Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

    Искам джип, който да ползвам за ежедневно каране ... евтина подръжка и надежден за някакви пътувания в чужбина. Искам да е дълга база за да мога да возя отзад в багажника бутилките за метан и да има място за лабрадора ми. Ако е свръх здрав може и с малко по-скъпа подръжка, след като няма да се ремонтира често. Знам за някои тойоти и хонди ЦРВ, че не носят на метан ... клапаните им бързо прогарят. Бюджета е около 6000 ... може и малко отгоре ... но просто не искам скъп джип, който да има скъпо каско ... и да го мисля пред блока какво ще стане с него.Имам една такава кола вече за която ходя като теле до платен паркинг. Гледах Мицубиши Паджеро дълга база 7 местни ... какво ви е мнението за тях ... с кой бензинов мотор е най-добре като има предвид, че ще се кара на метан. Изобщо как са с подръжката и здравината ... с оффроад възможностите си. Разхода също е горе долу от значение ...

    Гледах и Витари ... интересно ми е как са с пространството отзад, че от снимки не мога много да придобия представа.

    Гледах и Черокита ... но един ми казва, че са трошливи ... друг пък, че им е скъпа подръжката... а все пак искам да почерпя инфо от извора... тоест от тук.

    Някви предложения други?

  • #2
    От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

    "Извора" се черпи с четене и после питане, а не питане и после евентуално четене.
    Един от вариантите ти е Нисан Терано 2.4i
    Бензиновите Черокита са здрави. Някой те е излъгал.
    За какъв офроуд става въпрос? Както неведнъж е писано - никой джип не става за офроуд във вида, в който излиза от магазина, особено пък дълга база.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

      Паджеро 2 с 3,5л мотор е правилния избор.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Паджеро 2 с 3,5л мотор е правилния избор.
        При тези изисквания и аз съм за този вариант с двете ръце!

        Коментар


        • #5
          От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

          Ленд Ровър Дискавъри 3.5 или 3.9 осемцилиндров е голям, държи на тежест(товар), мощен, проходим във вида в който ще го купиш. Поддръжката му е нормална , но трябва да предвиждаш нещата малко по-рано за да ги поръчваш (а не спешни ремонти).
          Газифицира се лесно (не знам защо метан,но и на метан става).
          Газифицира се и с обикновена газова уредба и харчи колкото НИВА .......е в гората малко отгоре, но на асфалта си е икономичен.
          Комфортна возия , висока скорост и пъргав. Освен по-големия размер .... друга слабост не мога да кажа за него.
          Все пак това си е субективно мнение........ЛР Диско ми е слабост.

          Коментар


          • #6
            От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

            чероки с 4.0 бензин или ако намериш гранд чероки с 5 (или 5.2 беше) разгледай подфорума на jeep и виж кой от какво се оплаква, аз поне не се сещам за някой с оплакване от тези машини с тези двигатели.
            Като цяло - четене му е майката
            Успех с покупката
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              "Извора" се черпи с четене и после питане, а не питане и после евентуално четене.
              Един от вариантите ти е Нисан Терано 2.4i
              Бензиновите Черокита са здрави. Някой те е излъгал.
              За какъв офроуд става въпрос? Както неведнъж е писано - никой джип не става за офроуд във вида, в който излиза от магазина, особено пък дълга база.
              Ами, ако смяташ, че всичко е написано ...направо да заключат форума и само да четем.Ако не ти се отговаря не го прави ... в някаква враждебна среда ли попаднах се чудя. Може да има писано за разните варианти джипове ... но за работата им на метан аз лично не намерих инфо... а това е основното, което ме интересува.Все пак не искам да свалям глава за ревизия на всяка смяна на маслото. Оффроуд от типа да отида някъде в гората по пътища пригодни за джипки не за коли ... на язовирите да стигам до недостъпни места за масовия рибар с комбито. Нямам амбиция да ходя на оффроуд състезания ... поне за момента.

              Коментар


              • #8
                От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                Ами, ако смяташ, че всичко е написано ...направо да заключат форума и само да четем.Ако не ти се отговаря не го прави ... в някаква враждебна среда ли попаднах се чудя. .......
                Не си попаднал във враждебна среда, ала по несистематизираните ти въпроси, може да се разбере, че не си прочел и един ред, преди да питаш. Просто не знаеш дори за какво да попиташ и как да наредиш приоритетите на предпочитанията си.
                Затова и колегите те съветват да прочетеш малко, и след това ще знаеш какво да питаш.

                Значи трябва ти голям джип, умерено проходим /рибарлък/, с ниска цена и да издържа работа с газ Метан.

                Това дето не се краде, го забравяме вднага . Доста от производителите на марихуана във високите планински райони, се нуждаят от точно същите характеристики и дават добра пара за крадени джипове от този сорт. / Моя хипотеза /.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                  Не смятам, че всичко е написано, но нещата, които са предъвквани по 100 пъти е добре да се прочетат, да се формулират въпросите, които възникнат и да се зададат за да се получат конкретни отговори. А не всеки влиза във форума, пита каквото го боли без да се напрегне да почете малко и да чака отговори. Точно по тази причина едни и същи неща се повтарят по 100 пъти. Има даже цяла тема по този въпрос, която е залепена в началото на същия този раздел:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24547

