Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

    Дали трябва да се спре безиновата помпа, в случай ,че автомобила има АГУ? При мен се получи така, че преди време изгоря помпата, смених я и пак изгоря.До колкото разбрах това става защото инжекторите остават без охлаждане и запичат, а един инжектор не е 2 лв както знаете . До колкото разбирам много хора смятат, че докато се кара на газ със пусната бензинова помпа пак ще се налага смяна през известно време, защото помпата работи под голямо натоварване, тъй като помпата върти на байпас и преодолява много голямо разстояние през малки сечения.

  • #2
    От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

    Помпата поддържа налягане. Не се влияе от запекли инжектори..... Обаче трябва да работи за да охлажда същите инжектори за да се спичат по-бавно.....

    А гори от това, че има малко гориво в резервоара/ и то пълно с боклуци/ и "похапва" въздух време от време....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

      Съгласен с Злой.А който не му вярва да разгледа схемите на Италианците и Холанците.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #4
        От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

        Моят опит:

        Витарата нямаше даже резервоар за бензин. Направих един 11 литров, сложих помпа, вързах маркучите и кабелите, и при пробата разбрах, че ще работи на бензин. Инсталацията реших така:
        При работа на газ през реле се подава захранване на клапана на високото налягане на газта, и на клапана на изпарителя. Когато превключа на бензин-там спира захранването, и се подава захранване на помпата, и се вързва веригата на дюзата.
        Така, че при мен помпата спира при работа на газ. Основно гориво е газта, на бензин минавам само ако видя зор. И не съм усетил някакъв проблем при работа на бензин. Освен запушената дюза, но това е заради боклуците в резервоара и липсата на филтър за бензина преди дюзата.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Моят опит:

          Витарата нямаше даже резервоар за бензин. Направих един 11 литров, сложих помпа, вързах маркучите и кабелите, и при пробата разбрах, че ще работи на бензин. Инсталацията реших така:
          При работа на газ през реле се подава захранване на клапана на високото налягане на газта, и на клапана на изпарителя. Когато превключа на бензин-там спира захранването, и се подава захранване на помпата, и се вързва веригата на дюзата.
          Така, че при мен помпата спира при работа на газ. Основно гориво е газта, на бензин минавам само ако видя зор. И не съм усетил някакъв проблем при работа на бензин. Освен запушената дюза, но това е заради боклуците в резервоара и липсата на филтър за бензина преди дюзата.


          Коле неси срещал проблем защото при моноиджекциите проблема със спичане на дюзите го няма, понеже са над дросела и се охлаждат от въздуха който постъпва във мотора. А и разпръсквача им е доста по-голям .
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #6
            От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

            Работеща или не,в много от магазините не дават гаранция за бензинова помпа монтирана на кола с газ.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

              Въпросът е обсъждан, обсъждан и съгласие няма.

              При пусната помпа:
              Бензинът бавно се изразходва, тъй като инжекторите по идея не са съвсем плътни. Като свърши, никой не разбира навреме да сипе бензин. Помпата гълта въздух и се поврежда от прегряване.
              При постоянно включена помпа не може да се каже, че бензинът е пълен с боклуци. Помпата непрекъснато го върти през филтъра и каквито боклуци има, отиват там, а нови отгоре рядко се наливат.

              При спряна помпа:
              Бензинът си седи там, където е, но се опичат маркучите, по които той обикновено върви. Те почват да се напукват и ронят (и вътре, и отвън), а изронените вътре частици все намират какво да запушат (примерно, инжектор или помпа). Самите инжектори, освен от този проблем, не страдат повече, отколкото ако помпата е пусната. Те обикновено са на сантиметри от рампата и като са спряни, през тях така или иначе не минава бензин, независимо работи ли помпата или не.

              И в двата случая, бензинът, престоял с месеци, събира воден конденз и образува смоли. Решението е, през някакъв период да се изразходва и подменя с нов.

