Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По два или по един амортисьор за Г-то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

    Добре. Щом си го измислил.
    Колко ще е лифта.
    Ето ти размерите на Райда за всеки случаи.
    Предни - 635/329
    Задни - 584/375

    Коментар


    • #17
      Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

      Според мойте изчисления между 3 и 4" или около 8-9см., от стандартното положение става въпрос.

      Коментар


      • #18
        Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

        ако вземеш айбах хеви дюти около 330 лв парчето лифта ти е точно 8 см по високи няма аз сложих 2 на гума с 7 см по високи от стандартните и мисля че имам максималния ход на моста с стандартните рамена и захвати, но доста се втвърди направил съм само 1 тест за кратко и сега е в бокса за файнъл еволюшън скоро като излезе ще ти кажа как седи

        Коментар


        • #19
          Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

          Нали за пружини говориш? Преди беше с по един амортисьор, а сега с два. Нямаш ли някакви впечатления първи? Нали го покара малко? За пресечен терен(офф роуд), по всякаква логика, би трябвало с един да е по-добре!?

          Коментар


          • #20
            Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

            много твърдо, но ще видим. не мога да направя сравнение понеже досега бях с напълно изпуснали.варианта на кинекса с по 1 раид регулиращ мисля че е добър и не са скъпи доколкото си спомням

            Коментар


            • #21
              Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

              Райда е около 360лв.
              Не мога да си представя как ще сложите обикновен амортисьор на твърда пружина. Ако пък е газов става пълна каша. Ще има да подскача. Твърда пружина + газов = по-твърда пружина + маслен. Газовия прибавя твърдост към пружината при згъване а в случая търсим амортисьор които може успешно да се противопоставя на разгъването на пружината.
              За това слагат по два ФОКСа с трети резервоар на гума. Щото един не може да спре пружината при разгъване. На ФОКСа се коригира съпротивлението на згъване. Същата сила упражнява и пружината. За това като ги наблъскаш с налягане може и да махнеш пружините.
              Макар че тва всичкото дето го говорим е в теория на вероятностите.
              Колко точно е твърда пружината, колко са килограмите на джипа които носи и колко силен амортисьор трябва да я спира може да се прецени само на място.

              Коментар


              • #22
                Re: По два или по един амортисьор за Г-то?

                Амортисьора, който слагам сега е маслен, по твърд от нормалният. Пружината, която ще сложа също е по твърда, та ще видиме, какво ще се получи. Както сам каза, а и аз съм уверил всичко е въпрос на проби, понякога скъпи и безмислени, за съжаление!
                Отворих темата, с надеждата да получа съвет или мнение от човек който е имал Г-класа, къса база с еди какви си пружини и амортисьори, и впоследствие е сложил други пружини и два амортисьора на гума, демек някой който вече направил пробата!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X