Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Характеристики на динамо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Характеристики на динамо.

    Здравейте,не съм сигурен дали темата е на правилното място,ако не е - моля да я преместите не да я триете. Въпроса ми е - какви са характеристиките на фабричното динамо на Лада нива 4х4. Става въпрос колко ампера е ,честота и т.н. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете. Благодаря.

  • #2
    От: Характеристики на динамо.

    Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
    Здравейте,не съм сигурен дали темата е на правилното място,ако не е - моля да я преместите не да я триете. Въпроса ми е - какви са характеристиките на фабричното динамо на Лада нива 4х4. Става въпрос колко ампера е ,честота и т.н. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете. Благодаря.
    Стандартното Ладово динамо /предполагам, че на Нивата е същото/ е генератор за променлив ток. Изправя се с три двойки диоди. Максималния ток е 40 ампера при 4000 об/м. Напрежението е от релето в границите 13.8-14.2 V
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #3
      От: Характеристики на динамо.

      Масово вгражданият в карбураторните версии двигатели е генератор Г221. Представлява алтернатор, трифазен, схема Грец. В центъра на звездата му е изводът за нулата. Към нея се свързва контролната лампа. Работи със електромагнитно-вибрационен регулатор на напрежение РР380. Е, има и по-модерни електронни заместители. Някои ментета-други много добри. При 1000 об/мин. на ротора, на фазовия извод трябва да има поне 12,5 V. Отдава 42 А при 5000 об/мин. на ротора, тоест - 2500 на коляновия вал. Някъде имам и графика на А спрямо n, об/мин. , ако ти трябва.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X