Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

    А мерихте ли го колко тежи този двигател
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #17
      Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

      Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
      Вече се сдобихме с двигател по план - 300 турбо дизел, 147 к.с., 6-ак редови, който в момента е разглобен за профилактика и смяна на всички части, в които има съмнение, че са износени, демек става чисто нов и тогава се сглобява. По-късно ще има и снимки. Остават скоростите!
      Браво. И малко съвети, освен ако не си го направил:
      По главата- свали и почисти всички бренери и после ги монтирай според книгата- ако никога не са пипани, както бяха на мойта 124 един се беше отхлабил и от там издишаше компресия.
      Дюзите на профилактика
      -смени ангренажните вериги и ВЕРИГАТА на МАСЛЕНАТА ПОМПА (поне нея с оригинална) има случаи на скъсани такива и разтегнати на ангренажа, при което центровката на ГНП се затруднява и работи със закъснение.
      Евентуално профилактика на турбокомпресора - Пресостата на уестгейта са прецаква и не коригира налягането.
      ЕГР-а може и да го махнеш (ако има такъв)
      Малко тунинг - помисли за подобряване на охлаждането на 5-и и 6-и цилиндър- ако позволяват условията да добавиш доп. радиаторче около мотора, което да е паралелно на парното и да се ползва при големите жеги.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

        Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
        Браво. И малко съвети, освен ако не си го направил:
        По главата- свали и почисти всички бренери и после ги монтирай според книгата- ако никога не са пипани, както бяха на мойта 124 един се беше отхлабил и от там издишаше компресия.
        Дюзите на профилактика
        -смени ангренажните вериги и ВЕРИГАТА на МАСЛЕНАТА ПОМПА (поне нея с оригинална) има случаи на скъсани такива и разтегнати на ангренажа, при което центровката на ГНП се затруднява и работи със закъснение.
        Евентуално профилактика на турбокомпресора - Пресостата на уестгейта са прецаква и не коригира налягането.
        ЕГР-а може и да го махнеш (ако има такъв)
        Малко тунинг - помисли за подобряване на охлаждането на 5-и и 6-и цилиндър- ако позволяват условията да добавиш доп. радиаторче около мотора, което да е паралелно на парното и да се ползва при големите жеги.
        Главата е при Джуди и Жоро на Хладилника, които я правят чисто нова - 6 клапана, 7 повдигачи, всички гумички, напасване на всичко, абе казал съм им да оставят само частите, в които са сигурни 101%, че са перфектни. Всичко останало да се сменя! Сега ми е паднал!!!Ако ги познаваш, знаеш за какво става въпрос при тях.
        Веригите ще ги сменя, ако има нужда, защото мотора като цяло е в перфектно състояние и веригите ми се струват, че са о'к.
        Самите дюзи(без дюзодържачите) и свещите ще ги сменя с нови.
        Това за радиатора си го мисля отдавна, имам един малък, който остана от Пежото-ми, 605-ца, която огигинално е с два водни радиатора - голям и малък, обаче първо трябва да сглобиме двигателя и да почнем да го монтираме, за да видя с какво място ще остана и тогава. Планът ми е да си остана със старият радиатор, от 300 чист дизел и масленото радиаторче, които са доста големи, само че да им монтиран две електрически перки отпред, демек малкото радиаторче, трябва да се монтира между двигателя и големият радиатор.
        Турбото къде да го занеса, за да му направят една профилактика?

        Коментар


        • #19
          Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

          Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
          Най-накрая. Честито и много ръчка да понесе. А мислиш ли нещо да го дотунинговаш?
          Мерси, мерси! Не мога да ти опиша, с какво нетърпение жадувам деня, в който ще го подкарам, този звяр, вече(говоря в бъдещо време), ама уви по-рано от 1-2 месеца, няма да е.............
          Остават скорости, не забравяй, а на мен ми се струва, че тях ще ги намеря бая по-трудно от двигателя!!!
          Не съм го мерил, колко тежи, ама той и без това е разглобен, така че като го сглобя, може и да я свърша тази работа!!!
          За тунинг, незнам, още не съм решил, мисля че и с тия 147 к.с., няма да лошо!

