Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

    на старото ми Санта Фе се беше задръстил ЕГР... падна мощността и при подаване на газ пушеше като ударен самолет от Втората Световна
    затапихме го и не съм имал никакви проблеми след това...
    при редовна смяна на масло и правилна експлоатация (например да не се гаси мотора веднага след голямо натоварване, за да може турбото да се поохлади), не би трябвало да имаш проблеми с турбината при този мотор поне до 300 000км пробег...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

      Всичко излезе, че идва от късо съединение при динамото...Днес 350км никакви проблеми вече, скоро ще разберем дали наистина проблема е идвал наистина от въпросното късо.
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #18
        От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

        Такааа, сега идва ред на маслото на скоростите и въпроса е някой има ли идея какво се слага? Аз предполагам, че е 75/90, но колко литра и дали наистина е това?
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #19
          От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

          Имам възможност да купя върнат от лизинг Туксон 2006 г. 112 к.с. дизел с автоматични на 166 000 км. за около 11000 лв.
          Интересува ме какъв е ресурсът на двигателя и АСК и горе долу колко ще излезе обслужването на колата, защото е в занемарено състяние. Карана е от някакава ЕТ от близко пловдивско село, сервизната книжка е водена до към 78 000 км., когато е сменян ангренажния ремък и след това мъгла. Салонът е от нещо като изкуствена кожа, вече сцепена на седалката на шофьора, а на лоста на скоростите е в ужасно състояние, все едно са ръчни.
          Под обслужване разбирам смяна на всички ремъци и ролки, масла ДВГ и АСК, филтри и може би нещо по окачването. Според мен всичко това ще излезе към 1000 лв., ама който го е правил ще каже дали е така. Колата има нужда и от нови гуми и крайна инвестиция се очертава сумата от 13000 лв., което според мен е много и не си заслужава. Поправете ме ако греша.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #20
            От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
            Имам възможност да купя върнат от лизинг Туксон 2006 г. 112 к.с. дизел с автоматични на 166 000 км. за около 11000 лв.
            Интересува ме какъв е ресурсът на двигателя и АСК и горе долу колко ще излезе обслужването на колата, защото е в занемарено състяние. Карана е от някакава ЕТ от близко пловдивско село, сервизната книжка е водена до към 78 000 км., когато е сменян ангренажния ремък и след това мъгла. Салонът е от нещо като изкуствена кожа, вече сцепена на седалката на шофьора, а на лоста на скоростите е в ужасно състояние, все едно са ръчни.
            Под обслужване разбирам смяна на всички ремъци и ролки, масла ДВГ и АСК, филтри и може би нещо по окачването. Според мен всичко това ще излезе към 1000 лв., ама който го е правил ще каже дали е така. Колата има нужда и от нови гуми и крайна инвестиция се очертава сумата от 13000 лв., което според мен е много и не си заслужава. Поправете ме ако греша.
            Ще те насоча ориентировъчно с нещата които до момента съм правил след като купихме джипчето. Разликата е, че моя е 140коня, но като цена консумативите едва ли са различни.
            Ангренажен компект (ремъци и ролки) + маслен и въздушен филтър = 250лв
            Масло около 5л (аз взех кастрол 5/40) = 100лв
            Горивен филтър на МАН = 60лв
            4 подгревни свещи БЕРУ = 230лв
            Антифриз към 7-8л = 50лв
            Работа за всичко това като цена не помня
            Имах и късо съединение на динамото от което идваше грешка за ниско налягане на турбото - диагностика в ИндКомерс - 45лв, след това сам забелязах проблема с късото и го отстраниха за 20лв в сервиз на приятел.
            Гуми зимни Dunlop 3d Winter Sport 4бр. 235/60/16 = 1180лв с монтажа
            Всичко до момента като разход след закупуването е около 2000лв.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #21
              От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

              Благодаря, много полезна информация.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #22
                От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

                Здравеите колеги, виждам че си лафите за Хюндай Туксон..Преди около две години и аз я подкарах тая джипка сега имам проблем с нея... като я запаля и я оставя да работи на място слет десетина минути гасне.. а когато трьгна из града с нея си варви нормално докато не и смачкам газта и когато пусна педала отново гасне.. ако някои се е збласквал с нещто подобно да ми драсне някое редче..ето и имеила ми mocera80@abv.bg

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X