Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

    От няколко дни започна да ми свети лампата за АБС.Първоначално светваше и като загася и запаля отново не светеше но сега свети постоянно.Дори като дам на контакт и изчакам без да паля другите изгасят без тази.Живея в малък град и майсторите на които я закарах я обикалят като голям камък и нищо.Ако някой може нека помага със съвет.

  • #2
    Re: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

    ами иди в по голям град дето има по учени хорана мен лично при зацапани датчици на колелото авс прави проблем.това е на кола в твоя случай незная аз не съм от тия по учените

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

      Размонтирах датчиците,почистих ги ,проверих кабела и буксите,проверих нивото на спирачната течност,проверих накладките и пак свети АБС.В Хасковска област няма сервиз в който могат да закачат джипа на компютър(нямят програма за чероки) и да разберат от какво е.Ако някой може да ми каже къде има ще бъда благодарен.Пробвах и да откача клемите на акумулатора-неще и неще.

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

        Понякога прави така като са мръсни датчиците или гривните на полуоските или щекерите.
        Едно полезно нещо можеш да направиш от което ще имаш само полза. Вземи изрежи щекерите и да запоиш жиците. Внимаваи да не объркаш кабелите. На WJя правише така като ги запоих се оправи. От тогава за една година два пъти ми е изключвал АБСа и то заради яката кал.

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

          Понякога когато е стара спирачната течност и е попила вече доста водица помпата на ABS-а не успява да дигне налягане и свети. Оправя се със смяна на течност. Но най-добре намери къде да я закачат към компютър - веднага ще си каже.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

            Преди и аз имах такъв проблем,и се оказа хлабава връзка на кабелите със датчика за скорост на диференцияла,все още не съм го оправил понеже запознати ми казаха да го напръскам с контактен спрей,и така вече 9 месеца,а jeep закачат в Стара-Загора в двора на СБА момчето се казва Сашо и е още на влизане в дясно,успех и пиши да видим от какво е
            Kawasaki GTR 1400

            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ABS на Cherokee 2.5 td 1997

              да споделя и моя случай, но нищо ново няма като казус

              при мен не само че светваше лапмата, ами преди да светне се включваше помпата на АБС-а без да натискам спирачки и колата спираше със зверски писъци на гумите..... добре че поне не го правеше на висока скорост

              а като натиснех педала в тоя момент - почваше да блъска яко.


              оказа се следното.

              Преден десен маншон се скъсал и изхвърлил греста, съответно голямата скоба се изхлузила по някакъв начин и се отзовала междиу вала и датчика на АБС-а, цялата в грес.....

              сменихме маншона, че даже и спирачната течност и сега си имам спирачки с АБС
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X