Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипката гасне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джипката гасне

    Абе мислех си за ГНП-то, ама кучето ще да е заровено в ръчното подкачване. Днес запали и работи съвсем нормално (вчера изолирах цялата урутка барабар с филтъра). Ще пробвам и утре за да видя как е. А много е вероятно и при смяна на филтъра просто да не са го затегнали като хората, ама нали уж го карам в сервиз? Ба ли го ???
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Джипката гасне

      Е сега да сподеЛа. Както казах сложих едно малко филтърче и всичко беше на ред. По тази причина реших, че проблема е в инжектора или във филтъра. Смених филтъра (макар и с неохота (щото мислех, че дет се вика си е чисто нов)). Е МАМКА ИМ (ама не знам на кого). Защото филтъра съм го сменил преди около 3000 км. (като проблема се появи преди около 1200км.). Ако някой се чуди просто бях на обиколка по Родопите (за това не съм правил нищо). А не знам кой да псувам, щото или филтъра е "особен" (както рече Дядо Владо "правен от ангелски клит.ри и хваща всичко"), или проблема е в бензиностанциите. Ама факта е факт. Та внимавайте от къде си пазарувате частите и от къде зареждате.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Джипката гасне

        Тъй като пак имам проблем моля някой ако знае на какъв принцип работи имобилайзера да сподели. В момента автомобила не гасне, но падат оборотите за около 10-15 сек. и след това се оправят. Ако през това време подам гас и отпусна педала автомобила гасне. Когато изгасне и двата маркуча при филтъра за гориво са пълни. Клапана при инжектора работи. Клапана за гасене също мисля, че работи, тъй като все пак двигателя опитва да запали. Пак да кажа, че докато върти двигателя изкарва пушек бял на цвят и миришещ на неизгоряло гориво. Възможно ли е ако обратното гориво не се връща в резервоара да се случи това?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Джипката гасне

          Има въздух в горивната система .

          Коментар


          • #20
            От: Джипката гасне

            Темата я объркахме от самото начало, като почнахме от зад - напред.
            Никъде не видях да е гледана подгревателната система. Почни от там, като премери и компресията.

            Коментар


            • #21
              От: Джипката гасне

              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
              .... Сутрин си палеше без проблем, но след малко гаснеше. След известно въртене пак пали и при леко натискане на педала за газ държи някакви що годе читави обороти. При това положение излиза бял и миришещ на сурово гориво пушек. След като процедурата ( гаснене и палене ) се повтори и потрети вече няма проблем...............
              Не мисля, че е подгряването (релето го правих два пъти и знам как работи без подгряване). Още по-малко компресия.
              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
              ..някой ако знае на какъв принцип работи имобилайзера да сподели. Когато изгасне и двата маркуча при филтъра за гориво са пълни................ Пак да кажа, че докато върти двигателя изкарва пушек бял на цвят и миришещ на неизгоряло гориво. Възможно ли е ако обратното гориво не се връща в резервоара да се случи това?
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Джипката гасне

                Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                Не мисля, че е подгряването (релето го правих два пъти и знам как работи без подгряване). Още по-малко компресия.
                Не мислиш, обаче прави същия пробем при "замасила" свещ. И компресията е хубаво да премериш, щото така, или иначе трябва да свалиш свещите. Резултатите от нея, пък ще илиминират/потвърдят други възможности.
                Тия работи не си ги измислям, такава е процедурата при отстраняване на проблема "върти и не пали". Иначе става като дотук в темата - налучкване.
                "Имобилайзер" не е, щото по описанията дюзите хвърлят нафта в цилиндрите.

