Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивен филтър -подгряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивен филтър -подгряване

    Доколкото разбрах "магарето" има подгряване на горивния филтър,и датчик за наличие на вода във същия,ама тВа подгряване как се включва-ръчно,или автоматично с някакъв термо-датчик...
    Благодаря предварително и...наздраве!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: подгряване на горивен филтър LJ-70

    Те не всички имат... но ако има, е автоматично. Вакум и съчма, затваряща веригата при запушване на филтъра... нещо такова беше...

    Коментар


    • #3
      До: подгряване на горивен филтър LJ-70

      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
      Те не всички имат... но ако има, е автоматично. Вакум и съчма, затваряща веригата при запушване на филтъра... нещо такова беше...
      А-ха,благодаря!
      Вижда се една съчма отстрани в горната част(основата)на филтъра...остава само да паднат температурите до около минус 10-20 градуса,и ще разбера действа ли системата!Дано дотогава не си износя новите зимни гуменки в тези жеги!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: подгряване на горивен филтър LJ-70

        моита е от италия вчера си сменях горивния филтър и няма друго освен датчика за вода на дъното
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          До: подгряване на горивен филтър LJ-70

          Това за отоплението го има на по новите май след 89г.Моята е 87г и също няма датчик за отопление

          Коментар


          • #6
            До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

            Да така е по новите имат подгряване,на моита е изключено и 5-та свещ и тя,сега при тези температури ми пуши 2-3мин,което е много гадно и ще трябва да го оправя.
            ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

            Коментар


            • #7
              До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

              Моята е произведена м.Юли 1987г.,"италиянка"е,и до горивния филтър отиват два чифта кабели-единия в горната част,а другия отдолу-предполагам за датчика за наличие на вода...?Затова мисля,че имам подгряване,но тези дни ще снимам "съоръжението"
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                До: Вече съм бесен.-12 градуса и резултата е..парафин вьв филтъра
                Всички дизелови коли от 15 години насам,си имат ел подгрев на горивото което постъпва в горивния филтър.Този подгрев се включва от един вакум датчик на -0,4 атм . Всичко е монтирано в корпуса на Филтъра и има един кабел (около 2мм2). Другите два кабела са за датчика за вода ....
                За температури под 4 градуса това е задължително устройство......
                __________________
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #9
                  До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                  Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
                  До: Вече съм бесен.-12 градуса и резултата е..парафин вьв филтъра
                  Всички дизелови коли от 15 години насам,си имат ел подгрев на горивото което постъпва в горивния филтър.Този подгрев се включва от един вакум датчик на -0,4 атм . Всичко е монтирано в корпуса на Филтъра и има един кабел (около 2мм2). Другите два кабела са за датчика за вода ....
                  За температури под 4 градуса това е задължително устройство......
                  __________________
                  При студ и некачествена нафта проблема го виждам и в тънката тръбичка,която върви по дъното на возилото от резервоара до филтъра,и е изложена директно на външната температура,а не толкова в самия филтър,който е в двигателния отсек,знам ли...?
                  И понеже тези дни ни плашат със студ,и сняг(и все не познават)аз за всеки случай вчера на 95л. нафта сипах литър бензин,литър газ за горене,и половин литър 2Т синтетично масло-а,да видим ще замръзне ли?А,нафта от 2 месеца сипвам само от ЕКО-категорично пуши най-малко с нея(всъщност не пуши),докато със скъпата нафта на ОМВ и Шел мога да видя чернилка,като я настъпя!Друг е въпроса доколко това е критерий за замръзване на нафтата,де-затова и правя задължително "бъркочи"!
                  Последно редактирано от mbenz; 16-12-09, 10:12.
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                    Да приключа темата-магарето LJ-70(родено м.Юли 1987г.)има фабрично подгряване на горивния филтър.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                      Снимай , да го видя , как може да изглежда това . Моята е същата година , но освем подплавък , друго не виждам по горивния филтър .
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                        Според мен е най добре да се слага добавка против замръзване на нафтатаОт личен опит го знам -преди години когато карах Г-класа бях сложил ОМВ-алпин дизел и заминах за ПампоровоНа другия ден - 25 градуса -ставам тръгвам да паля ама друг пътКато погледнах нафтата във допълнителното филтърче онова прозрачното беше станала като мастика на кристалиОт тогава всяка зима си копувам такава добавка от Шел и нямам проблеми до ден днешен.В БГ горивото никога не е качествено нека си говорят че имало нафта дето не замръзва

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                          Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                          Снимай , да го видя , как може да изглежда това . Моята е същата година , но освем подплавък , друго не виждам по горивния филтър .
                          Ето снимки на моя горивен филтър.Преди няколко дни го смених. Стария беше пълен с вода Жълтите кабели, според мен са за подгревателя
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                            Първоначално публикуван от cvetan LJ73 Преглед на мнение
                            Ето снимки на моя горивен филтър.Преди няколко дни го смених. Стария беше пълен с вода Жълтите кабели, според мен са за подгревателя
                            Да-с подгряване си.
                            Въпросът е,като как баш действа?От Митко-Фулдата разбрах,че при позамръзнала нафта,която не може да мине през филтъра се получава вакуум,който задейства захранването на подгрева...
                            Последно редактирано от mbenz; 30-12-09, 18:06.
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подгряване на горивен филтър LJ-70

                              Сигурно е така, както казва Фулдата, защото като ми изгасна джипа заради вода в гор. филтър- ръчната помпа на тялото бе останала в долно положение и не можеше да се помпа. В същото време алуминиевия корпус бе топъл. Като развих филтъра- дръпна въздух и гъбата се върна в горно положение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X