Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

    Здравейте съфорумци.Собственик съм на RANGE ROVER 2.5 DSE 97г.Вчера като потеглям рейнджа издаде ужасяващ звук.Включвам на скорост без проблем,но в момента в който отпускам педала на съединителя се чува адски стържещ звук-все едно метал в метал не може да зацепи.Това е при включване на всички скорости.Някой да е имал подобен проблем че в Русе не зная къде да го нося .Който и да съм питал за други предишни проблеми всеки го е бъзе да го прави.Ще бъда благодарен ако се отзове някой знаещ !!!!!

  • #2
    От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

    Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
    Здравейте съфорумци.Собственик съм на RANGE ROVER 2.5 DSE 97г.Вчера като потеглям рейнджа издаде ужасяващ звук.Включвам на скорост без проблем,но в момента в който отпускам педала на съединителя се чува адски стържещ звук-все едно метал в метал не може да зацепи.Това е при включване на всички скорости.Някой да е имал подобен проблем че в Русе не зная къде да го нося .Който и да съм питал за други предишни проблеми всеки го е бъзе да го прави.Ще бъда благодарен ако се отзове някой знаещ !!!!!


    Накладки?!?!?!

    Коментар


    • #3
      От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

      Съединител. Голяма свинщина.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

        Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
        ....в момента в който отпускам педала на съединителя се чува адски стържещ звук....
        Да не е от водната помпа или компресора на климатика.....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

          И аз си мислех че може би е съединител ама майсторчето дето дойде да го види на място каза че му звучало като от раздатката .Ще сваляме диференциалите един по един ама да чуем дали ще изчезне.Каквото и да е ми се чини че ще е скъпооооооооо.Звукът е като че ли 2 зъбни колела не успяват да зацепят и стърже (((((.Все едно като се мъчеш да включиш на скорост без съединител но пък скоростите си влизат идеално.Звукът се чува като отпускам педала на съединителя и рейнджа зор потегля-като че ли няма мощност !!!!!!!

          Коментар


          • #6
            От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Да не е от водната помпа или компресора на климатика.....
            Какво общо има пък тук водна помпа и А/С компресор не става много ясно.
            Едното го движи ремъка, това което казва човека е някъде в съединителя.
            Не е толкова страшно колега този големия клиранс на Рейнджа специално и с това разположение на скоростната кутия запрятай ръкави ако искаш ще ти изпратя ръководството за обслужване кое как се прави и я почвай.
            Ако ти е за първи път викни някой да ти помогне който е отцепвал поне веднъж вдигател съединител.
            Ако ти е много трудно да се справиш мисля че за труд повече от 150лв. не трябва да ти поискат.
            Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

            Коментар


            • #7
              От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

              Благодаря колега nicobelic имам документацийка за рейнджа ама сам просто няма как така че ще прежаля едни пари за мастер.Човека ми се вижда печен.Веднъж го викнах щото не искаше да запали жипката човека дойде с лаптопа и като не откри грешки рече и отсече НЯМА ГОРИВО.Брях отидох и налях 15л че беше на резерва ама няма подкачванеееееееее.Цял акумулатор от 100А отиде и няма и няма.Човека си донесе ръчна помпичка и чики рики стана хахах.Що не си дръпна нафта сам не разбрах.Кажете има ли някой майстор в Русе да се занимава с RANGE ROVER щото представете си отивам аз в Мото Пфое и викам абе момчета дайте една диагностика да направим на рейнджа.Хората ми викат че нямат апаратура.Пратиха ме във Варна (((

