Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазване на преден мост на Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Смазване на преден мост на Патрол

    Първоначално публикуван от bumilks Преглед на мнение
    Здравей Митко,

    Не останах с впечатление, че този форум е закрит за девойки ?


    И така, със сервизното обслужване всеки да се оправя сам...

    Та значи, да си дойдем на думата, разглобяваме, почистваме и гресираме с подходяща грес. Ъхъ, проста работа като за в сервизче.
    Това , което съм написал е в рамките на шегата разбира се !
    Та - заповядай ! Ще го прегледам с удоволствие .

    Коментар


    • #32
      До: Смазване на преден мост на Патрол

      Някой мислил ли е за поставяне на централно мазане?
      Като при седловите влекачи (TIR).
      Според мен е много проста и ефективна техника.
      “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
      Б.Франклин

      Коментар


      • #33
        До: Смазване на преден мост на Патрол

        Ти шегуваш ли се ?

        Коментар


        • #34
          До: Митко (Фулда)

          Не, въобще не се шегувам. Просто ме интересува темата и ще посетя някой сервиз за влекачи (и не само) в най скоро време. Е когато си избера машина.
          “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
          Б.Франклин

          Коментар


          • #35
            До: Смазване на преден мост на Патрол

            Здравейте,

            гресирах си джипчето и за мое щастие главините отпред имаха гресьорки. Мога да кажа, че изпомпах по 2 патрона от по 400 грама грес в тях и могат още да поберат, мисля да ги допълня до отказ...?

            Ресьорите също имат гресьорки, не очаквах..., а каретата ми изядоха около 200 гр. общо.

            Накрайниците на кормилната уредба нямат опция за смазване, сиреч гресьорки, дали да не ги занеса на майстор да ми сложи, според вас има ли смисъл?

            Смених си и всички масла по скорости, раздатка и кардани, остава ми само маслото в двигателя, бихте ли ми дали съвет какво да избера, полу-синтетично или минерално?

            Отивам после да си направя едно реглажче, че търка малко гумите отвън и мисля да го подкарам, като мога да намина към Митко, да му хвърли един майсторски поглед .

            А, да знаете къде правят готин реглаж, освен в Дружба до зеленчуковата борса?

            Поздрави!

            П.П. И не се стряскайте толкоз, естествено е, че не правя всичко сама ...

            Коментар


            • #36
              До: Смазване на преден мост на Патрол

              Леле като ги чета тези гресиряния и разглобяване на накраиници за да бъдат гресирани се плаша. Вие сте се превърнали в роби на тези железа бе хора. Та нали тези коли ги купуваме за да са наши роби не ние на тях...
              А односно боята - това според мен е правилен метод. Боята със сигурност ще се изтрие с времето от самото триене на пръстена, но тя ще се изтрие само там където работи пръстена. Още повече ако е боядисано прахово или със много качествени и високоустойчиви бои това ще стане след много километри. От опит знам обаче, че ако се кара интензивно машината нямам как да хванат ръжда и сверите, защото при всяко завиване се омасляват. Най-ми харесват сверите на дискавари - несъм виждал ръждива никога, а напротив светат като все едно са от неръждаема стомана?
              Лек ден и късмет.
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #37
                До: Смазване на преден мост на Патрол

                Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                Леле като ги чета тези гресиряния и разглобяване на накраиници за да бъдат гресирани се плаша. Вие сте се превърнали в роби на тези железа бе хора. Та нали тези коли ги купуваме за да са наши роби не ние на тях...
                Мдааа, и като на човек му се падне кола, към която предишният собственик се е отнасял като към роб ...

