Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Дълго и сравнително леко трофи със специални участъци. Който иска(може) ги минава. С бонус време.
    Да, но да има и по-сериозни местенца които да са в задължителното трасе. Иначе става рали.
    Абе Албена много ми хареса, без някакви опасни екстреми, но лебедката я ползвах на няколко места. Предимно в кал или на излизане от реката. Трасе което се минава без поне една лебедка определено е леко, и ако една година се установи, че е така(както тази година в Тетевен)-за следващата трябва да се промени нещо.
    А за лебедка не е задължително да има кал...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      трофито е много,хубаво,но не и за България.Къде тук специален участък от 30км,например,при нас един два екстрима на 5-10км,или караш в някое дере като "дере-6 на Маркан,където 4км ,се взимаха за 6ч.и се случва една тапа(някой джип се чупи и наникъде ,всички остават да берат гъби 2-дни.Освен това публиката не може да гледа а и има типично български номера,на голяма дупка съм виждал как навигатора минава през нея с джипиеса а джипа заобикаля,или педставител на домакините с 3-карнета минава с мотор през две контроли за печати.Най-честно е траяла,минаваш зоните,-класираш се не минаваш,нямаш класиране.Иначе и мен ми харесва трофито но нямаме условия като Ладога или като в Малайзия,освен това че и по-трудно се организира(много разрешителни,от паркови управи,горско и незнам си кой.
      Хайде бе! В Румъния може да се прави яко трофи състезание, в Хърватско - също, ама тук сме нямали условия. Направо Стефан № 2. Щом няма блата - нямало и офроуд.
      Нещо не го разбрах това с 30-км SS. Искаш 30 км да се дърпаш на лебедка ли? Дори и да е така, имам сериозни съмнения, че ще събереш много последователи. През 2007 на Десо състезанието първия ден в Плана, след има-няма половин километър баир на лебедка, навигаторите пристигаха горе ни живи, ни умрели. А 30 км ... хайде холан!


      Тия примери, дето някой бил заобикалял дупка, пък друг бил минавал с чужди карнети, хич не ми ги пробутвай за аргументи. Най-честно е състезанието, в което правилата се прилагат еднакво за всички, без заначение дали е траял, трофи или рали. В това е една от съществените разлики между истинско състезание и селска кушия, на която селските тарикатчета си въртят номера.

      Пък, ако ще е да си бъркаме по дупките, и на траял ще намерят за какво да те прецакат. Я ще си наклонил някое колче, я ще си опънал лентата повече, отколкото е трябвало по новото правило, което се дописва на коляно по време на състезанието, я на тебе ще забравят да ти спрат времето след като минеш финала, пък на другия ще го цъкнат предварително ...
      Така ли правехте на състезанията, в чието организиране си участвал? И, ако не сте правили така, защо приемаш едва ли не за даденост, че другите организатори ще допускат такива изпълнения???

      А че истинските състезания се организират много по-трудно от селска кушия съм напълно съгласен. Така е. И обикновено са и доста по-скъпи. Обаче това е положението - качествените и евтините стоки се продават на различни щандове ...

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ... Та тези карачи се отнасят с един вид презрение(не е точна думата, но сега не мога да намеря истинската) към по-малките състезания, на които ходим ние. ...
      Е, това не мога да го отмина, защото абсолютно не съм съгласен, че става въпрос за презрение. Има си един куп далеч по-прозаични причини.
      На първо място, както казахме, професионални състезатели у нас няма. Всички работим нещо друго, за да успяваме да си плащаме сметките. За всяко участие в състезание си отиват поне 3 дни. Да де, ама нали все някога трябва и да се работи.
      Разходите също не трябва да ги пренебрегваме. Дали ще закараш джипа на Албена или в Приморско, парите са си все тия. И в единия случай плащаш хотел, и в другия. Ама в единия случай ще караш 700 км и евентуално ще вземеш точки за шампионата, а в другия - 20. Ми то все едно не си карал!!! Що да биеш 1000 км за да караш 10-15 минути?!?
      Това също е важна причина. Хора, които са свикнали да карат по 100 и отгоре км на ден, малко трудно ще се навият да си потрошат бегачката, подготвена за скоростно каране, като я вкарат в кални ями, в които се влиза с всичката газ и се излиза с багер. Ами колите вече все по-малко стават за траяли.

