Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

    Здравейте колеги, четох много, търсих много и пак не успях да намеря това което търся, за това отварям нова тема.
    Въпросът е как ще се промени поведението на автомобила ако махна предната стабилизираща щанга, съответно как ще се промени ако махна и двете ( и предната и задната)?
    Има ли смисъл от това упражнение, колко ще се променят ходовете без предната, съответно без двете щанги, и най- вече какво ще да се случи при страничен наклон без стабилизиращи щанги?
    Джипа е само за офф, по асфалт се кара точно колкото да стигна до черно и се кара с макс 60-70 км/ч
    И по черните пътища не карам с висока скорост, по скоро притесненията ми са за страничните наклони.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

    Ако махнеш предната си е живо премазване,а задната е махай,аз 2-ра година съм без нея така ще имаш по-големи ходове,а откъм стабилност няма разлика,поне аз не усетих.Но отпреде на пружините си е остави.
    Поздрави!
    [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
    [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
    [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
    [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

      Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
      Ако махнеш предната си е живо премазване,а задната е махай,аз 2-ра година съм без нея така ще имаш по-големи ходове,а откъм стабилност няма разлика,поне аз не усетих.Но отпреде на пружините си е остави.
      Поздрави!
      Хм, не знам дали няма да има разлика. Според мен джипа ще стане по нестабилен, особено при по-резки маневри и при по-висока скорост.

      Освен това колегата говори за странични наклони...

      Аз мисля, че няма да спечелиш много от тази промяна, но стабилността определено ще пострада. Не е случайно наименованието-"стабилизираща".
      Последно редактирано от walker; 12-09-11, 21:01. Причина: Добавяне на текст

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

        Така зададен въпроса има само два отговора .
        Ако ще правиш траялка махай щангите .
        Ако е за рали остави и двете .
        Мен ако питаш пробваи със или без тях и сам ще си избереш варианта които е най удачен за теб.
        Задната щанга е тлокова кекава че не променя нищо нея можеш смело да махнеш.
        Имам едни предни биалетки за черок с полиоретанови втулки и дисконектори ако имаш интерес към тях пиши на лс.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

          В никакъв случай няма да карам като на рали, не обичам подскачането по бабунки с висока скорост, харесва ми да се движа бавно по неравностите и да усещам как се кълчи окачването отдолу
          Далеч съм и от траял с тоз малък двигател и тез малки гумета, но пък човек никога не знае кога ще му порасне джипа
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            В никакъв случай няма да карам като на рали, не обичам подскачането по бабунки с висока скорост, харесва ми да се движа бавно по неравностите и да усещам как се кълчи окачването отдолу
            Далеч съм и от траял с тоз малък двигател и тез малки гумета, но пък човек никога не знае кога ще му порасне джипа
            Ако караш внимателно без биалетки никога няма да се пребиеш както ти казват
            Пробвай... от пред ходовете ще ти се увеличат двойно.
            За да ти е комфортно и да не е като лодка номера става с твърди пружини и големи амове... Направо някой лифт кит от Хамерика

            Ето с биалетки




            И на същото място без тях.



            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

              преди да се стигне до поръчка на кит от хамериката май трябва да трансплантирам по големичко сърце
              виж на твоя от зад какви правилни неща пише
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за стабилизиращата щанга на един XJ

                Предните биалетки със сигурност намалят ходовете на половина - лично проверено многократно! Перфектното решение е дисконектори.

                Поздрави

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X