                Без да ставаш роб на колата си е нужно да се полагат грижи за нея. Е, може и само да сипваш бензин/нафта и да караш доде не спре. Ама казва ли ти някой дали няма да спре в най-неподходящия момент ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  До: Смазване на преден мост на Патрол

                  редовно през откачащият се маркуч на отдушника на предния мост влиза вода след преминаване на водно препятствие. след продължителна липса на поддръжка семерингите заминават и маслото започва да мие лагера на главината и греста заминава. дори при лек луфт на шенкелния лагер неговата грес също отива някъде по джантата или спирачния диск. за лагера на главината се сваля хъба, вади се лагера праверява се почоства се добре и ако си личи да е влизало диф. масло се сменя и семеринга. гресира се и се събира. шекелния лагер се вади мие се и се проверява за язви (гледай и черупките ). гресира се и се събира или заменя с нов (12 лв). за лагера на главината :регулира се като от леко притегнато полужение се отхлабва докато колелото се върти с малко леко съпротивление. шенкела се прави с пластинки, хлабината е такава че движейки колелото като при завой да е много леко стегнато. важно !! да се прегледа внимателно главината за следи от превъртане на черупката на лагера (има ли ги - скъпо) и да се провери задължително как ляга външната черупка на шенкелния лагер върху отвора в кожуха на моста. ако дори и леко припада на вътре има нужда от по сериозен ремонт по отвора. туй животно патрула има кофтито качество да си износва главинката при здрав лагер и да си кърти леглото на шенкелния лагер дори и при не много екстремна експлоатация. сверите нямат нужда да са мазни.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #39
                    До: Смазване на преден мост на Патрол

                    Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                    ...шенкела се прави с пластинки, хлабината е такава че движейки колелото като при завой да е много леко стегнато. ...
                    А някой може ли да каже от къде се мамират тези пластини за регулиране на хлабината на шенкелните лагери (king pin bearings)? Питам за Самурай, в Миркат ми казаха, че такова нещо не продават. Т.е. ако се налага регулировка, варианта е направи си сам.
                    По-добре късно, отколкото по-късно.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Смазване на преден мост на Патрол

                      С риск да тресна голяма простотия, искам да питам знаещите. Няма ли да е по-добре, тия свери при положение, че вече имат язви, да се калайдисат? Просто идейка.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Смазване на преден мост на Патрол

                        Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                        А някой може ли да каже от къде се мамират тези пластини за регулиране на хлабината на шенкелните лагери (king pin bearings)? Питам за Самурай, в Миркат ми казаха, че такова нещо не продават. Т.е. ако се налага регулировка, варианта е направи си сам.
                        точно си прав(за самоделкиното). хлабините се мерят по луфта и това трябва да е нещо в десетите от мм.
                        виждал ли си ламаринките за мерене на луфта на клапани при баба жигулетка или за разстоянието м/у електрода и "другото" на свещите ?
                        е тва е матриала (от по тънкия)
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #42
                          До: Смазване на преден мост на Патрол

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          С риск да тресна голяма простотия, искам да питам знаещите. Няма ли да е по-добре, тия свери при положение, че вече имат язви, да се калайдисат? Просто идейка.
                          не е простотия,но:
                          1.клая на гряз не държи;
                          2.може да се полират,ако са наранени(до някъде);
                          3.най-лукс е да са МАЗЗНИИ и с добър семеринггг. ама да се внимава да не се омажат спирачните дискове с МААЗНО.
                          (чак ми се дигнаха киселини "са-а мо сода, бикарбонат)
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #43
                            До: Смазване на преден мост на Патрол

                            А някой може ли да ми каже в кой сервиз в София да закарам моя Патрул У61 да му смажат предния мост,а ида го стегнат,че тук-там капе

                            Коментар


                            • #44
                              До: Смазване на преден мост на Патрол

                              Yanki ....А някой може ли да ми каже в кой сервиз в София да закарам моя Патрул У61 да му смажат предния мост,а ида го стегнат,че тук-там капе...




                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Я идете при Митко и готово...
                              Ей при този шегаджия иди....
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-03-08, 17:24.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Смазване на преден мост на Патрол

                                мм-да.
                                това ни е любимия манекен-офроуд-талисман Фулдата. а пациента ако не се лъжа е бялата принцеса на Чавдар
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X