      Освен това, всяко по-сериозно състезание се отразява доста здраво на машините. Най-често ликвидирането на последствията трае до вечерта преди следващото състезание. Колкото повече състезания, толкова по-малко време за ремонти и толкова повече разходи. Пак опряхме до време и пари!

      На всичкото отгоре, каквото и да направят лицензираните състезатели, все ще има някой, дето да не е доволен. Ако не дойдат на състезанието в Долно Нагорнище, народът започва да вика "Ей, тия се надуват и ни презират". Ако някой вземе та дойде, други пък ще ревнат "Я па тоя! Дошъл с натокания джип, дето е вкарал ХХХХХ пари, да се мери с нас и да вземе първото място". Пази боже, ако има награден фонд и някой реши, че печалбата, на която е разчитал, му е застрашена ...
      Я прегледай малко старо видео да си припомниш какво беше отношението на публиката към Иван Киров преди време.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-09-11, 22:59.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        я на тебе ще забравят да ти спрат времето след като минеш финала, пък на другия ще го цъкнат предварително ...
        Именно това, че времето е решаващо за класирането прави тези разправии със състезанията. Това си е по инерция от другите моторни спортове.
        Щом става дума за офроуд-трябва да се гледа проходимости умения на екипажа, а не времето. Все пак не сме F1 или WRC шампионата.
        Мое мнение-трябва да има подредени по трудност препятствия, и за всяко преминато да се получават определени точки. Който му стиска-да кара на най-трудните, но даващи най-много точки за преминаване. И така всеки ще решава докъде може да рискува, и през къде ще може да премине машината му. Като времето изобщо да не бъде фактор, така няма ранно или късно спиране на хронометъра.
        Минал препятствие за 10 точки-взема ги. Пробвал се на препятствие за 100 точки и останал безнадеждно затънал, та го вадил трактор-няма точки.
        Или всякакви възможни вариации по темата.

        Като не отричам скоростните състезания. На който му е кеф-да кара там, на който не-по тежките терени.

        Но пък няма такава тръпка като средно тежко трофи по пътна книга...

        Бе няма угодия...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Та има си разлика в състезанията, и хората които карат на тях.
          Май забрави публиката ( т.н. семкаджии в чийто редове беше и ти доскоро ) която идва от 200-300 км за да ви гледа , но както каза бате Чавдар:

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ще ме извиняват представителите на публиката, ама състезание става и без публика.
          Ми така кажете де - да не се чудим за следващото състезание де да товарим еденето и пийнето и пак по джиповете ли ще спим. За извинението , извинен си поне от мен ,ама че не си прав - не си ( най-малкото защото си седнал пред компютъра ) защото същата тая публика на едно състезание тип "Рали" в каквито ти участваш навърта поне 1/3 от твоя километраж за да стигне до контролите за едното гледане
          >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
          Защото така ми харесва...
          Телефон: НЯМАМ
          Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

          Коментар


          • #35
            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

            Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
            Май забрави публиката ( т.н. семкаджии в чийто редове беше и ти доскоро ) която идва от 200-300 км за да ви гледа , но както каза бате Чавдар:



            Ми така кажете де - да не се чудим за следващото състезание де да товарим еденето и пийнето и пак по джиповете ли ще спим. За извинението , извинен си поне от мен ,ама че не си прав - не си ( най-малкото защото си седнал пред компютъра ) защото същата тая публика на едно състезание тип "Рали" в каквито ти участваш навърта поне 1/3 от твоя километраж за да стигне до контролите за едното гледане
            Хе, хе, аз си продължавам да съм семкаджия по сериозните състезания. Не ми стигат джип и пари, мамицата им. А за всеки вид състезание си има публика. Пример: като бяхме на Албена един приятел ходеше да гледа ралито вместо да гледа нас, макар, че вечер седяхме на една маса и ядяхме печено яре. Но няма лошо-кой накъдето го влече...

            По втория абзац(така и не се научих да разделям цитатите...)-не си прав. Както каза Чавдар-състезанието е за състезатели. Публиката е там за собствен кеф, и дали с нея-дали без нея-щом състезателите искат да си мерят карданите и раздатките-ще си ги премерят. Е, друго е като има и публика, но ако се наложи-може и без нея. Стига да има мераклии да се състезават.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: "Тетевен 4х4" 2011 - 10-11 септември

              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
              Макар да съм карал само на 3-4 състезания досега, ще си позволя да дам и моето мнение относно формата за 2012-та, а то съвпада с това на Tedo56:

              Трофи + Траял

              Трофито може да стартира поне 2 часа по-рано, за да се избегне замръкването; хем е по-хладно.

