти "Жоро, леко, закантвай, ползвай щеките...".
              Ама вие си знаете.

              Иначе работи, говориш си все едно имаш залепен на ухото GSM. Никакви лицензи за цял свят. Има зарядни за какъвто и да е стандарт.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за Уоки Токи

                Има сума ти китайчета по 5 вата с VOX функция и гарантирано покриват много повече от километър в пресечена местност. На цена може да дойдат и под $100 за бройка. Обаче ме мъчи въпросът, как ще обясниш на унгарците или на сърбите за какво са ти тия радиостанции....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за Уоки Токи

                  Това е мн хубаво, ама не ги разбирам доставките, нямам карта иподобни За това предпочитам ако може да ме насочите към някакъв магазин за София Иначе това 300$ 2 бр. ли са и как може да се поръча до БГ

                  ПП @Ясен - за хендсфрии знам че има щото съм ползвал в една фирма докато работех. За водоустойчиво точно това имам предвид от снега - не да се гмуркам за обхват имам предвид при нормални условия - не в дере 100 м.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за Уоки Токи

                    Първоначално публикуван от kousev Преглед на мнение
                    Това е мн хубаво, ама не ги разбирам доставките, нямам карта иподобни За това предпочитам ако може да ме насочите към някакъв магазин за София Иначе това 300$ 2 бр. ли са и как може да се поръча до БГ

                    ПП @Ясен - за хендсфрии знам че има щото съм ползвал в една фирма докато работех. За водоустойчиво точно това имам предвид от снега - не да се гмуркам за обхват имам предвид при нормални условия - не в дере 100 м.
                    Дали може да се закупи директно в България не знам. Тука го ползват за ски, лодки, мотори... Разрови се по магазините или изчакай малко. Във форума е пълно с хора дето са в час какво се продава по специализираните магазини за мотори, ски... Ако го няма в БГ, драсни на Google simultalk 24 g europe и търси фирма която праща до БГ. Ще ти трябва и зарядно за Европа. Видях комплект 2 станции за към 280 долара. Зарядно за Европа е към 20. Ще ти трябва човек с кредитна карта и си ти.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за Уоки Токи

                      Намерих го в некви сайтове ама доставката идва към 100$ , което ми идва доста Ще мисля някой да ми ги докараевентуално, ама възможно ли е ибхвата да му е до 1/4 миля или нещо не съм разбрал... или толко е обхвата ако си със слушалки... (не съм мн добре с английския)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X