Обява

Свий
Няма добавени обяви.

200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помагайте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помагайте

    Мотора е 200 Tdi.Симптомите са следните:
    -Студен пали от раз и работи перфектно-без пушене,дори при форсиране до средни обороти(не смея студен да го рязкам и никога не съм го правил)
    -Когато загрее и се форсира до средни обороти-също няма проблем
    -Загрял и при пълна газ започва да бълва сиви и черни пушеци и започва да прекъсва,губи мощност(джипа направо спира и не може да върви),та се стига и до гаснене при по-продължително форсиране.При връщане на газта,мотора се разклаща,докато се стабилизира и пак почва да работи нормално.
    Това се случи изведнъж,без някакво сериозно и продължително натоварване.За 10км маслото беше паднало с 2 литра-и то аз го видях как си излезе от аспуха.Ето и клипа:
    http://www.youtube.com/watch?v=CcoVpzN-RWg
    Клипа е сниман с откачени маркучи на вход и изход от компресора,който си хвърля по малко масълце.Турбината си върти и не е отваряна.При закачени маркучи картинката е абсолютно същата.От три дена спорим каква е диагнозата,ама няма да ви казвам какво мислим да не ви подвеждам.Айде сега залагайте що е то?Пък ако някой се е срещал със същия странен проблем да казва да се не мъчим.
    Последно редактирано от Младен Стоянов; 10-09-11, 23:05.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
    Мотора е 200 Tdi.Симптомите са следните:
    -Студен пали от раз и работи перфектно-без пушене,дори при форсиране до средни обороти(не смея студен да го рязкам и никога не съм го правил)
    -Когато загрее и се форсира до средни обороти-също няма проблем
    -Загрял и при пълна газ започва да бълва сиви и черни пушеци и започва да прекъсва,губи мощност(джипа направо спира и не може да върви),та се стига и до гаснене при по-продължително форсиране.При връщане на газта,мотора се разклаща,докато се стабилизира и пак почва да работи нормално.
    Това се случи изведнъж,без някакво сериозно и продължително натоварване.За 10км маслото беше паднало с 2 литра-и то аз го видях как си излезе от аспуха.Ето и клипа:
    http://www.youtube.com/watch?v=CcoVpzN-RWg
    Клипа е сниман с откачени маркучи на вход и изход от компресора,който си хвърля по малко масълце.Турбината си върти и не е отваряна.При закачени маркучи картинката е абсолютно същата.От три дена спорим каква е диагнозата,ама няма да ви казвам какво мислим да не ви подвеждам.Айде сега залагайте що е то?Пък ако някой се е срещал със същия странен проблем да казва да се не мъчим.
    Свали кулера и виж дали има много масло в него.Че не искам да те плаша какво може да се случи...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
      ...За 10км маслото беше паднало с 2 литра-и то аз го видях как си излезе от аспуха...
      След като си илиминирал турбината от къде ще вкара масло в цилиндрите? Според мен счупени сегменти.

      Коментар


      • #4
        От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

        http://www.youtube.com/watch?v=5zx3q...e_gdata_player

        И като гори масло с такива темпове, може ли да се случи това?
        На клипа колата от нафта е минала на изгаряне на собственото си масло...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

          200тд-няма интеркулер,сваляй го този,мотор и почвай да го оперираш,с гледане няма да се оправи,той вече е взел,дал,трябва му ремонт,или направо от Англия 300тди,а този на пазара.

          Коментар


          • #6
            От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

            Проблема е в турбото,имал съм подобен проблем.И не го тествайте повече защото при случая с мои познат се наложи смяна не само на турбото,а на целия мотор.От високите обороти се стопиха буталата и задраха в цилиндрите.Казахте че клипа е правен с откачени маркучи на вход и изход от турбото,но най-вероятно кулера е бил свързан към всмукателните тръби и е засмуквало масло от кулера.Има ли някакви луфтове в оста на турбото??Ако от турбото излизат пръски масло въобще не се чудете а престъпете към смяна на турбото.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