              Траяла, като трудност да е от сорта на Тетевен`2010, като по възможност страничните наклони да се на по-равно място, та като се обърне някой да не се търкаля още 5 пъти през таван и да се пребие.
              Ако има много рискови препятствия (като на Тетевен 2009; Г-то с предното кълбо), да може да се избира дали да се минават.
              Още един плюс за това мнение. И според мен /като наблюдател/ това е правилният формат. Да вземем пресен пример от ендуро. Защо с толкова голям интерес дръпна новият формат, защото има точно тази схема - навигация + ендурокрос. Кеф за зрителите, които искат "хляб и зрелища", кеф и за състезатели, които се разнообразяват двата дни, с различни по стил състезания. Като плюсове:
              - малко са състезателите, със строго профилирани машини, поне 80% са "универсални бойци", които с удоволствие ще карат и двата дни, вместо два дни трофи, или два дни траял,
              - зрителите, особенно тези които идват от разстояние,идват най-вече за един ден, и ще дойдат точно на траяла, където ще видят концентрирано зрелище, от атрактивно преминаване. На достъпно място и за коли, с осигурен кетъринг, места за сядане, и панорамни изглед. Това което се случва и при ендурокроса. Голям интерес, много хора, много приказки и популяризиране за широката публика.
              - този тип състезание е и плюс за начинаещите, да се пробват на бавно и технично каране, на навигация, на преценка на ситуация и в двата различни дни.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Именно това, че времето е решаващо за класирането прави тези разправии със състезанията. Това си е по инерция от другите моторни спортове.
                Щом става дума за офроуд-трябва да се гледа проходимости умения на екипажа, а не времето. Все пак не сме F1 или WRC шампионата.
                Мое мнение-трябва да има подредени по трудност препятствия, и за всяко преминато да се получават определени точки. Който му стиска-да кара на най-трудните, но даващи най-много точки за преминаване. И така всеки ще решава докъде може да рискува, и през къде ще може да премине машината му. Като времето изобщо да не бъде фактор, така няма ранно или късно спиране на хронометъра.
                Минал препятствие за 10 точки-взема ги. Пробвал се на препятствие за 100 точки и останал безнадеждно затънал, та го вадил трактор-няма точки.
                Или всякакви възможни вариации по темата.

                Като не отричам скоростните състезания. На който му е кеф-да кара там, на който не-по тежките терени.

                Но пък няма такава тръпка като средно тежко трофи по пътна книга...

                Бе няма угодия...
                Преди малко Чавдар ти каза. Ще ти обърна внимание и аз. Представи си неопитен екипаж, с голям мерак на препятствие за 100 точки. Ще има сакатлъци. Специалните участъци трябва да са за лебедки, но не опасни. Че като кипне адреналина и стават свинщини.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                  Нали всеки си казваше мнението в тази тема.Чавдар пак го опъна на контра,-което е мене угодно това е право.Нали всеки си казва предпочитанията и не налага мнението си .Има и друго нещо,питай Десо на състезанието в Плана къде ме беше сложил за контрола,къде ти видя толкова лебедки да се хвърлят,пък и това е работата на навигатора не само да се вози като куфар.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Преди малко Чавдар ти каза. Ще ти обърна внимание и аз. Представи си неопитен екипаж, с голям мерак на препятствие за 100 точки. Ще има сакатлъци. Специалните участъци трябва да са за лебедки, но не опасни. Че като кипне адреналина и стават свинщини.
                    Е да де, аз какво казвам-като се пробва на препятствие за 100 точки-останал безнадеждно затънал, и го вади трактор, а не 12 пъти "таван-гуми"...
                    Ако се предвиждат такива препятствия на които може да се отъркаляш-да има задължително изискване за клетка и сериозни колани.

