Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли сме?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На изчезване ли сме?!

    Когато взех моята Фероза имах късмета да се организира разходка на Ферозаджии от София. Помня, че тогава се събрахме не малко джипки и направихме едно турбо софт каране предвождани от предишния Нисан на Петьо Търтея. Това, че беше турбо софт не беше от значение тогава! Важното поне за мен бе, че се видях и запознах със хора, които карат същата марка и модел, научих някой неща и видях други, които ми послужиха като идеи за по натам. Много се изкефих, а и нямаше как да е иначе ... беше ми първата разходка! Мина време от тогава .. сега като се огледам и виждам, че май останахме да се броим на едната си ръка. Марлянда си продаде джипката, Ванката Горчев разпродава на части неговия, Зилиус премина в лагера на витараджии, Георги Руди и той продава неговата! А от форума се изгубиха Любо Ламата, Змията, iiiopo и дори и Делчев, който пишеше тук и споделяше доста полезни неща! Май няма да има повече разходки на ферозаджии от София, а може би и никога няма да има национален събор на Дайхатсу. Сега някой да не каже "кво ревеш ....." .. не не рева, просто ми е малко тъжно.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: На изчезване ли сме?!

    Дреме ти, те и нисанистите са толкова сериозни, на кафе 5 човека (макс) за каране двама и половина.

    Сигурно е криза и нема кинти, знам ли
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: На изчезване ли сме?!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Дреме ти, те и нисанистите са толкова сериозни, на кафе 5 човека (макс) за каране двама и половина.

      Сигурно е криза и нема кинти, знам ли
      Криза?!! Едва ли чак толкова .. все пак за две години все можехме да се съберем поне веднъж.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: На изчезване ли сме?!

        Здрасти Жоро!
        Наистина е тъжно, че се стига до тази тема.
        Спомням си разходката, беше една изкючително добре прекарана неделя.

        Странното в друго - доста хора ми звънят всеки ден за части. Поне по 2-3 непознати номера. Това което се търси е едно и също де
        Ламарини, шаси, ресори, резервоари, дръжка за шофьорската врата, джанти, останалите неща са по единично.

        Мисълта ми е, че доста хора всъчщност карат Ферози, но явно не пишат тук. И то в цяла България. Пращал съм части къде ли не.

        Иначе си прав - във Форума ферозите намаляват.
        Аз не съм се отказал от марката ни най малко. Моята Фероза се предаде в доста неподходящ момент и нямах възможността да и отделя времето и средствата нужни за ремонт. Надявам се, че скоро ще мога да си позволя да всема друга или дори Роки

        Ще се радвам да се срещнем отново на някоя разходка.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: На изчезване ли сме?!

          Здрасти Ванка,
          пишейки темата имах предвид Ферозите от форума. Аз също виждам много Ферози и в София и по провинцията. Всеки път се заглеждам по тях, но нямат нито лепенки, нито пък традиционните отличителни белези на джипки ходещи в гората. А за разходката аз също ще се радвам! Пожелавам ти по скоро да се обзаведеш с нова джипка!
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: На изчезване ли сме?!

            Moмци, ако се реши да се съберем аз ще дойда, дори и да се наложи да взема кинти на заем.
            И на мен ми е тъжно, че оставаме все по-малко. Колкото до кризата, наистина я усещам. Имаше период, през който мойта я карах всеки ден, а колата седеше пред блока, ама и зареждах по поне 50лв на седмица. Сегааа...кара с половината. Дори си ограничавам бръмчането по полето около вилата.
            Не е лесно.
            Трябва да и сменям шасито, а не мога да сколасам да я закарам при Търтьо...
            А и сме най-малко пишещите въобще във форума. Аз затова подчекнах раздела "общи приказки", дори само за компания и мохабет, ама рядко някой се отбива.
            Когато и да отворя нашия подфорум, все има само гости...
            То, Търтьо пише тук повече от повечето ферозаджии.
            Поздрави на всички ви, и се отбивайте по-често!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: На изчезване ли сме?!

              Хич не сме на изчезване.Когато взех моето бебче,преди пет години,май имаше само две-три Ферози във Врачанско.Сега виждам доста,но явно не се явяват във Форума.А за срещи-много е добре,но за тези дето са по-близо един до друг.А ние в "южна Румъния"...А и за съжаление,все няма време.Но се надявам нещата да се подобрят,и времето е пред нас.
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #8
                От: На изчезване ли сме?!

                Жоре, просто ентусиазма от преди 2-3 години вече го няма. Това е процес във всеки форум. То не само ферозаджийски разходки няма. Никакви няма. Добре че е събора, та да се видя с тоя-оня. ...което ме подсеща... Ще идваш ли?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: На изчезване ли сме?!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Жоре, просто ентусиазма от преди 2-3 години вече го няма. Това е процес във всеки форум. То не само ферозаджийски разходки няма. Никакви няма. Добре че е събора, та да се видя с тоя-оня. ...което ме подсеща... Ще идваш ли?
                  Спарки, дано е така както казваш. А за събора за съжаление ще пропусна тази година. Просто ще трябва да отлея втора плоча до края на септември и ще използвам многото почивни дни този месец за работа. Мъка ми е, но няма как.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: На изчезване ли сме?!

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    Спарки, дано е така както казваш. А за събора за съжаление ще пропусна тази година. Просто ще трябва да отлея втора плоча до края на септември и ще използвам многото почивни дни този месец за работа. Мъка ми е, но няма как.
                    Е,на,видяли сега...Аз пък,така и не съм ходил на ни един събор...Все нещо има за вършене,а сего покрай новата членка на семейството,хич не ми е до разходки...
                    Грозньо тъжно чака по-добри дни,да ни подруса до някое приятно местенце за барбакю
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: На изчезване ли сме?!

                      Има и избягали от марката(модела), но обмислящи да се завърнат с гръм и трясък

                      Прав е Спарки, ентусиазма спадна заради финансовите възможности, за огромно съжаление

                      Коментар


                      • #12
                        От: На изчезване ли сме?!

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Има и избягали от марката(модела), но обмислящи да се завърнат с гръм и трясък

                        Прав е Спарки, ентусиазма спадна заради финансовите възможности, за огромно съжаление
                        Мммм Венци .. теб без да искам те изпуснах в списъка Ти бе един от първите изброени от мен, който остана без Ферозата си! Като се завърнеш с гръм и трясък ще се радвам да се видим.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          От: На изчезване ли сме?!

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Има и избягали от марката(модела), но обмислящи да се завърнат с гръм и трясък

                          Прав е Спарки, ентусиазма спадна заради финансовите възможности, за огромно съжаление
                          Намерил си си черна Фероза без кюнци? Признай веднага!
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: На изчезване ли сме?!

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            Намерил си си черна Фероза без кюнци? Признай веднага!
                            ама бързо да казва
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: На изчезване ли сме?!

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Има и избягали от марката..
                              Ами... естественият отбор си казва тежката дума Само Ниваджиите са хард ядро - като електората на БКП
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X