Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли сме?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: На изчезване ли сме?!

    Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
    Няма да те питам на теб какви трайни увреждания ти е направила Нивата в ранна и неукрапнала възраст - оплаквал си се вече, ама не знам какво толкова ти стори Ферозката на по-стари години та така я недолюбваш. Мърляча си беше култова ама и много изстрадала машина, но не всички сме така. С новите ресори и мекия покрив нещата са си супер. Лятото няма утърване от мацки. Едни французойки като решиха, че съм от пожарната (нали съм червен ) , накрая не искаха да слязат.
    Явно си разпъвал шланга, та толкова пък да им хареса...
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #32
      От: На изчезване ли сме?!

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      Явно си разпъвал шланга, та толкова пък да им хареса...
      Разпъвал е я той Джуниър скрита лимонка
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #33
        От: На изчезване ли сме?!

        Леле каква активизация, човек да не спомене французойки. Скрапхийп, с теб се знаем и не е до докачане а за майтапа. На Ферозата, возията и е чара . До останалите - верно разпъвах маркуча и го играх огнеборец, ама ще ви разправям като се видим, че е много неприлично за тук. Предлагам да се концентрираме върху идеи за трасе.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #34
          От: На изчезване ли сме?!

          Аз за трасе нямам претенции, където решите там. Иначе като идея, някъде по ареалите на Петьо и Жорката Вектора .. сиреч Дефилето.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #35
            От: На изчезване ли сме?!

            Аз съм твърдо "за".
            Дефилето и баирите наоколо са живописни и интересни.
            Търтея е далеч по-наясно с територията там и съм сигурен че ако има желание ще избере съвсем подходящ маршрут спрямо общата нагласа.
            Трябва да го вербуваме.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #36
              От: На изчезване ли сме?!

              Немате проблем. Ама искам мацки и пия ром
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: На изчезване ли сме?!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ...пия ром
                Със сок от манго?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: На изчезване ли сме?!

                  Не съм пробвал така, ма нищо не пречи.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: На изчезване ли сме?!

                    Пепи, шъ га одиш уи на Приморско?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      От: На изчезване ли сме?!

                      Е тва е един мноо сложен въпрос дали изобщо и ако да то кога
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: На изчезване ли сме?!

                        Въобще не сме на изчезване. Просто едно време някои си купихме Ферози, а с течение на времето, някои имаха поредици от проблеми с тях, други усетихме, че за сериозен офроуд тормоз (разбирай хард) не са най-подходяшите. Изобщо, някои се примирихме с факта че пълно щастие няма, други избраха алренативи.
                        Аз, за себе си си оставам фен на марката. Толкова здрава джипка , толкова евтино е трудно да се намери.
                        Не крия, че имам мераци за Самурай за извращения, но Феро си остава. Той и без това си е завинаги мой.
                        Прави са всички, които съветват младите неопитни питащи, да си дадат сметка за какво им трябва джипката.
                        Проблемът е , че приоритетите и начина на мислене се променят. Особено, ако това ти е първи джип, и се плъзнеш по наклонената плоскост.
                        Да не ми се сърдят колегите витараджии, но не мога да кажа че Витарата е повече джип от Ферозата. И двете си имат свойте проблеми и ограничения.
                        Аз лично стигнах до извода, че за моите идеи, истинския джип е на цели мостове.
                        Независимото отпред, обезсмисля всички старания да се постигнат добри ходове отзад.
                        С две думи: Обичам си я табуретка, но сега след две години, бих си купил друго.
                        Дори Роки...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: На изчезване ли сме?!

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          ...
                          Независимото отпред, обезсмисля всички старания да се постигнат добри ходове отзад.
                          Точно обратното. Единственото, което можеш да направиш за да компенсираш малките предни ходове, са големи задни ходове.

                          Истинското ограничение е че не търпи агресивни 31-ци. Нито има възможност за по-бавни дифове (те и без друго са едни от най-бавните на фабрична джипка), нито предния може да понесе кой-знае колко издевателства при тоя размер гуми, нито има мотор да ги върти. От друга страна един куп витари (с точно същите ограничения), постигат не лоши резултати по състезанията. Просто на тях им е по-лесно, защото има готови китове, на поне 2-3 марки. За фероза практически няма нищо, и каквото и да направиш, трябва да го измислиш и изстрадаш сам, което пък е свързано с разходи и най-вече огромна загуба на време, които пък към момента не всеки може да отдели.

                          А самурая - става, като му сложиш УАЗ-ови мостове и двигател от нам си кво. Ама то пък вече не е самурай. Съвсем същото можеш да направиш и на ферозата, и тя отново ще престане да е фероза.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: На изчезване ли сме?!

                            Абе, не е баш така.
                            Ферозката е симпатично малко джипче, което лично на мен повече ми допада от Витарата, поне като визия.
                            То си е и лично предпочитание, де..
                            Та на Феро, торсионите отпред и малките горни носачи, му е...м...та.
                            А си ги натегнал повече, а се е удървила като дива коза.
                            Н апружини е по-лесно с подложки и т.н.
                            От друга страна, на фона на почти гениалното задно окачване на Сузи, предните макферсони са абсолютен абсурдТ!
                            Това имах предвид, за сравнението между двете.
                            Витарата носи 31-ци , колкото Ферозата, еле пък тая с 82 коня мАтор.(1.6 моно).
                            За Самурая, няма никаква нужда от уазови мостове. Стигат му едни витарови дифове и си ги търкаля 31-ци. А пък, ако му сложиш и бавна раздатка....
                            За 31-ци, при тия условия, според мен няма нужда и от смяна на двигател.
                            Най-много един витаров и му стига.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: На изчезване ли сме?!

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Н апружини е по-лесно с подложки и т.н.
                              Молим ти се, само не отваряй приказка за тая велика простотия, наречена "подложки", че станА страшно. На това, освен че струва 2 лева, всичко останало е дърво неземно.

                              После виж по-горе кво съм казал - витарата е по-лесна. Нищо повече. Общо взето каквото казваш и ти, ама по друг начин. И не на последно място - макферсони на джип - така правят новите паркетници с по 5 сантиметра ход. Какво му е хубавото, ще нещо не се сещам?

                              И в задното окачване няма нищо "гениално", "революционно" и прочие. Нито пък го има само витарата такова.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: На изчезване ли сме?!

                                Така е . Нямах предвид гениално в буквалния смисъл. Просто окачването на Витарата, както казваш търпи повече и по-лесни доработки. Пружинното окачване за лек и къс джип е много по-добро решение.
                                Исках да кажа, че въпреки независимото отпред, има варианти, а Феозата с тия торсиони е мнооооого ограничена.
                                По нея, аз мисля че с мойта съм на максимума или поне много близо до него като възможности за лифт и гуми въобще. Не казвам, че не е достатъчно проходима поне за мойте нужди, но откъм ходове си е, и си остава дърво.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X