                    Хубавото на офроуда е, че може да се нправят всякакви трасета, природата дава много възможности, не е като да търсиш асфалт с много завои за рали...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Именно това, че времето е решаващо за класирането прави тези разправии със състезанията. Това си е по инерция от другите моторни спортове.
                      Щом става дума за офроуд-трябва да се гледа проходимости умения на екипажа, а не времето. Все пак не сме F1 или WRC шампионата.
                      Мое мнение-трябва да има подредени по трудност препятствия, и за всяко преминато да се получават определени точки. Който му стиска-да кара на най-трудните, но даващи най-много точки за преминаване. И така всеки ще решава докъде може да рискува, и през къде ще може да премине машината му. Като времето изобщо да не бъде фактор, така няма ранно или късно спиране на хронометъра.
                      Минал препятствие за 10 точки-взема ги. Пробвал се на препятствие за 100 точки и останал безнадеждно затънал, та го вадил трактор-няма точки.
                      Или всякакви възможни вариации по темата.

                      Като не отричам скоростните състезания. На който му е кеф-да кара там, на който не-по тежките терени.

                      Но пък няма такава тръпка като средно тежко трофи по пътна книга...

                      Бе няма угодия...

                      Не си прав. Разправиите, доколкото ги има, рядко са свързани с времеизмерването. Фотоклетката на финала няма субективизъм. А това с отчитането на проходимост и умения на екипажа малко ми напомня за съдийството при художествената гимнастика, където ставаха едни от най-големите игри с класирането. Това, в рамките на шегата.

                      А на сериозно, това с точките за преминати препятствия върви за траяла. За трофито пак цъка часовникът ...


                      Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                      ... защото същата тая публика на едно състезание тип "Рали" в каквито ти участваш навърта поне 1/3 от твоя километраж за да стигне до контролите за едното гледане
                      Ами аз, за да мога да гледам трофи на интересни места, не само съм навъртал километри, ами съм се катерил и пеша по баири и съм висял в калта на студа. Но съм го правил не защото някой ме е задължил, а защото ми е било интересно. Никой не ми е сложил чатал на врата да ходя там. Нито пък аз съм смятал, че състезателите са ми с нещо задължени поради това, че съм се поизпотил и съм си накалял обувките за да ги гледам. Все пак, никой не ми е искал пари за билетче ами безплатно са ми правили сеир.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-09-11, 22:47.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Деде, на по-старите състезания по търадиция си карата старите състезатели. Хора карали и патили, и повечето карат така, че е кеф да ги гледаш. Та тези карачи се отнасят с един вид презрение(не е точна думата, но сега не мога да намеря истинската) към по-малките състезания, на които ходим ние. Т.е.-поддържат дистанция между тях и нас-обикновените разходкаджии.

                        Но разлика определено си има. Колкото и да сме нахъсани, каквито и машини да караме-малко от нас-разходкаджиите могат да се сравнят със старите състезатели.
                        Е, стараем се де, ама...
                        аз ще се опитам да ти отговоря защо не идват "старите кучета"...
                        В началото идваха, Близнаците с Киров, Йосиф Лагадов и още няколко (не си спомням в момента точно).
                        Какъв беше резултата ?!?
                        1.Били "професионалисти" и не било честно
                        2. Тъй като тия състезания са нискобюджетни, обикновенно съдиите са приятели на организатора или той самия, мери се с часовник или телефон, за да се ориентираш в наказанията и точките, трябва да си водиш експерт-счетоводител .
                        Това води до странни решения и остава само "сеира", който е направил състезателя, за да сипят "умни" постове по него, хора, които даже не са участвали !
                        3. Отива "старото куче" с колата, в която е инвестирал доста, показва му се едно безумно за преминаване трасе, започва един "бой" и едни лебедки, "тотализира" си колата и пропуска следващия кръг от голямо състезание...
                        4. Обикновенно тези състезания (нароили се като гъби в последната година) са за празника на селото, на града, за събора, за сбора, за кмета и т.н. т.е. очаква се един сеир от едни хора за едни други хора и това не кефи състезателите, които търсят развитие, конкуренция и т.н.

