Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли сме?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: На изчезване ли сме?!

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Просто окачването на Витарата, както казваш търпи повече и по-лесни доработки.
    По-лесни - да. Повече - не.

    Ферозата става със задно витарово окачване за един следобяд. Разбирам да не е правено та да ни плаши. И честно казано не знам кво ще е това пружинно окачване с големи ходове на лека джипка, дещо ще понесе пълен с дърва или камъни багажник. Щото и мойта, и твойта се експлоатират така. Ако бяха витари, отдавна да бяхме сменали кво ли не. Ферозата има едни 300 кила (или 200 бяха) повече желязо в нея, сравнена с витара. Нали се сещаш, че надали са случайни, и надали са в ламарините на калниците.

    С макферсони отпред - отново никакъв проблем. Ама това нищичко няма да даде. Хората са измислили коиловъри. Набутай по едни отзад и по едни отпред, махни торсионите, и ето ти ходове, при това не за сметка на здравината (разбирай - макферсона), щото двата носача са си 2 носача. Амортисьор не може да ги замести, ако ще и марсиански да е.

    Нищо и няма на ферозата. Просто е различна концепция. Едното прилича повече на SUV (Витара), а другото - повече на работен кон (фероза). Още като ги видиш в чисто фабричен вид си личи от 100 километра.

    А никой не ни е виновен че караме екзотична марка, слабо разпространена, и съответно без никакви готови китове и части за нея. За витара има колкото щеш - от 2 сантиметров лифт, та до смяна на предавателни числа, цели мостове и прочие.

    То и аз да съм, и аз не бих се хванал да произвеждам такова, освен за някакво лично удовлетворение. Наясно съм вече как е с това. За терано съм продал извън България 22 комплекта носачи, а в България - 3. И това за супер разпространена джипка.

    За фероза дори и да направя, няма и 5 да продам, общо, а даже и това е силно оптимистичен вариант. А те първите 2-3 комплекта, в първата година, общо взето са мостри, по които си отчиташ грешките. А струват като пари и най-вече време колкото първите 10 комплекта след това, при това ако имаш късмет. С предавателни числа на дифове и раздатки хавата е още по-зле.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: На изчезване ли сме?!

      Едното има повече двигател, въпреки еднаквата мощност. Витарата определено е по-силна и не е необходимо газта винаги да е в пода, както при Дайхатсуто, чиито двигател е хубав, ама не е за тази кола (както и V6 3000 при МП). Това за двигателя... За другото съм склонен да се съглася със Спарки. В заводски вид Корозата е много по-джип. Рокито още повече. След нужната интервенция, Витарата ме кефи повече.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: На изчезване ли сме?!

        Колкото и да се чекнат витарите все си мисля че им трябва по един жиро-стабилизатор да не лягат на таван ... пък за обърната фероза несъм и чувал. Според мен ферозата си е идея и половина УАЗ само руснака като е копирал не е забелязал че ресорите са под моста ,а не над него.Вярно че ресорната возия не е от най предпочитаните ама каквато и интервенция да претърпи стабилноста и си остава същата което не бих казал за пружините на витарата
        >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
        Защото така ми харесва...
        Телефон: НЯМАМ
        Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

        Коментар


        • #49
          От: На изчезване ли сме?!

          Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
          . Според мен ферозата си е идея и половина УАЗ ....
          Я пак?... Ама на трезво
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #50
            От: На изчезване ли сме?!

            Не пия ,а мисълта ми беше за задното окачване ... пробвах да го засадя на ферозата и се получи ама не намерих никва разлика освен че двигатела се тормози в баирите
            >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
            Защото така ми харесва...
            Телефон: НЯМАМ
            Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

            Коментар


            • #51
              От: На изчезване ли сме?!

              На пръв поглед, не намирам зависимост между качването на ресорите отгоре на моста и тормозенето на двигателя.
              Можеш ли да обясниш?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #52
                От: На изчезване ли сме?!

                Разликата е в лифта които се получава и в предавателните числа на двата моста , зависимоста май се досещаш
                ПП: говоря какво съм видял докато седях една седмица в гаража , а не какво съм прочел и сметнал (скаран съм с изчисленията )
                >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                Защото така ми харесва...
                Телефон: НЯМАМ
                Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                Коментар


                • #53
                  От: На изчезване ли сме?!

                  Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                  Разликата е в лифта които се получава и в предавателните числа на двата моста , зависимоста май се досещаш
                  ПП: говоря какво съм видял докато седях една седмица в гаража , а не какво съм прочел и сметнал (скаран съм с изчисленията )
                  И на това се намира решение -включваш чистачките на бързи обороти и разликата изчезва .

                  Коментар


                  • #54
                    От: На изчезване ли сме?!

                    Колега, предавателнотО числО и на двата моста на Ферозата е 5,28.
                    Ако ще и на тавана и да ги качиш.
                    Дифовете са с различен диаметър, но с еднакъв брой зъби.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      От: На изчезване ли сме?!

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Колега, предавателнотО числО и на двата моста на Ферозата е 5,28.
                      Ако ще и на тавана и да ги качиш.
                      Дифовете са с различен диаметър, но с еднакъв брой зъби.
                      На твоята -да , 5,28 е .... на моята за предния съм съгласен ,но с заден диф от УАЗ небих казал ,че мойта мравка хвърля толкова въглища колкото твоята.

                      Я разлисти бумажките и прочети дали са едакъв брой зъбите на моите два дифа... защото аз от пръв поглед забелязвам че не са
                      >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                      Защото така ми харесва...
                      Телефон: НЯМАМ
                      Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                      Коментар


                      • #56
                        От: На изчезване ли сме?!

                        Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                        На твоята -да , 5,28 е .... на моята за предния съм съгласен ,но с заден диф от УАЗ небих казал ,че мойта мравка хвърля толкова въглища колкото твоята.

                        Я разлисти бумажките и прочети дали са едакъв брой зъбите на моите два дифа... защото аз от пръв поглед забелязвам че не са
                        Е,ако си сложил мостове с различно предавателно число,колко ще ти живее раздатката?
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #57
                          От: На изчезване ли сме?!

                          E според теб логично ли е предния и задния диф, да са с различни предавателни числа? В тоя случай, трябва и различни по диаметър гуми отпред и отзад. Иначе, вярно ще се мъчи, докато прецака раздатката. Особено на асфалт.
                          Де да знам, де... Твоя си е джипката...

                          P.S. Ама, ти така я купи, или си правиш експерименти?
                          На Ужаската, редукторните мостове са 5,28...
                          Последно редактирано от TigerHunter; 04-09-11, 19:34.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: На изчезване ли сме?!

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Фероза и Нива са съпоставими единствено по размери и брой колела.
                            Що,по проходимост не са ли съпоставими?

                            Коментар


                            • #59
                              От: На изчезване ли сме?!

                              Янко, ти пък намери кой да убеждаваш
                              Вальо не ги люби и двете марки особено.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: На изчезване ли сме?!

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Що,по проходимост не са ли съпоставими?
                                Ако имаш предвид, че са еднакво лесно окантарващи се табуретки, то да
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X