                Коментар


                • #23
                  От: Джипката гасне

                  П.с.Забрави да кажа, че отворих резервоара и няма боклуци. Сменен е горивния филтър (на щуцера на входа нямам филтърче), сондата и маркучите. Платното на инжектора е здраво. С две думи не виждам нещо да пречи на входа на помпата.Все още не съм установил проблема. Говорих с много и го гледаха много спецове. Почти половината смятат, че помпата е за ремонт (ама на мен лично не ми се вярва). Проблема е само при първо палене. Има нещо между входа на горивото и подкачващата помпа. Те това нещо не доотваря по някаква причина (примерно някакво отлагане от горивата). В тази посока си мисля дали някаква добавка ще изчисти помпата? При подаване на газ (и задържане на оборотите в рамките на 1500-2000 оборота) вместо да влезе гориво нещото пречи, помпата засмуква въздух и двигателя гасне. Ако двигателя работи на празни обороти (около 850 об./мин.) няма проблем да работи и 10-15 мин. (е припървоначално палене леко падат, но след това се нормализират). Все си мисля, че за 10-15 мин., дори и да има въздух помпата ще го изкара. Прилагам една снимка (щото документа е защитен). Ако някой има идея къде е заровено кучето да сподели.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zexel.jpg
Прегледи:3
Размер:129.2 КБ
ID:5310779

                  П.с.Забрави да кажа, че отворих резервоара и няма боклуци. Сменен е горивния филтър (на щуцера на входа нямам филтърче), сондата и маркучите. Платното на инжектора е здраво. С две думи не виждам нещо да пречи на входа на помпата.
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 10-10-11, 10:18.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джипката гасне

                    Имал съм подобен проблем с Галопер 2.5тд, и се оказа че под нипела на входа на помпата има цедка , която е затисната с пружинка (маха се с шило внимателно) и тъи като тя се беше задръстила и не пускаше гориво от което джипа като го натиснеш правеше таван на оборотите забива нос и после загасва , като последващото палене бе доста трудно . Отсраняването на цедката и по честата смяна на горивен филтър решава проблема на 100 % !
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джипката гасне

                      При подаване на газ (и задържане на оборотите в рамките на 1500-2000 оборота) вместо да влезе гориво нещото пречи, помпата засмуква въздух и двигателя гасне.
                      Как така засмуква въздух?!?
                      От къде този въздух????
                      Скоро бях писал за подобен проблем. Оказа се смачкана и леко пукната тръбичка на нафтопровода. Един от най големите разбирачи на дизелови помпи в града, каза, че помпата си е заминала. Така, че не им вярвай много на тези майстори, само гледат да олиперят някой лев.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джипката гасне

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        .......... на входа на помпата има цедка , която е затисната с пружинка (маха се с шило внимателно) ......... . .......смяна на горивен филтър решава проблема на 100 % !
                        Цедка там нямам, филтъра го смених даже два пъти.
                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        ........Как така засмуква въздух?!?
                        От къде този въздух????
                        .....................
                        Ми не знам как, ама го прави. А си представям засмукване на въздух от семеринга на вала.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джипката гасне

                          Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                          А си представям засмукване на въздух от семеринга на вала.
                          Сменявай го пак, за да елиминираш тази възможност.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джипката гасне

                            Оня ден ми свърши батерията и затова прекъсна разговора.
                            Но, казваш всичко си проверил, остава да смуче въздух. Слагай прозрачни маркучи и пак повтарям - туба нафта. За да е сигурно положението.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джипката гасне

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Сменявай го пак, за да елиминираш тази възможност.
                              Е то това ясно, ама ми се щеше да не се пипа помпата. Щото веднъж свалена ще и се направи профилактика и 100%, след като се разлоби и се сменят разни там уплътнения и О-пръстени проблема ще се реши. Проблема е, че ми търсят едни около 400лв. за да го направят. За да ги дам искам да съм сигурен, че наистина няма друга възможност.
                              П.С. Това нещо под номер 16 на снимката някой може ли да ми каже какво прави? Също ме интересува клапана на изхода на помпата (за обратното гориво) ако не работи коректно какво ще се случи?
                              Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 11-10-11, 08:16.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джипката гасне

                                Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                                П.С. Това нещо под номер 16 на снимката някой може ли да ми каже какво прави? Също ме интересува клапана на изхода на помпата (за обратното гориво) ако не работи коректно какво ще се случи?
                                16 участва в управление предварението на впръскване в зависимост от оборотите. Това става като се следи налягането на помпата за ниско налягане в ГНП-то. А то пък е в зависимост веднъж от оборотите и втори път от настройката на този клапан, за който говориш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X