Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Zippo handwarmer?

    Мерси. Междувременно по случайност съм успял да я запаля ...без да разбера.
    Използвах научният принцип "онче-бонче". Сипах още гориво, пламна като факел, но не и както трябва да бъде при нормалната и работа.
    След това поседя един час пред пистолета за топъл въздух, на около 60 градуса, за да се изпари част от горивото. Пак пробвах да я запаля, уж не пожела, но след известно време, като посегнах да я преместя, беше топла. Новобранска му работа...

    Изводът е, че е била не препълнена, а направо удавена. Явно има нещо угрешено в TFM. Там и на инглезе и на български пише - "при първоначално пускане сипете 2 кофи".
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Zippo handwarmer?

      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
      запалих я най-накрая, след като прочетох в друг форум малко инструкции. Просто не трябва да се препълва, също така да я загрееш в ръцете си за да почне изпаряването и след това палиш. С една четвърт резервоар работи 5 часа и продължи да работи, но аз си легнах на даже на сутринта още имаше лека топлина. Ето два линка към магазин, в който има Zippo и Miltec
      С кой бензин успя да я запалиш, става ли с бензина от аптеката или само Zippo?

      Коментар


      • #18
        От: Zippo handwarmer?

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        http://www.zippobg.com/contacts

        На адреса. Това е фирмата вносител.
        Благодаря за инфото ще се възползвам.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #19
          От: Zippo handwarmer?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Мерси. Междувременно по случайност съм успял да я запаля ...без да разбера....

          От първото мнение повтарям, че не се разбира, че е запалена докато не изчакаш да усетиш греенето
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Zippo handwarmer?

            Дано модераторите да не приемат тази информация за рекламата, но ето вносител на джобна печка Peacock Giant от мой пост #6. Горещо препоръчвам!

            Коментар


            • #21
              От: Zippo handwarmer?

              Докато чаках да се изпари част от горивото, изгледах няколко клипа в "тубето". Там съвсем отчетливо се вижда тлеене. И на моята се вижда.
              Лошото е, че продължава да ме дразни. Горивото свърши и сипах половин доза. Пак имаше някаква драма със запалването. Чак започнах да се замислям да използвам горелка вместо запалка... Според упътването би трябвало да запали за 3 до 5 секунди. За капак, успях да я запаля и след няколко минути изгасна. След повторно запалване заработи. При първото запалване, тлеене се виждаше само на няколко от шестте отсека. В момента всички тлеят дружно.

              Или съм попаднал на менте гориво или нещо не му е наред на моят екземпляр, например да е зацапал свещите.
              Е, има и още един вариант - да съм прекалено смотан за да запаля една печка...

              При вашите печки забелязва ли се някаква промяна в начина на работа - като пообгори "ватата"?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Zippo handwarmer?

                Памук изобщо не трябва да гори или да тлее. Топлината идва от катализатор.

                Коментар


                • #23
                  От: Zippo handwarmer?

                  Да де. Имам предвид ватата която е в капачето което се слага след пълнене или както го водят - катализатор.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Zippo handwarmer?

                    Е да, тя променя цвета.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Zippo handwarmer?

                      Тия Peacock Giant продават ли се някъде и на каква цена? В линка на Сибирски цени няма, Гугъл нищо не намира за България!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Zippo handwarmer?

                        Има в линка тяхен е-мейл и телефоните.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Zippo handwarmer?

                          Тц, губят ме! Който продава си обявява цена и начин на доставка! Тия май само показват. Или пък просто не обичам да говоря и особенно пък да се пазаря по телефон! А и резервни катализатори не видях да предлагат (не можах да разбера дали издържат 17 или 70 цикъла по 12 часа в рекламните клипчета на Зипо).
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Zippo handwarmer?

                            Поне преди една година са продавали са резервните глави с катализаторите. Моя печка на 4-5 години, през зимата адски я исползвам и още не ми се налагало да я сменям. Има и он-лайн форма за запитване - http://landmark-bg.com/%D0%BA%D0%BE%...A%D1%82%D0%B8/ Отдясно долу под картата е менюто.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Zippo handwarmer?

                              Ландмарк ООД имат обяви и в Продавалника,питах ги за цени.
                              Отговор - "Джобни печки Peacock, внос от Япония
                              33,60 лв. е цената на малката грейка. Средната е 43,20 лв."

                              Намислил съм да си взема малката PEACOCK грейка,имам добри спомени от руските ГК-1 ,но вече не се намират.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Zippo handwarmer?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0230.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5543876

                                Вчера на коледен пазар във Вупертал си закупих два броя на единична цена 8 евро . Вечерта направих веднага тест . С неопределено количество гориво за проба изкара до сутринта . За сега съм доволен от резултата . Проблема ми сега е да определя с колко гориво колко ще кара . Планирам да си търся подходящ съд .Запалих от първия път с указанията които намерих във форума .
                                Последно редактирано от alexalex69; 08-12-13, 11:52.
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X