Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Съвет за Уоки Токи

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Съвет за Уоки Токи

Трябва ми главно за ски през зимата. Да има издръжлива батерия, водоустойчиво, хендсфри, голям обхват Ако може някой да насочи към марка, цени, магазин. Ама все пак цената за 1 бр. да не е повече от 120-130 или комплект не повече от 300. Мерси

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,205
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Съвет за Уоки Токи

Кое точно в GSM-телефоните не те устройва?
    Murphy's Law, that brash proletarian restatement of Godel's Theorem.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Ами това че не навсякъде има обхват - но това не е чак толкова проблемното. Миналата година бяхме в Алпите да караме и телефоните ни бяха с нечовешки сметки А вече в БГ няма да ходим да караме, та за това ми трябват такива джаджи

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,205
    Точки (при гласуване)
    60

С български карти в Алпите - така ще е. Не може да няма някакви местни, предплатени.

А по въпроса - не знам как си я представяш тая работа с хендс-фри в симплексно устройство. Гласовата активация е удачна в затворено пространство, иначе - не твърде. Като говориш, едната ръка ще ти е заета.

Какво значи за тебе "обхват" - устройствата, които не се свързват към инфраструктура, силно страдат от терена. От двете страни на 100-метров земен масив може и нищо да не чуваш, а иначе - ще чуваш до пряката видимост, ако ще и 20 километра.

Страдат и от гъсто населени райони, където всеки си е наумил да прецака мобилните оператори, но също има строители, оператори на машини, организатори на събития, малки деца с ярко-оранжеви антенки и други такива, а PMR каналите са всичко 8 на брой.

С водоустойчиво - ако е за пръски дъжд/сняг - добре, иначе всяко изискване над това те изкарва извън бюджета.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    3,468
    Точки (при гласуване)
    21

http://www.eartec.com/alpine.html

Дааам... ама 300 обаче долари. Ръцете свободни и си гукате. Ползваме ги и по лодките.
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."
    Джамбазов
    Приста Ойл- не ги купувайте!
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138197

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,205
    Точки (при гласуване)
    60

Я, имало и дуплексни. Малко съм изостанал от темата, а тя явно се е развила.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    3,468
    Точки (при гласуване)
    21

"Аууу, много си близо! Леко, лееекооо, оп,оп, дай дай..." И съм бутурясал гимийката. Аз това го ползвам само ако ме накара собственика. И като започна маневрата и му изскубвам кабела.

Тръгна ли да карам ски и да ми мрънка някой на главата, най-много да си потроша краката. Я си представи жена ти "Жоро, леко, закантвай, ползвай щеките...".
    Ама вие си знаете.

Иначе работи, говориш си все едно имаш залепен на ухото GSM. Никакви лицензи за цял свят. Има зарядни за какъвто и да е стандарт.
    Джамбазов

Място
    София
    Публикации
    4,917
    Точки (при гласуване)
    21

Има сума ти китайчета по 5 вата с VOX функция и гарантирано покриват много повече от километър в пресечена местност. На цена може да дойдат и под $100 за бройка. Обаче ме мъчи въпросът, как ще обясниш на унгарците или на сърбите за какво са ти тия радиостанции....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Това е мн хубаво, ама не ги разбирам доставките, нямам карта иподобни За това предпочитам ако може да ме насочите към някакъв магазин за София Иначе това 300$ 2 бр. ли са и как може да се поръча до БГ

ПП @Ясен - за хендсфрии знам че има щото съм ползвал в една фирма докато работех. За водоустойчиво точно това имам предвид от снега - не да се гмуркам за обхват имам предвид при нормални условия - не в дере 100 м.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    3,468
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на kousev Преглед на публикациите
    Това е мн хубаво, ама не ги разбирам доставките, нямам карта иподобни За това предпочитам ако може да ме насочите към някакъв магазин за София Иначе това 300$ 2 бр. ли са и как може да се поръча до БГ

ПП @Ясен - за хендсфрии знам че има щото съм ползвал в една фирма докато работех. За водоустойчиво точно това имам предвид от снега - не да се гмуркам за обхват имам предвид при нормални условия - не в дере 100 м.
    Дали може да се закупи директно в България не знам. Тука го ползват за ски, лодки, мотори... Разрови се по магазините или изчакай малко. Във форума е пълно с хора дето са в час какво се продава по специализираните магазини за мотори, ски... Ако го няма в БГ, драсни на Google simultalk 24 g europe и търси фирма която праща до БГ. Ще ти трябва и зарядно за Европа. Видях комплект 2 станции за към 280 долара. Зарядно за Европа е към 20. Ще ти трябва човек с кредитна карта и си ти.
    Джамбазов

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Намерих го в некви сайтове ама доставката идва към 100$ , което ми идва доста Ще мисля някой да ми ги докараевентуално, ама възможно ли е ибхвата да му е до 1/4 миля или нещо не съм разбрал... или толко е обхвата ако си със слушалки... (не съм мн добре с английския)

Сходни теми

1. Купувам Уоки-Токи
    От dimow във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-10-10, 09:42
  2. Бюджетно уоки-токи ?
    От windwarrior във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 10
    Последно мнение: 08-09-09, 16:30
  3. Съвет за Уоки-Токи, какво да изберем?
    От hakama във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 5
    Последно мнение: 09-04-09, 23:58
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 25-12-07, 16:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •