Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

Здравейте колеги!Имам интерес към конкретния модел споменат в заглавието на темата и се интересувам за малко повече информация. Рових се по форуми наши и чужди, но инфото е кът. Като цяло разбрах, че е задоволително зраво съвче перфеткно за всекидневна употреба с нисък разход и прилична динамика. За двигателя не научих много, но основни проблеми се споневат ЕГР(типично за дизели), турбо(нищо ново) и проблеми със съединителя при първите модели който са 112коня по-късно уж премахнат.
    Карах един екземпляр 2006 година с 6 скорости и останах очарован, вървеше доста добре, возеше много стегнато и от към екстри беше бъкан с всякакви щуротии.
    Та на въпроса...Относно задвижването не намерих инфо.Знам, че е 4х4 и вероятно върти 90/10 предни-задни и чрез някакво виско прехвърля усилието...Има си ESP и заключване на средния диф, но тук вече към какво съотношение на мощност към колелата преминава нямам идея.
    Ако някой може да сподели повече ще съм много благодарен. Само да подчертая, че офроуд повече от Софийските улици едва ли ще види...идеята е за ежедневна колица, която да е удобна за зимата.
    Поздрави!
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

Място
    софия
    Публикации
    825
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Хюндай Туксон 2.0crdi 4wd 140hp

Не зная до колко мога да съм ти полезен, аз карам Кия Спортидж 2008г 2.0 crdi 140 коня 6 скорости , която визуално много прилича на Туксона. При мен задвижването по дефолт е предно, но при различни ситуации включва и задното в съотношение от 90 - 10% до 50 -50 % преден - заден мост. Отделно имам и копче 4wd което заключва постоянно 50 - 50%. Бъкано е със системки против буксуване, поднасяне и тн и действат доста приятно и полезно. Като здравина за 80 000км имам сменени тампони на стабилизиращата щанга, и датчик на филтъра за твърди частици, че нещо беше дефектирал, и двете ми ги смениха гаранционно. Иначе съм много доволен от поведението, от разхода на гориво, от здравината. Ако имаш други въпроси звънкай
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на mmtrance Преглед на публикациите
    Не зная до колко мога да съм ти полезен, аз карам Кия Спортидж 2008г 2.0 crdi 140 коня 6 скорости , която визуално много прилича на Туксона. При мен задвижването по дефолт е предно, но при различни ситуации включва и задното в съотношение от 90 - 10% до 50 -50 % преден - заден мост. Отделно имам и копче 4wd което заключва постоянно 50 - 50%. Бъкано е със системки против буксуване, поднасяне и тн и действат доста приятно и полезно. Като здравина за 80 000км имам сменени тампони на стабилизиращата щанга, и датчик на филтъра за твърди частици, че нещо беше дефектирал, и двете ми ги смениха гаранционно. Иначе съм много доволен от поведението, от разхода на гориво, от здравината. Ако имаш други въпроси звънкай
    Благодарско за инфото...аз в крайна сметка го купих джипчето. Днес успях да навъртя 200км и останах приятно изненадан. Много е тихо, върви прилично и разхода е добър, вози приятно стегнато, но не твърдо, абе чудно съвче. Интересно ми е 4wd може ли да се пуска на асвалт и как се работи като цяло с него?Къде да си търся ремъци, ролки и прочие, че сега следва обслужване...

Място
    софия
    Публикации
    825
    Точки (при гласуване)
    7

Честито и много безаварийни километри ти желая. За ремъците и ролките не зная как да ти помогна, моето още е гаранционно и се обслужва в кия.бг, но не ти препоръчвам да ходиш в официалните сервизи, режат главата през кръста. За 4wd-то мисля че няма проблем и на асфалт, но до 30-40км/ч , само че не ти трябва да го пускаш то така или иначе си зацепва когато някоя от гумите се опита да превърти. Някой ден може да пием кафе и да ги сравним, че ми е интересно какви са им разликите с моята. В коя част на София си?
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    София
    Публикации
    104
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на stifler Преглед на публикациите
    Благодарско за инфото...аз в крайна сметка го купих джипчето. Днес успях да навъртя 200км и останах приятно изненадан. Много е тихо, върви прилично и разхода е добър, вози приятно стегнато, но не твърдо, абе чудно съвче. Интересно ми е 4wd може ли да се пуска на асвалт и как се работи като цяло с него?Къде да си търся ремъци, ролки и прочие, че сега следва обслужване...
    Мисля, че в официалния сервиз можеш да намериш консумативите на адекватни цени- поне са оригинални частите. Доколкото, къде да бъде смяната, ако познаваш някого... В Хюндайския сервиз взимат относително скъпо, но аз там сервизирам, защото поне им имам доверие на това, което правят.
    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Честито и много безаварийни километри ти желая. За ремъците и ролките не зная как да ти помогна, моето още е гаранционно и се обслужва в кия.бг, но не ти препоръчвам да ходиш в официалните сервизи, режат главата през кръста. За 4wd-то мисля че няма проблем и на асфалт, но до 30-40км/ч , само че не ти трябва да го пускаш то така или иначе си зацепва когато някоя от гумите се опита да превърти. Някой ден може да пием кафе и да ги сравним, че ми е интересно какви са им разликите с моята. В коя част на София си?
    Трябва да ги сравним някой път...В Манастирски ливади съм иначе....само за джипка.
    Колега Vincentsk за частите ще те послушам и отивам директно там, за обслужването си имам човек. Мразя да не виждам какво ми правят по колата и това е причината да не влизам в официалните сервизи.

Място
    София
    Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Здравей Колега,
    Първо честито за Туксона, да го караш със здраве и без аварийно.
    Аз карам същия но е автоматик 112к.с.
    Имам го от две години и за всекидневна употреба е супер, особено зимата, държи се чудесно на сняг и лед.
    За смяна на ремъци ролки и др. ползвам „Виликар" този сервиз е на бул. Св. Климет Охридски и се занимава от години само с корейски автомобили, там ходят и доста таксита Хюндай и Кия.
    Колкото до кафето ако се уговаряте за някаква среща с удоволствие ще дойда да обменим малко информация.

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Kalin_Gr. Преглед на публикациите
    Здравей Колега,
    Първо честито за Туксона, да го караш със здраве и без аварийно.
    Аз карам същия но е автоматик 112к.с.
    Имам го от две години и за всекидневна употреба е супер, особено зимата, държи се чудесно на сняг и лед.
    За смяна на ремъци ролки и др. ползвам „Виликар" този сервиз е на бул. Св. Климет Охридски и се занимава от години само с корейски автомобили, там ходят и доста таксита Хюндай и Кия.
    Колкото до кафето ако се уговаряте за някаква среща с удоволствие ще дойда да обменим малко информация.
    Ангренажен комплект и всичко нужно за първо обслужване закупих от магазина на Нишава(препоръчан от такситата). Срещичка скоро като го отмъкна от бащата, че го взех за него и сега не иска да слезе.

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Тъй като излезнаха няколко проблемчета ще съм благодарен ако ме насочите към читав сервиз за Хюндай в София.
    Благодаря предварително!

Място
    София
    Публикации
    6,732
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

зависи какви са проблемчетата... ако е нещо по-специфично, вариантите са 3 - официалния сервиз, Виликар и Колос... В 3-ия не съм ходил, но съм чел отр. мнения за него...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    софия
    Публикации
    825
    Точки (при гласуване)
    7

разкажи какви са проблемите и ще се опитаме да помогнем
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Грешката е P0299 Turbo Underboost...Обикновенно става на 6-та, като колата губи мощност за момент и после си върви както трябва, а лампата си свети. Та...как да процедирам? Надявам се на помощ!

Място
    софия
    Публикации
    825
    Точки (при гласуване)
    7

забил ЕГР клапан
    Ще потърся повече, но мисля че е това.
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

забил ЕГР клапан
    Ще потърся повече, но мисля че е това.
    Днес пробвах да рестартирам ЕКУ-то...изключих акумулатора за 1 час, паля, лампата угасна и 30 сек по-късно пак светна.
    От изчетеното по форумите основните проблеми на този мотор ги дават ЕГР-а и турбото. И двете като за начало ги давали да се чистят...освен утре да сваля ЕГР-а и да го почистя от нагара да видим какво ще стане.

Място
    софия
    Публикации
    825
    Точки (при гласуване)
    7

свали и почисти хубаво ЕГР-а
    Според мен ако е от турбото колата няма само за момент да губи мощност, а като цяло ще си измени работата.
    В краен случай мисля че може и да се изолира ЕГР-а
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    София
    Публикации
    6,732
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

на старото ми Санта Фе се беше задръстил ЕГР... падна мощността и при подаване на газ пушеше като ударен самолет от Втората Световна
    затапихме го и не съм имал никакви проблеми след това...
    при редовна смяна на масло и правилна експлоатация (например да не се гаси мотора веднага след голямо натоварване, за да може турбото да се поохлади), не би трябвало да имаш проблеми с турбината при този мотор поне до 300 000км пробег...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Всичко излезе, че идва от късо съединение при динамото...Днес 350км никакви проблеми вече, скоро ще разберем дали наистина проблема е идвал наистина от въпросното късо.

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Такааа, сега идва ред на маслото на скоростите и въпроса е някой има ли идея какво се слага? Аз предполагам, че е 75/90, но колко литра и дали наистина е това?

Място
    Пловдив
    Публикации
    406
    Точки (при гласуване)
    10

Имам възможност да купя върнат от лизинг Туксон 2006 г. 112 к.с. дизел с автоматични на 166 000 км. за около 11000 лв.
    Интересува ме какъв е ресурсът на двигателя и АСК и горе долу колко ще излезе обслужването на колата, защото е в занемарено състяние. Карана е от някакава ЕТ от близко пловдивско село, сервизната книжка е водена до към 78 000 км., когато е сменян ангренажния ремък и след това мъгла. Салонът е от нещо като изкуствена кожа, вече сцепена на седалката на шофьора, а на лоста на скоростите е в ужасно състояние, все едно са ръчни.
    Под обслужване разбирам смяна на всички ремъци и ролки, масла ДВГ и АСК, филтри и може би нещо по окачването. Според мен всичко това ще излезе към 1000 лв., ама който го е правил ще каже дали е така. Колата има нужда и от нови гуми и крайна инвестиция се очертава сумата от 13000 лв., което според мен е много и не си заслужава. Поправете ме ако греша.
    Не бързай ако искаш да стигнеш

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Михаил Преглед на публикациите
    Имам възможност да купя върнат от лизинг Туксон 2006 г. 112 к.с. дизел с автоматични на 166 000 км. за около 11000 лв.
    Интересува ме какъв е ресурсът на двигателя и АСК и горе долу колко ще излезе обслужването на колата, защото е в занемарено състяние. Карана е от някакава ЕТ от близко пловдивско село, сервизната книжка е водена до към 78 000 км., когато е сменян ангренажния ремък и след това мъгла. Салонът е от нещо като изкуствена кожа, вече сцепена на седалката на шофьора, а на лоста на скоростите е в ужасно състояние, все едно са ръчни.
    Под обслужване разбирам смяна на всички ремъци и ролки, масла ДВГ и АСК, филтри и може би нещо по окачването. Според мен всичко това ще излезе към 1000 лв., ама който го е правил ще каже дали е така. Колата има нужда и от нови гуми и крайна инвестиция се очертава сумата от 13000 лв., което според мен е много и не си заслужава. Поправете ме ако греша.
    Ще те насоча ориентировъчно с нещата които до момента съм правил след като купихме джипчето. Разликата е, че моя е 140коня, но като цена консумативите едва ли са различни.
    Ангренажен компект (ремъци и ролки) + маслен и въздушен филтър = 250лв
    Масло около 5л (аз взех кастрол 5/40) = 100лв
    Горивен филтър на МАН = 60лв
    4 подгревни свещи БЕРУ = 230лв
    Антифриз към 7-8л = 50лв
    Работа за всичко това като цена не помня
    Имах и късо съединение на динамото от което идваше грешка за ниско налягане на турбото - диагностика в ИндКомерс - 45лв, след това сам забелязах проблема с късото и го отстраниха за 20лв в сервиз на приятел.
    Гуми зимни Dunlop 3d Winter Sport 4бр. 235/60/16 = 1180лв с монтажа
    Всичко до момента като разход след закупуването е около 2000лв.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. хюндай туксон-помощ
    От mmg81 във форум HYUNDAI
    Отговори: 16
    Последно мнение: 15-05-12, 18:51
  2. Продавам Santa Fe 2.0CRDi 2001г.
    От Тедо /LJ73/ във форум Архив
    Отговори: 26
    Последно мнение: 14-03-10, 18:09
  3. Хюндай Туксон
    От ivan401 във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-04-09, 19:14
  4. Продава се Suzuki Grand Vitara 2006, 2.0i, 140hp
    От Yaro във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-11-08, 14:10
  5. Продавам Hyundai Santa Fe 2.0CRDi
    От Тедо /LJ73/ във форум Архив
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-03-08, 07:50

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми