Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Maverick 2.4i 96г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Maverick 2.4i 96г

    Колеги искам да попитам добър ли е бензиновия мотор на Маверик 2.4i '96г. особено придружен с газов инжекцион.
    FIAT Doblo SX

  • #2
    От: Ford Maverick 2.4i 96г

    Аз съм с такъв Форд ,което всъщност е Нисан и като цяло и добър.Малко е слабичък, но в сравнение с дизеловият вариант направо лети.С ГИ съм и работи перфектно и на двете горива.Няма ремъци ролки за обслужване и според мен е здрав и доказан агрегат.

    Коментар


    • #3
      От: Ford Maverick 2.4i 96г

      Бива...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Ford Maverick 2.4i 96г

        Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
        ... но в сравнение с дизеловият вариант направо лети...
        Tова е доста тенденцоизно изказване.
        С едно надъхано задкормилно, 2,7 TDI ще те прескача на всякакви скорости, режими и обороти.
        Единствено на разхода ше му се опреш.
        Сори за спама!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Ford Maverick 2.4i 96г

          Аз карам Маверик, но 2.7 ТДИ. Общо взето разликата му с Терано е само в цената, заради репутацията на Форд.
          Колега, по-добре гледай нещо от '97 нагоре.
          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Ford Maverick 2.4i 96г

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Tова е доста тенденцоизно изказване.
            С едно надъхано задкормилно, 2,7 TDI ще те прескача на всякакви скорости, режими и обороти.
            Единствено на разхода ше му се опреш.
            Сори за спама!
            М..да 100-те коня са голема сила.Като слезна от дългото бензиново и се кача на късото терано 2.7 и и.. направо ги прескачам .......спрелите коли.След 97г дизела 125 кс с кулер по друга бира за него съм съгласен.

            Коментар


            • nissan_1978
              nissan_1978 коментира
              Редактиране на коментар
              Там където с 2.7 тд излизам с малко газ, с 2.4 иска бавните. А на път е една идея по вървящ от 2.7тд, не е като го изкарваш а и бензина си иска газ да върви. А ако смяташ че 2. 4 върви повече от всички дизелови терана ела да ги пуснем с тройка дизела имам и къс имам и дълъг ако има значение

          • #7
            Здравейте колеги, ще се радвам ако някой може да ми даде съвет от какво може да е следния проблем? Имам Маверик 2.4бензин ,124коня, 94г
            Та проблема ми е че когато го запаля студен, започва да пуши черно, и така 2-3мин,после спира да пуши черно? Другото което е когато му давам повече газ, все едно забива на 3000об и постепенно се оттулва, но двигателя все едно ще се пръсне? Никой не може да ми каже какво е
            А разхода с летни гуми скорост до 80км е 15-16,а с грайферни гуми 18-20,което според мен е доста🤔😊, Не съм офроудаджия 😁
            Няма газ и никога не е слагано
            БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

            Коментар


            • #8
              Бензинов двигател да пуши черно? Катализатор има ли?
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #9
                Мисля че няма. Само когато е студен пуше черно и като подадеш 3-4пъти газ и спира. Също така мирише все едно на не добре изгорял бензин
                И се чудя и се мая какво може да е
                Не мога да го закача и на компютър

                Коментар


                • #10
                  Пикаещи и незатварящи дюзи, пробит регулатор на налягането на рейката. Температурен датчик, дебитомер.

                  Газ има ли - обикновена, ГИ ..? Да не смесва двете горива?
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #11
                    Здравейте, газ няма и не е имала.
                    Карам го само на бензин, но има специфична миризма като на не изгорял бензин, като на стар бензин, и тук при мен не могат да ми кажат от какво е. Един майстор ми каза че е от дроселовата клапа, не отваряла на време, но аз нищо не разбирам от двигатели 😊

                    Коментар


                    • #12
                      Дали има букса за компютър? И ако има къде се намира. Също така казвате дебитомер? Но аз такъв не виждам

                      Коментар


                      • #13
                        Много вероятно и на загрял двигател като го изрежеш до прекъсвач пак да изпушва черно!Със сигурност е неправилна горивна смес ,както писа по горе колегата ,първо е добте да се прегледат дюзите ,дебитомер ама не баш имаха тези мотори търси го по въздуховода от въздушния филтър към мотора.Другото което сесещам моят беше 96г и имаше ЕГР ,от изпускателните колектори една метална търба минава зад мотора и отива от другата му страна ,но нея дори и да я затапиш трябва да провериш в какво положение е самия клапан .Компютър няма ,диягностиката му се прави като на Жигула .При мен при скорост 120км с 235/75/15 гуми дълга база ми е харчела не повече от 14-14.5.
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • #14
                          Благодаря за напътствията. Да наистина при топъл двигател като го изрежа на място изпушва черно.
                          Ще прегледам всичко което ми казахте, пък дано намеря решение на проблема
                          Карам със същия цолаж гуми, но разхода ми е при 80км - 18_18.5на 100,което ме убива😊
                          Със сигурност има нещо в изгарянето, защото миризмата на изгорелите газове не е типична за бензинов двигател
                          Ще пиша когато открия от какво е
                          Приятна вечер

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от Горчо Преглед на мнение
                            Благодаря за напътствията. Да наистина при топъл двигател като го изрежа на място изпушва черно.
                            Ще прегледам всичко което ми казахте, пък дано намеря решение на проблема
                            Карам със същия цолаж гуми, но разхода ми е при 80км - 18_18.5на 100,което ме убива😊
                            Със сигурност има нещо в изгарянето, защото миризмата на изгорелите газове не е типична за бензинов двигател
                            Ще пиша когато открия от какво е
                            Приятна вечер
                            Гледай си маслото, от много богата смес може да пълни картера с бензин.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X