                  Виж, въпрос "Става ли Паджеро 3.5 за метан?" щеше да звучи много по-добре и да покаже, че си се поинтересувал поне малко.
                  И как разбра, че написаното от мен е негативно? По тона ли?
                  Поздрави и успех с избора!
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Не смятам, че всичко е написано, но нещата, които са предъвквани по 100 пъти е добре да се прочетат, да се формулират въпросите, които възникнат и да се зададат за да се получат конкретни отговори. А не всеки влиза във форума, пита каквото го боли без да се напрегне да почете малко и да чака отговори. Точно по тази причина едни и същи неща се повтарят по 100 пъти. Има даже цяла тема по този въпрос, която е залепена в началото на същия този раздел:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24547

                    Виж, въпрос "Става ли Паджеро 3.5 за метан?" щеше да звучи много по-добре и да покаже, че си се поинтересувал поне малко.
                    И как разбра, че написаното от мен е негативно? По тона ли?
                    Поздрави и успех с избора!
                    Виж сега тотално си в грешка, ако си мислиш, че не съм прочел ... но никъде няма това, което мен ме интересува... няма смисъл да се повтарям. Защо да пусна тема дали става Паджеро 3.5 ... ми после за 3.0 ли да пусна ... или като ми кажат, че не става ... да пусна тема Чероки 4.0 става ли за метан ... ама може да ме интересува и Нисан Патрол дали става. Струва ми се доста по-глупаво ... по-добре да отсея джиповете, които стават за работа на метан и от там нататък да гледам надеждност, подръжка, комфорт, проходимост на отделните варианти. Другите изисквания съм ги написал за да не ми се предложи Сузуки Самурай ... демек, че търся все пак дълга база за определени пари и с определени изисквания. Ако не бях попрочел нямаше да спомена Паджерото... Чероките ... нямаше да знам за проблемните клапани на ЦРВ и РАВ4. Просто нещо ви се заяжда със зелените във форума ... не знам какъв род на доказване е това ... българска му работа!Не съм си систематизирал въпросите ... точно обратното е според мен ... написал съм пре достатъчно и много повече от колкото други, които пишат нещо от сорта ... "искам джип за риболов и да харчи малко"

                    Ако е възможно ще помоля в темата да пишат хора каращи джипки на метан ... защото приоритет ми е надеждната работа с метан.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                      Ами ето ти.Фронтера А 98г Дълга база.двигател-2.2i.Имам я от четири години и все е на метан.Макаронаджията колко я е карал на метан-божа работа-според мен поне 450000 км.Уредбата е обикновена,направена грамотно,а за джипа дори и във фабричния му вид намам забележки към проходимостта.Карам я в гората,ходя с нея и на лов.Подсилил съм само задните пружини,щото това отзад си е бая тежест.Ма напиши и откъде си,ще е по лесно.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                        Рънър 3000 кубика.Харчи доста малко на метан,а ако усетиш загуба на мощност по някой кален баир,просто минаваш на бензин.
                        Има голям багажник,търкаля 31-ци без проблем и се повдига сравнително евтино.
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                          Ето една тема за метан http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=12576

                          Още една http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=114538

                          Това само от едно търсене. Предполагам има и още обсъждани теми, просто пробвай с различни думи в търсенето, дори с конкретни марки и двигатели.

                          Успех

                          п.п. Ето тук http://offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=173 ако се поразровиш ще стесниш кръга за избор или поне ще се насочиш към няколко модела. Предполагам тези който стават за газ, ще стават и за метан.
                          Последно редактирано от mohera; 30-08-11, 19:59. Причина: допълнение
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                            Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                            Ами, ако смяташ, че всичко е написано ...направо да заключат форума и само да четем.Ако не ти се отговаря не го прави ... в някаква враждебна среда ли попаднах се чудя. Може да има писано за разните варианти джипове ... но за работата им на метан аз лично не намерих инфо... а това е основното, което ме интересува.Все пак не искам да свалям глава за ревизия на всяка смяна на маслото. Оффроуд от типа да отида някъде в гората по пътища пригодни за джипки не за коли ... на язовирите да стигам до недостъпни места за масовия рибар с комбито. Нямам амбиция да ходя на оффроуд състезания ... поне за момента.
                            Няма за какво да се обиждаш.
                            Има всякакви отговори - полезните ги ползвай, вредните ги пренебрегвай.
                            НО - помисли кои са вредни... защото в този форум такива липсват или се наказват .
                            Колегите не са враждебни. Просто те насочват какво да направиш, за да помогнеш на себе си и после да ориентираш и нас с твоите желания и критерии.
                            Просто, кратко, ефективно и правилно. Това е.
                            И ти ще станеш като нас, ако устискаш на 4х4......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Ами ето ти.Фронтера А 98г Дълга база.двигател-2.2i.Имам я от четири години и все е на метан.Макаронаджията колко я е карал на метан-божа работа-според мен поне 450000 км.Уредбата е обикновена,направена грамотно,а за джипа дори и във фабричния му вид намам забележки към проходимостта.Карам я в гората,ходя с нея и на лов.Подсилил съм само задните пружини,щото това отзад си е бая тежест.Ма напиши и откъде си,ще е по лесно.
                              Ето от такива постове се нуждая ... мерси.Значи единия вариант ми е Фронтера... макар, че не я харесвам много, доколкото знам и частите за нея са евтини ... намират се доста 2ра ръка... разхода също и е приличен.Само за съжаление не ми харесва достатъчно ... но може и да го преглътна външния му вид.Ще споделиш ли за разход градско и извънградско без да я газиш с возене 90-100. И къде са ти бутилките ... има ли място някъде да се вкарат под дъното за да не заемат място в багажника?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X