          Коментар


          • #20
            Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

            здрасти не можах да намеря адреса за лексана.ама е в софия на военна рампа.по точно зад нея.има голям завод.тел029265858.там продават и поликарбонатни плоскости.могат да ти срежат на място размер.

            Коментар


            • #21
              Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

              Мерси, ще се разходя до там. Ти на някой джип ли си го монтирал и може ли да го видя, след известна употреба какво представлява?

              Коментар


              • #22
                Re: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                Главата е при Джуди и Жоро на Хладилника, които я правят чисто нова - 6 клапана, 7 повдигачи, всички гумички, напасване на всичко, абе казал съм им да оставят само частите, в които са сигурни 101%, че са перфектни. Всичко останало да се сменя! Сега ми е паднал!!!Ако ги познаваш, знаеш за какво става въпрос при тях.
                Веригите ще ги сменя, ако има нужда, защото мотора като цяло е в перфектно състояние и веригите ми се струват, че са о'к.
                Самите дюзи(без дюзодържачите) и свещите ще ги сменя с нови.
                Това за радиатора си го мисля отдавна, имам един малък, който остана от Пежото-ми, 605-ца, която огигинално е с два водни радиатора - голям и малък, обаче първо трябва да сглобиме двигателя и да почнем да го монтираме, за да видя с какво място ще остана и тогава. Планът ми е да си остана със старият радиатор, от 300 чист дизел и масленото радиаторче, които са доста големи, само че да им монтиран две електрически перки отпред, демек малкото радиаторче, трябва да се монтира между двигателя и големият радиатор.
                Турбото къде да го занеса, за да му направят една профилактика?

                Точно за Джуди си мислех- познавам ги и съм мн доволен от тях. Имах проблем с един бренер и там ми го оправиха на място, и мой познати съм пращал при тях , всички са доволни.
                За турбото - "Реал Турбо" на околовръстното с/у бояна. Пресостата и ти можеш да си го провериш със помпичка и манометър- на 1 БАР трябва да отваря байпаса напълно. Иначе ако от турбината няма течове и колекторите са само запотени от маслени пари според мен си е наред. Хубавото на тези турбини (или гарет или ккк) е че са доста надеждни с достъпна от към пари поддръжка - има части(но всичко по тях се прави в спец. сервиз.
                За охлаждането- мн по-удачно е да е на ел. винтелатори - виското е скъпо, има ментаци, а като газиш в дълбока вода ел.прките можеш да ги изключиш, а виското не.
                На 124-ката съм с ел перка и оригинален датчик и няма никакви грижи, да не говорим че е по-евтино от виско.
                Успех!
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #23
                  До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                  вече е на една година предно стъкло чистачката леко го е надраскала от калта предполагам.като го напече слънцето се опъва.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                    клон удрял ли ти се е в прозореца? ако търкаш калта на ръка драска ли се много

                    Коментар


                    • #25
                      До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                      клони много са ме удряли даже кросови мотори са хвърляли камъни по стъклото.като го биеш с чук само се мачка все едно е от алумин.иначе сисе драска но не дълбоко.значи като пече слънцето в прозореца става гадно но за страницно но проблем.странно как аз от провинцията го имам а вие от софия не знаете за лексана

                      Коментар


                      • #26
                        До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                        полира ли се като се надраска не всеки знае всичко все пак

                        Коментар


                        • #27
                          До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                          не съм го полирал досега пише че може ама кой да се занимава.то и така е добре

                          Коментар


                          • #28
                            До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                            на мен страничните са ми от плексиглас но нищо не пречи да махнем някое кило и от предния

                            Коментар


                            • #29
                              До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                              Зарко, почваш да изперкваш на тема лекота!
                              Предният джам, според мен трябва да си остане стъклен.
                              Колко ще спечелиш от него - 200-300 грама?!
                              Тия по тази логика, трябва всеки път преди да отидеш в гората, да вземеш разхлабително и да стоиш минимум по 1 час в кенефа! Ето ти още 1-2 килограма!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Г-КЛАСАТА НА МИШО ДРАЖЕВ - ТУНИНГ!

                                мишо ако човека казва че не се чупи от клони помисли

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X