                        Това е накратко отговора, аз съм карал трофи няколко години...и на траял съм ходил до Ивайловград, но имаше някаква цел, конкуренция, развитие, смисъл от това нещо !
                        Погледнете темите за "Траял Шампионат"(21 страници от 2009-та ) отпреди няколко години и ще видите, че темата, разговорите и постовете се повтарят, само хората са различни.
                        Лазарово тръгнаха в добра посока, но всичко спря изведнъж и нароилите се състезания "замъглиха" идеята.
                        И накрая какъв е резултата ?!? Следя темите и чета и какъв е извода ?
                        Правят се състезания заради някоя си група, заради нечии изисквания, заради това да се правят състезания без значение формат, правилник, изисквания и т.н.
                        Покажете ми два еднакви правилника за този тип състезания ?!?
                        Топлата вода е открита, просто си купете бойлер и използвайте създаденото до сега !
                        Пожелавам успех на Организаторите и "вдигнете" малко летвата, от там ще дойдат и повече състезатели !!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Нали всеки си казваше мнението в тази тема.Чавдар пак го опъна на контра,-което е мене угодно това е право.Нали всеки си казва предпочитанията и не налага мнението си
                          Дискусията е безценна и необходима за всички ни, ама адреналин хвърчи даже и само като коментираме,айде да си го овладеем малко, да не се палиме и без лични нападки. Говорим си как да станат нещата по-добре и аз разбирам Чавдар и му благодаря, че споделя с нас един изстрадал опит, та да съкратим пътя до откриването на топлата вода!
                          КАКТО И ВСИЧКИ ВАШИ МНЕНИЯ-БЛАГОДАРЯ!
                          Да си акцентираме пак на темата:Тетевен 2012
                          за състезателите
                          за публиката
                          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                            Темата набира оборот.
                            Адаш, Тодоре, трябва да има състезания и за село и за градо, та даже и за столицата.
                            Всеки играе където може или за където му стигат парите (джипа).
                            Та пак се връщаме към ориентацията на състезанието, мероприятието, селската кушия, за старите кучета, което пак за съжаление е свързано с бюджета, както казва Чавдар.
                            Сега си пишем за съзтезание за масовката - да не е супер леко, да не е супер тежко, да не е чупи джипка, да не е опасно, но да не е скучно.
                            Може би действително формата на Трофито на Геро в Албена с допълнителни по тежки участъци даващи бонуси, е това което ни трябва в този момент, а Траяла да е като през 2010 и в Тетевен и в Гниляне.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Нали всеки си казваше мнението в тази тема.Чавдар пак го опъна на контра,-което е мене угодно това е право.Нали всеки си казва предпочитанията и не налага мнението си .Има и друго нещо,питай Десо на състезанието в Плана къде ме беше сложил за контрола,къде ти видя толкова лебедки да се хвърлят,пък и това е работата на навигатора не само да се вози като куфар.
                              Хайде по-полека! Кое ми е угодното на мене? Да не би аз да взех да храня организаторите на състезание, на което даже не съм участвал, че трасето не било ставало за нищо и да искам всички да карат това, дето ми е кеф на мене?
                              Я се погледни себе си! Шампионата бил н'ам си к'во, щото се карало бързо и за това не трябвало майсторлък и подготовка на машината. На Тетевен не било добро състезанието, щото било по-бързо трасето, пък то и трофи не можело да има в България, щото било нямало условия. И остави като единствена опция траяла. Няма шест-пет - всички там в гьола, дето ще го ровнем с багера, а отгоре ще пием бира, ще люпим семки по главите на навигаторите и ще даваме особено ценни съвети на тия, дето си трошат колата в дупката за да ни правят сеир.

                              Ми лошо няма. За 1001 път ще кажа - всеки да кара това, което го кефи. Състезанията ще бъдат такива, за каквито има мераклии да карат.
                              Като има мераклии за траял - да готвят траялки и да карат.
                              Тази година виждам, че май има повечко мераклии за трофи. Чудесно! Като гледам коментарите за Тетевен 2011, виждам момчета, на които навигацията им е допаднала. На някои не само навигацията, ами и по-бързото каране ...
                              Т.е. има желаещи да карат и друго освен траял. И какво правим сега?!?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Темата набира оборот.
                                Адаш, Тодоре, трябва да има състезания и за село и за градо, та даже и за столицата.
                                Нямам против да има, но поне да има еднакви изисквания, правилник, перспектива на Организатора и т.н.
                                Веднага ти изреждам недостатъците на нароилите се състезания, примерно в село Траялско, област Трофийска !
                                Какъв е смисъла от състезанието в село Траялско, ако се направи еднократно, щото кмета така иска, ама догодина ще прави конни кушии, не със сжипове ?!?
                                Традиционно добрите и големи състезания в Трявна, Тетевен и Лазарово започват да "страдат", щото датите са близки, участниците едни и същи, километрите много (от единия до другия край на България), а излишни пари в настоящия момент никой НЯМА !!!
                                Ако се съберат организаторите и си направят календар всички ще са доволни, ще има повече състезатели и всеки ще планира годината...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X