              Коментар


              • #8
                От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                Благодаря колега nicobelic имам документацийка за рейнджа ама сам просто няма как така че ще прежаля едни пари за мастер.Човека ми се вижда печен.Веднъж го викнах щото не искаше да запали жипката човека дойде с лаптопа и като не откри грешки рече и отсече НЯМА ГОРИВО.Брях отидох и налях 15л че беше на резерва ама няма подкачванеееееееее.Цял акумулатор от 100А отиде и няма и няма.Човека си донесе ръчна помпичка и чики рики стана хахах.Що не си дръпна нафта сам не разбрах.Кажете има ли някой майстор в Русе да се занимава с RANGE ROVER щото представете си отивам аз в Мото Пфое и викам абе момчета дайте една диагностика да направим на рейнджа.Хората ми викат че нямат апаратура.Пратиха ме във Варна (((
                Това с трудното палене и при мен е проблем. За да изключиш варианти и за да не даваш пари за "майстор" - пробвай следните неща(нито трудни, нито сложни):
                1. Зареди си акумулатора на 100%.
                2. Напълни резервоара поне до половината.
                3. Отвори бушониерата в двигателния отсек.
                4. На капака има картинка, кое е релето на помпата в резервоара.
                5. Махни релето и с телче дай на късо държачите на крачетата на релето успоредни на шасито.
                Ако чуеш "бзззззззззззз", докато оксъсяваш - добри новини(помпата най-вероятно работи).
                Ако не чуваш - лошо(доста пари).
                6. За да си сигурен в изправността, откачи горивопровода, който влиза в горивния филтър, но внимателно да не счупиш щипките.
                Закрепи чиста и празна 0.5л бутилка(от мин.вода пасва идеално) за филтъра и наръгай в нея провода от резервоара.
                Дай на контакт и излез да видиш дали пълни бутилката. Ако релето е читаво трябва да има струя, тя да е чиста и без мехурчета в нея, а ако има мехурчета, значи някъде по горивопровода има дупчица,
                съответно пълни системата с въздух и горивото се стича обратно в резервоара и от там трудното палене.
                7. Огледай за теч на нафта около 4-ти цилиндър. Там е дюзата с управление, която понякога протича, което от своя страна драстично влошава паленето.(лошото, че и тя е доста пари)
                Временно решение без интервенции на тези вероятни проблеми: Пълниш резервоара до дупка и караш до като стигнеш средата на резервоара, след което пак пълниш и така.
                За тези кола е противопоказно да я държиш и да я караш на резерва.
                Поздрави и успех
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #9
                  От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                  Мерси valdivladi.Жипката палеше зор когато е топла обаче я оправих като изключих датчика за температурата който е под колекторите хохохо колко съм хитъъъъър.И сега студена топла все подгрява и пали супер.Но тоя звук дето се чува.................Това ме вълнува как да го диагностицирам и дали в Русе има някой разбирач точно на RANGE ROVER, щото всички се плашат и не искат да го гледат !!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                    Понеже е 4х4 постоянно зацепена ще трябва да се вдигне, после палиш да работи и караш, сменяш скорости, правиш всичко това което казваш като караш на пътя и механика отдолу със стетоскоп(ако не се лъжа така се казва(както докторите преглеждат пациентите, дишай издишай слушалките)) преслушва трансфер кейса, съединителя там раздатки, където чуе шумът там е проблемът, трябва да открие от къде идва.Правилната диагностика ще ти спести много пари, нерви и време. Ако някой глупак почне да ти мънка ама да сега това да отворим, ама може да не е от тук направо си тръгвай търси друг. Не може да няма някой майстор който разбира, все пак Русе не е толкова малък град. Не плащаш за несвършена работа, че тез помяри само каши забъркват и се чудят как да те направят да си им редовен клиент и ти разправят какви ли не глупости.
                    Успех и пиши какво е станало.
                    Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                    Коментар


                    • #11
                      От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                      Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                      И аз си мислех че може би е съединител ама майсторчето дето дойде да го види на място каза че му звучало като от раздатката .Ще сваляме диференциалите един по един ама да чуем дали ще изчезне.Каквото и да е ми се чини че ще е скъпооооооооо.Звукът е като че ли 2 зъбни колела не успяват да зацепят и стърже (((((.Все едно като се мъчеш да включиш на скорост без съединител но пък скоростите си влизат идеално.Звукът се чува като отпускам педала на съединителя и рейнджа зор потегля-като че ли няма мощност !!!!!!!
                      Няма никаква логика да сваляте диференциалите, за да търсите проблема по метода-тука има, тука нема. За задния диф, айде, но предния си е лудо разглобяване, за няма нищо. Колегата по долу ти е казал правилния метод. Обикновенно е достатъчно да се вдигне едно предно и едно задно колело.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                        Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                        Мерси valdivladi.Жипката палеше зор когато е топла обаче я оправих като изключих датчика за температурата който е под колекторите хохохо колко съм хитъъъъър.И сега студена топла все подгрява и пали супер.Но тоя звук дето се чува.................Това ме вълнува как да го диагностицирам и дали в Русе има някой разбирач точно на RANGE ROVER, щото всички се плашат и не искат да го гледат !!!!!
                        Това, което съм написал, е при проблем със студения старт.

                        А за другото, проблемът има ли го, когато си на бавни? Имам предвид скрибуцането и липсата на мощност при потегляне?
                        Както колегата targa ти е казал, няма смисъл да разглобявате всичко по ходовата част за да стигнете до истината.
                        Закарай я на канал вдигнете мостовете на трупчета от едната страна и се заврете от долу да гледате и слушате какво става.
                        "Bis dat qui cito dat"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                          Ами очевидно нещо такова ще бъде.
                          Вероятно ще импровизираме само че се чудя да му вися ли на главата?
                          Как да процедирам че нещо хич нямам вяра.
                          Да не ме обуе за смяната на някой лагер на цената на нов съединител хахах.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                            Никой не ще да се захване с Рейнджа ужас.
                            Всички вдигат ръце хахах.Пишете ако някой има раздатка за продан за какви пари ще ми я хариже че ако се окаже от нея да я сменям.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                              Абе ти кога направи диагностиката ,че и чак раздатка ще сменяш?Сигурен ли си ,че е това?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X