Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

    Здравейте колеги,след прочетеното във форума не можах да разбера отговора на тези 2 въпроса.Какво масло и колко трябва да се налее в раздатката на Grand Vitara '00г. 2,5 V6?Питам понеже само то ми остана за смяна ,а в Аутодатата няма инфо за това.За скоростната кутия е 75W90,но не знам дали за раздатката е пак такова ?!И другия ми въпрос е относно размера на гумите след лифт.Мисля напролет да сложа един кит на джипа,който е за 2" инча повдигане(повече не ми трябва за моите цели),та се чудя какви гуми могат да се сложат тогава,без да са необходими фланци.Моля колегите, които са го правили или пък знаещите по този въпрос за помощ!Благодаря предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

    Мога да ти кажа за къса база. В раздатката 1.7л, в скоростната кутия(механична 5-степенна) 1.5л.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

      Ще си позволя да ти дам един съвет.Щом не искаш фланци то поне едни джанти с минусово ЕТ да сложиш.Не е лошо колкото се повдига и с толкова да се разчеква.А за големината на гумите едва ли има значение със или без фланци.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

        Благодаря за отговорите.Относно размера на гумите,много ме вълнува широчината на гумата.Ако сложа фланци колко да са широки и съответно размера на гумата,който ми препоръчвате.Междодругото да знаете къде мога да си направя фланци по поръчка или поне схема с размерите им?Иначе в раздатката ще налея същото масло като в ск. кутия.Мисля че повече от 2 л. няма да събере

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

          Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
          Благодаря за отговорите.Относно размера на гумите,много ме вълнува широчината на гумата.Ако сложа фланци колко да са широки и съответно размера на гумата,който ми препоръчвате.Междодругото да знаете къде мога да си направя фланци по поръчка или поне схема с размерите им?Иначе в раздатката ще налея същото масло като в ск. кутия.Мисля че повече от 2 л. няма да събере

          Колега ти какъв размер гуми гониш? според мен едни 225/70/16 си е нормален размер и не опират никъде дори без фланци, но ако питаш мен , аз бих си взел джанти с -ЕТ от колкото фланци ,защото си имам едно на ум от фланци . ЕТ поне да е -10,-15 минимум и ДЖ 7 за да си събираш тези гумички .
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

            Колега по-тънко ще ми дойде да си сложа едни фланци ,защото си имам оригинални 16-ки за тази кола,стоманени.Иначе си мисля,че ако направя лифта 2",тези гуми 225/70/16 ще стоят малко смешно ,а и по-принцип ще и дойдат малки на височина,не мислиш ли?Аз гоня размери поне 235/75/16 или 245/70 или 245/75/16.Мисля с тях ще стъпи по-добре!
            За да не отварям друга тема искам да питам още нещо-на задния стоп ,този който е на купето. Имам две крушки,едната е за задна светлина,според мен другата трябва да е за стоп или за габарит,да ама не свети въобще.Някой да знае така ли е по принцип или имам нещо прецакано по токовете?

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

              Здрасти Колега, ще следя темата с лифтването на Гранд Витарата с интерес,понеже в скоро време ми предстои същото упражнение..Ако имаш възможност качвай подробни снимки на цялата процедура по промените в окачването и евентуални цени на части и материали...Успех! П.П Тази крушка отзад в декоративния стоп е допълтителна(по-силна)светлина за мъгла... Включва се от копчето за "халогените".М/у другото , Аз на мястото на тази светлина съм сложил стоп и габарит,а в най-горното мигач.....и сега съм малко като коледна елха отзад но....(мисля да махам тези светлини от бронята).
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                Колега по-тънко ще ми дойде да си сложа едни фланци ,защото си имам оригинални 16-ки за тази кола,стоманени.Иначе си мисля,че ако направя лифта 2",тези гуми 225/70/16 ще стоят малко смешно ,а и по-принцип ще и дойдат малки на височина,не мислиш ли?Аз гоня размери поне 235/75/16 или 245/70 или 245/75/16.Мисля с тях ще стъпи по-добре!
                За да не отварям друга тема искам да питам още нещо-на задния стоп ,този който е на купето. Имам две крушки,едната е за задна светлина,според мен другата трябва да е за стоп или за габарит,да ама не свети въобще.Някой да знае така ли е по принцип или имам нещо прецакано по токовете?
                Колко ти е ДЖ-то на тези джанти? Ако е 6 на 245 гума ще ти седят като надуваем пояс
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                  С удоволствие ще пусна и снимков материал за повдигането,стига до там да го докарам.Колега пиши моля те как сложи горе мигач на декоративния стоп.При мене е фабрично запушен,няма отвор за крушка, и как направи да имаш и стоп и габарит,от долния стоп ли взе токове?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                    Колко ти е ДЖ-то на тези джанти? Ако е 6 на 245 гума ще ти седят като надуваем пояс
                    Да мисля ,че е или 6 или 6,5х16

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                      Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                      Да мисля ,че е или 6 или 6,5х16
                      До колкото се сещам и ако не се лъжа максимум гума на 7 ДЖ е 235 а на 6 или 6,5 е 225 ширина , аз карам 7дж -12ет , като сложа 205 гумата седи равна с джантата , а като ги сменя с 235 гумата прави лек корем . Дано съм бил полезен , а относно фланците не споря за цената а че някой път почва да тресе от тях ,и ти разбиват предницата
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                        Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                        С удоволствие ще пусна и снимков материал за повдигането,стига до там да го докарам.Колега пиши моля те как сложи горе мигач на декоративния стоп.При мене е фабрично запушен,няма отвор за крушка, и как направи да имаш и стоп и габарит,от долния стоп ли взе токове?
                        Точно така колега ,ток за всички светлини съм взел от долните стопове(съжалявам че не направих снимки,но то е елементарно),масата съм ползвал от светлините за заден ход.Където нямаше "фасонки",направих дупки и залепих със силикон обикновенни фасонки закупени от най-близкия магазин за авточасти,като на "средата" поставих фасонка за крушка с две светлини(габарит и стоп). П.П Ако финикийските знаци са ти в повече ,можеш да си купиш направо готови,а също така и "кристални"...на някои Гранд Витари номера на които не е в бронята,активни са горните стопове... Успех!
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                          Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                          Точно така колега ,ток за всички светлини съм взел от долните стопове(съжалявам че не направих снимки,но то е елементарно),масата съм ползвал от светлините за заден ход.Където нямаше "фасонки",направих дупки и залепих със силикон обикновенни фасонки закупени от най-близкия магазин за авточасти,като на "средата" поставих фасонка за крушка с две светлини(габарит и стоп). П.П Ако финикийските знаци са ти в повече ,можеш да си купиш направо готови,а също така и "кристални"...на някои Гранд Витари номера на които не е в бронята,активни са горните стопове... Успех!
                          Мерси колега за полезното инфо,и аз си мислех че трябва по този начин да се направят нещата,а относно кристалните стопове , някак си не ми стоят много хубаво и се отказах!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                            +1.....против кристалните стопове !
                            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                              Оригиналните джанти на Гранд Витара, широки гуми над 205 и фланци не могат да бъдат в едно изречение и ще се убедите сам колега, едното е излишноимам едни много сериозни джанти с ЕТ-50, но там филма е голям

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X