Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR-V с копченце за задния диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HONDA CR-V с копченце за задния диф

    Така.............. ето и един интересен въпрос?!!! Можели нашите хондета да им се направи байпас на дачиците дето казват на помите които зацепват многодисковаия съединител на задния диф? Цъкаш копченцето и казваш на задния диф че има нужда от него.....хаиде сега бутаи приятел!!! Знам че звучи налудничаво но в много случаи помага както на истинските джипки. Не че се съмнавам в инженерите на хонда но за да го пиша тук това значи съм претърпял нешто за да стигна до някакъв извод. И не желая коментари от сорта........амиии купи си истинска джипка и тн. Щото тая си екстра за моите цели и възможности и не на последно място ЗРДАВА КОЛА. Незнам на вас колко ще ви е необходимо това но ще се радвам на коментари и градивна критика.
    Въображението е по важно от знанието!

  • #2
    От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

    Няма копче, защото няма датчици. Може теоретично да го направиш с ел помпи за нагнетяване на маслото в дифа, но само теоретично. Практически е почти невъзможно - не само изпълнението, но и запазването на многодисковия съединител.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Няма копче, защото няма датчици. Може теоретично да го направиш с ел помпи за нагнетяване на маслото в дифа, но само теоретично. Практически е почти невъзможно - не само изпълнението, но и запазването на многодисковия съединител.
      Значи системата на този диф е напълно механична.
      Абе гледах го аз отдолу не видях никви жици да влизат или излизат от дифа и ми стана много интересно щтото тук някаде из форума прочетох как деиства тази система. Когато предните колела превътят(забуксуват) датчици отчитали това превъртане и включвали "dual pump" която претиска многодисковия съединител и така се осъществявало 80-90% от предаването на задния мост а в нормални тоест когато не буксува предното 12-15%.
      Въображението е по важно от знанието!

      Коментар


      • #4
        От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

        То че няма датчици, няма. Всичко е хидравлика, ама и мен ме блазни мисълта за нещо такова. А евентуално мякакво механично влючване на тоя диф?
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

          Трябва да разгледате магистралата по която цирколира това масло. Ако се затвори някъде с един клапан теоретично трябва да се получи. Тогава пък дали няма да стане издънка с помпите? Практически ми се вижда доста необмислена постъпка за тази кола. Както и да го погледнеш си е нежна кола.

          Коментар


          • #6
            От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

            В менюалите на хонда пише, че колата е направена да НЕ МОЖЕ да манипулираш ръчно задния диф, а ако все-пак го направиш и караш продължително така - води до сериозни повреди.
            Аз лично не бих експериментирал с преправяне. По-скоро бих пробвал да сменя задния диф с такъв от хонда сивик-шатъл.
            Но по-проблемна е липсата на една първа бавна поне. Щото колата си изгазва от кал и т.н, но по голям наклон и гаден терен си принуден да караш с доста газ и на полусъединител. Къса ми се сърцето в тия моменти.
            От кола за пикник - толкова (:

            Коментар


            • #7
              От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

              Абе не е чак толкова нежна колкото изглежда но и не говорим за някъв тежък режим на каране. Просто трябва да бута задното преди да забуксува предния мост схтото колата като букдува се окупава и затъва. Иначе освен бавни и липсват и блокажи и и.........аве не истинки джип ама само тва ако мойе да се направи за задния диф ще е подобрение и ако се използва разумно няма нищо да се счупи
              Въображението е по важно от знанието!

              Коментар


              • #8
                От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                Нежна, и още как...системата на задвижване е уникална, а задните полуоски са като кутре на третокласничка...забрави.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                  Блокажи мисля, че могат да ѝ се сложат, но не знам каква полза от тях ще има :ДДД

                  Коментар


                  • #10
                    От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                    Първоначално публикуван от DarkWolf Преглед на мнение
                    Блокажи мисля, че могат да ѝ се сложат, но не знам каква полза от тях ще има :ДДД
                    То ако ставаше с мислене, отдавна да съм сложил. А ползата ще е като от всеки други блокажи.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                      Идеята ми беше - каква е ползата от блокиран диф, ако въобще не се предава или се предава недостатъчно движение към него...

                      Коментар


                      • #12
                        От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                        Първоначално публикуван от DarkWolf Преглед на мнение
                        Идеята ми беше - каква е ползата от блокиран диф, ако въобще не се предава или се предава недостатъчно движение към него...
                        Кажи го практически никаква или почти никаква. Каквато и да е със сигурност първо трябва да се блокира междуосовия диф /които в случая е заместен от масления съединител/ и чак после да се мисли за блокажи на дифовете.
                        Всъшност и аз мисля, че липсващото нещо за да се бори по успешно с трудни терени е бавните скорости. Много си я харесвам колата но като искам да се почуствам като танкист скачам в ферозата. С нея пък не мога да си заведа семеиството по-далеч /ще вземат да се разпаднат по пътя/ и така се доказва факта, че не може и туи в онуи и душата в рая.

                        Коментар


                        • #13
                          От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                          Прочетете темата отначало и тогава разсъждавайте какво и как ще блокирате.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                            Не съм технически неграмотен но понеже я имам от скоро не си бях направил труда да я разгледам по подробно. Това нещо няма как да стане с тази система понеже е механична и затворена в един малък кожух в едно с дифа. Не знам кога и как разбира да зацепи какъв е принципа на действие но едно нещо е сигурно и то е че работи чувам го всеки път когато предните колелета буксуват.
                            Въображението е по важно от знанието!

                            Коментар


                            • #15
                              От: HONDA CR-V с копченце за задния диф

                              Първоначално публикуван от big bag Преглед на мнение
                              Не знам кога и как разбира да зацепи какъв е принципа на действие но едно нещо е сигурно и то е че работи чувам го всеки път когато предните колелета буксуват.
                              Не знаеш, защото първо пишеш а после четеш. Принципно се прави обратно.

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=116645
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X