              При теб цикъла изглежда все още управляем. При възникване на стабилна положителна обратна връзка единственото спасение е включване на 3-та предавка и отпускане на съединителя - за да се ,,задави" мотора и да спре, преди да е станало твърде късно...
              p.s. за моделите с автоматичните скорости не знам дали има спасение - вие кажете.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                При теб цикъла изглежда все още управляем. При възникване на стабилна положителна обратна връзка единственото спасение е включване на 3-та предавка и отпускане на съединителя - за да се ,,задави" мотора и да спре, преди да е станало твърде късно...
                p.s. за моделите с автоматичните скорости не знам дали има спасение - вие кажете.
                По лодките са ни учили, че се затапва притока на въздух защото няма как да го гася на скорост /същото като автоматика/. После ни показаха бутало излязло от блока на двигателя. Е, най-накрая аз реших да не се занимавам с геройства, ако ми се случи.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                  Ако в кулера няма масло, залагам на сегменти.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                    Запекли маслени (маслообиращи)сегменти - оттам пропуска масло в маркуча пред турбото.
                    Там се насъбира масло и в определен момент (при форсиране) това масло започва да се вкарва от турбото в двигателя и се превръща в гориво.
                    Дори, ако минеш над 4500 оборота ще се случи това което "NIKSD" ти е показал на клипа - МАСЛЕН УДАР.
                    http://www.youtube.com/watch?v=5zx3qKX_Pno&feature=youtube_gdata_player
                    В такъв момент не трябва да се панирате - няма бомба и не може да гръмне. Просто загасете на скорост спокойно....
                    Макар и да изключиш от контакт двигателя продължава на самоход да вкарва масло вместо нафта и така докато свърши маслото или го загасиш на скорост. (за автоматиците ... не знам как се гасят)
                    Преживявали сме го .... изглежда МНООООГО страшно, но всъщност е нещо което се контролира .
                    Има някакъв вариант да елиминираш този маслен удар временно - да направиш малък процеп на маркуча преди турбото и оттам маслото ще си окапва и няма да се събира (съответно да стане масления удар).
                    Това е временно решение и е неефективно.
                    Предстои ти основен ремонт...... за жалост.
                    Успех !
                    Измери си компресията и може да минеш само с частичен ремонт - само маслообиращите сегменти да смениш.
                    Последно редактирано от bgbul; 11-09-11, 08:20.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                      Кулера също беше откачен и си смучеше въздух от тръбата без да минава нито през кулера,нито през компресора.Има ли начин да пуши така,ако хвърля масло през турбината директно към аспуха???Според нас,ако хвърля там толкова масло,то от аспуха напрраво ще тече изобщо неизгоряло масло.Опасявам се,че Тарга и Адро160 са прави,защото и ние вече клоним към това.Днес може да събера смелост да отворим главата,пък каквото сабя покаже.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #12
                        От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                        Лошо!На състезанието в Добрич на 6ти също имаше димни завеси от един Patrol!Накрая се чу яко изтракване и "филма" свърши!
                        Е такива трактори като моя не страдат от тази болест!Дано не си го строшил много......
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          Кулера също беше откачен и си смучеше въздух от тръбата без да минава нито през кулера,нито през компресора.Има ли начин да пуши така,......ако хвърля масло през турбината директно към аспуха???..........Според нас,ако хвърля там толкова масло,то от аспуха напрраво ще тече изобщо неизгоряло масло.Опасявам се,че Тарга и Адро160 са прави,защото и ние вече клоним към това.Днес може да събера смелост да отворим главата,пък каквото сабя покаже.
                          И как става това ?
                          Турбината вкарва в смукателните колектори и храни мотора с повече въздух...... и ако е смесен с масло......
                          При изолирана турбина масло може да вкарва отново през сегментите... при загрял двигател и тънко масло.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                            Да се поправя и аз,на умник,щото ми се е случвало вече.Поради износени сигменти и турбо ,буталата при движението надолу,вкарват маслени пари от картера които се запалват от компресията и двигателя,работи все по-силно ,защото вкарва все повече масло и все,повече се вдигат ,оборотите.Случи ни се и даже на машина ,без турбина,успях ме да откачим,горивопровода,и нищо,форсира се като луда,включих ме на скорост както писаха колегите и изпуши съединитела,и накрая изгледах ме филма отстрани докато изгоря маслото и най-невероятното двигателя спря като беше повлякъл лагерите а буталата не бяха задрали.Не случайно МБ-124 2.5-тд е много здрава машина.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 200 Tdi пуши странно-само загрял и само на пълна газ-залагайте от какво е и помаг

                              Обърнете внимание на описанията и на клипа:
                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              До едни обороти двигателя работи що годе нормално и в следващия момент при повишаване на оборотите почва да пуши и прекъсва, тоест остава да работи на 3, или дори по малко цилиндри. Каква може да е причината над определени обороти да има не работещи цилиндри? Освен тоталната загуба на компресия в тези цилиндри?
                              Такава ексцесия не може да стане с вкарване на масло през турбото, или през картерната вентилация, а единственно с много голямо износване, или счупване на елементи в бутало-цилиндровата група. Вкарването на масло в горивната камера е вторичен процес, вследствие на първия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X