Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглене на каравана

    Здравейте.Искам да попитам ,някой телил ли е каравана с ОФА 2000куб.И ако да как се справя машинката.Мисля да мина от палатка на каравана.

  • #2
    От: Теглене на каравана

    Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
    Здравейте.Искам да попитам ,някой телил ли е каравана с ОФА 2000куб.И ако да как се справя машинката.Мисля да мина от палатка на каравана.
    Карам същата ОФА 2.0i, не съм закачвал каравана но ремарке напълнено с 1.5 тона цимент на село и да ти кажа малко се поизмъчи на лек баир, на този двигател му се изцеждат до краен предел силиците му ако закачиш и каравана.

    Коментар


    • #3
      От: Теглене на каравана

      Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
      Карам същата ОФА 2.0i, не съм закачвал каравана но ремарке напълнено с 1.5 тона цимент на село и да ти кажа малко се поизмъчи на лек баир, на този двигател му се изцеждат до краен предел силиците му ако закачиш и каравана.
      Ееее говорим за около 850- 900кг

      Коментар


      • #4
        От: Теглене на каравана

        Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
        Ееее говорим за около 850- 900кг
        Не забравяй челното съпротивление на кубчето отзад при движение или да мислиш някакъв спойлер за обтекаемост.
        Слабичък е 2.0 мотора за това камионче, и аз съм с такъв.

        Коментар


        • #5
          От: Теглене на каравана

          Ще я влачи като бръмбър сламка. Ако не вдигаш повече от 80 км/ч няма да имаш грижи. За първите 3 кръстовища ще се справяш перфектно. Незнам колко си в час, макар, щом питаш си проверил всичко. Трябва ти и "Е" категория, другото не е философия. Спокойно и сигурно напред.

          Макар да си противоречим с Макс и той е прав донякъде. На времето теглехме каравана близо 7 метра с Форд Сиерра 2.3, е вярно дизел, ама никви проблеми, макар и с издухан двигател.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Теглене на каравана

            Купих каравана 780кг. - 5метра с теглича преди около два месеца и същата тегля с "Тойота 4Рънър" 3000сс.бензин.Имам вече пет излета и по равно и по баири при което мога да споделя, че въпреки мощният ДВГ на влекача, караваната се "усеща" ... особено по изкачване на стръмни нагорнища със завои от които не мога да набера и да ползвам инерцията на джипа.
            Имай в предвид също, че каравата е по висока и по широка от влекача, каето също създава ... да ги наречем неудобства, като насрещен вятър и въздушно съпротивление.Смятам, че нама да има проблеми и ОФА 2000 сс. да я тегли но сам ще усетиш нещата още при първото закачане и след първата разходка, а разхода на гориво задължително ще се вдигне.
            Не може да се сравнява натоварено ремарке с каравана ... аз също имам ремарке и съм го кривил от товар, а джипа си го дърпа леко.С караваната е по тегаво.

            Коментар


            • #7
              От: Теглене на каравана

              Да да, трябва да се има в предвид не тежеста, а обема. Едно е да бягаш с 5 км. раница, друго с половин кило разпънат найлон (или там както се пише). За мен най-опасно е размионаването с ТИР със скорост повече от 80 км/ч. По между ви става едно мини торнадо, което, виждал сътм обърната каравана от какова разминаване. Баирите "лако- полако не са страшни или поне изкачванията. За спусканията, спирачката в теглича трябва да е смазана, иначе опасно, да не кажа много лошо!
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: Теглене на каравана

                Мерси много за отговорите.С две думи машинката ще се справи,но винаги с едно на ум.А баирите ако трябва на бавни ще ги катерим.

                Коментар


                • #9
                  От: Теглене на каравана

                  Виждам, че имаш мерак за каравана, а налице ли е такъв ... нито баири, нито надолнище ще те спре да я теглиш!Пък да знаеш къф кеф е да си влачиш къщичката след джипа,а след всичките премеждия да я позиционираш и отвориш хладилника със студената бира!!!Ми форселта като разпънеш и си направиш сянка ... малиии!!!
                  Успех в покупката, а ако нещо не ти е ясно /кое как работи/ и какво да гледаш при избора на каравана ... питай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теглене на каравана

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Виждам, че имаш мерак за каравана, а налице ли е такъв ... нито баири, нито надолнище ще те спре да я теглиш!Пък да знаеш къф кеф е да си влачиш къщичката след джипа,а след всичките премеждия да я позиционираш и отвориш хладилника със студената бира!!!Ми форселта като разпънеш и си направиш сянка ... малиии!!!
                    Успех в покупката, а ако нещо не ти е ясно /кое как работи/ и какво да гледаш при избора на каравана ... питай!
                    Оооо още чета и разучавам ако има нещо неясно ще се радвам да ми помогнеш,особено за оглед

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теглене на каравана

                      Тава е за нахъсване!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1559 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5299753

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теглене на каравана

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Тава е за нахъсване![ATTACH=CONFIG]357828[/ATTACH]
                        Мани нахъсал съм се и то здраво,пък ще видим.И да ме изгони жената поне ще има къде да спя

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теглене на каравана

                          Направо го кани на покупка, с четене не става , както с опитен съветник. Най-малкото от неговият опит ще получиш много полезни съвети! По добре да загубиш врмето на мякой с опит, от колкото да се набуташ. Успех с избора и много хубави моменти с къщата./
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теглене на каравана

                            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                            Направо го кани на покупка, с четене не става , както с опитен съветник. Най-малкото от неговият опит ще получиш много полезни съвети! По добре да загубиш врмето на мякой с опит, от колкото да се набуташ. Успех с избора и много хубави моменти с къщата./
                            Мерси.Много си прав.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теглене на каравана

                              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                              Ще я влачи като бръмбър сламка. Ако не вдигаш повече от 80 км/ч няма да имаш грижи. За първите 3 кръстовища ще се справяш перфектно. Незнам колко си в час, макар, щом питаш си проверил всичко. Трябва ти и "Е" категория, другото не е философия. Спокойно и сигурно напред.

                              Макар да си противоречим с Макс и той е прав донякъде. На времето теглехме каравана близо 7 метра с Форд Сиерра 2.3, е вярно дизел, ама никви проблеми, макар и с издухан двигател.
                              В грешка си. Не му трябва Е категория, ако композицията /влекач+ремарке/ не надвишава 3,5 тона.
                              Иначе, колегата да забрави за скорост над 80 км/ч, просто да забрави ...............!!!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X