Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

    Здравейте,

    Някой може ли да ме ориентира как да си намеря диференциал за Daewoo Musso 2.3 td?

  • #2
    От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

    Колега, ако още не си намерил диференциал, ще се опитам да ти помогна с малко информация - двигателят на твоята кола е ОМ661LA 4 цилиндров турбодизел. Задният диференциал е с редукция 4,55, а на 5 цилиндровия 2,9ТД е 4,27. Разликата във въртящия момент на двата мотора е 55 Nm. Моделът 2,3 е по-лек с 80 килограма. Би следвало да ти свърши работа, само дето ще се наложи да замериш карето на кардана към дифа, защото има 4 модификации. Ей тука съм метнал и ръководство за ремонт http://kulishev.data.bg/p/files/Manuals . Спирачните апарати са само един модел за всички, нямай притеснение за това.
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

    Коментар


    • #3
      От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

      Колеги, и аз се вкарах във филм с разбити лагери на заден диференциал на 2.9Д
      Изпадна ми изгодно цял мост от 2.9 ТД, който се оказа, както колегата Кулишев е написал, 4.27.
      Проблема е, че ми трябва 4.55, и сега се чудя, дали да сменя и предния, или да ремонтирам повредения ?
      Преди известно време, при телефонен разговор, Кулишев ми каза, че предавките на неговия, който мисля беше 2.3ТД, са доста къси,
      и сега се чудя какво да правя ?

      Колега Кулишев, моля, дай съвет от първа ръка.

      P.S. "Железата" в 4.27 са по-масивни, което също ми навява мисълта за смяна и на предния.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

        ... и още нещо,
        не знам на какво се дължи, но повечето строшени диференциали са 4.55 от 2.3ТД.
        Ако някой има представа, нека пише.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Колеги, и аз се вкарах във филм с разбити лагери на заден диференциал на 2.9Д
          Изпадна ми изгодно цял мост от 2.9 ТД, който се оказа, както колегата Кулишев е написал, 4.27.
          Проблема е, че ми трябва 4.55, и сега се чудя, дали да сменя и предния, или да ремонтирам повредения ?
          Преди известно време, при телефонен разговор, Кулишев ми каза, че предавките на неговия, който мисля беше 2.3ТД, са доста къси,
          и сега се чудя какво да правя ?

          Колега Кулишев, моля, дай съвет от първа ръка.

          P.S. "Железата" в 4.27 са по-масивни, което също ми навява мисълта за смяна и на предния.
          Колега какво стана, оправи ли мусото?

          Коментар


          • #6
            От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

            Да, тръгна, но, за това за което съм го взел, си има още бая "правене".
            Ако някой има въпроси по темата, да пита,
            а за по-общи въпроси, и поради оскъдната информация за модела, мисля да пусна друга тема.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Диференциал за Daewoo Musso 2.3 td

              Да пораздвижа малко темата.

              След всичките движения по решаването на проблема със задния мост, и монтирането на преден диф с усилени полуоски ми останаха:
              Заден мост с LSD 4.27,
              преден мост 4.55,
              предни полуоски,
              и части за заден мост/диференциал 4.55,
              и за да не се вкарвате във филми, ако имате подобен проблем, питайте,
              ще се радвам да помогна.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X