              Коментар


              • #8
                От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                Ясен е много прав!
                Да се гледа редовно бензиномера и поне 1 път в седмицата да се кара на бензин!
                Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                Коментар


                • #9
                  От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                  Здравейте!
                  Реших да попитам в темата,защото съм много заинтересуван от поставянето на газова уредба на автомобил с горивна уредба тип "Mono-Jetronik".
                  От скоро си купих Фолксваген Пасат 1.8ми-90 конски сили.Като го взех нямаше газова уредба и аз реших да си я поставя сам,проблема е такъв че ми искат 500лв да ми я поставят нова,като не ми спират бензиновата помпа.
                  Та искам да задам някой и друг въпрос,понеже виждам ,че доста от вас са доста добре запознати с този тип уредби.Пиша тук за да не пускам нова тема във форума.
                  1.Първо съм решил да взема втора употреба газова уредба от автомобил с електрически изпарител,защото разбрах че такава е спецификата на този вид уредби.
                  2.Ще спра на 100% и бензиновата помпа и дюзата,при положение че карам колата на газ.Тук въпроса ми е от къде да взема ток за да подавам на клапаните на газта ,когато карам на газ?
                  А когато карам на бензин,то си е известно.Просто се интересувам от къде да спра тока на дюзата и на помпата?
                  3.Разбрах,че ЕБУ натрупва грешки и трябва да се рестартира при преминаване от газ на бензин,защото в противен случай двигателя почва да прекъсва и да се дави.Как точно да направя да се рестартира компютъра на автомобила ,с някакви релета става,но не знам точно как?
                  Поздрави,дано не съм ви се натрапил в темата!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                    Съдейки по въпросите, които задаваш, просто си дай 500лв и ще си имаш газ. Ние на тези въпроси лесно ще отговорим, но има и други, които ти няма да питаш. После - защо на газовите уредби им излязло лошо име, ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                      Здравей!
                      Аз затова ви попитах,за отговор на тези въпроси.Този отговор,който си ми дал мога да го да го получа навсякъде,но исках да се спитам с вас.Сега съм отворил книгата за ел. оборудването на автомобила и ще се постарая да видя как ще подавам ток на прекъсвача за включване на бензина и газовия клапан-поотделно .
                      Просто са ми неясни тия въпроси за който питам,поставял съм газова уредба на карбураторен двигател,но на такъв не съм поставял никога и ми е малко "нанагорно" относно по-горе зададените въпроси.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                        Здравей!
                        Аз затова ви попитах,за отговор на тези въпроси.Този отговор,който си ми дал мога да го да го получа навсякъде,но исках да се спитам с вас.Сега съм отворил книгата за ел. оборудването на автомобила и ще се постарая да видя как ще подавам ток на прекъсвача за включване на бензина и газовия клапан-поотделно .
                        Просто са ми неясни тия въпроси за който питам,поставял съм газова уредба на карбураторен двигател,но на такъв не съм поставял никога и ми е малко "нанагорно" относно по-горе зададените въпроси.
                        На карбураторен двигател е същото. Ключът на АГУ се захранва от контактния ключ, само че вместо клапан за бензин имаш реле, което включва захранването на инжектора.

                        Ако ще прекъсваш и помпата (според мен, недей) това се прави с отделно реле, чиято намотка е захранена заедно с първата.

                        "Трупане на грешки" е грозен газаджийски лаф, свързан с недостатъчната компетентност на газаджиите. Пробвай първо да не правиш нищо по въпроса, ако не потръгнат нещата - ще поставиш още едно реле, което прекъсва ламбда-сондата. Ако и това не помогне - емулатор на ламбда-сонда.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                          Здравей!
                          Аз затова ви попитах,за отговор на тези въпроси.Този отговор,който си ми дал мога да го да го получа навсякъде,но исках да се спитам с вас.Сега съм отворил книгата за ел. оборудването на автомобила и ще се постарая да видя как ще подавам ток на прекъсвача за включване на бензина и газовия клапан-поотделно .
                          Просто са ми неясни тия въпроси за който питам,поставял съм газова уредба на карбураторен двигател,но на такъв не съм поставял никога и ми е малко "нанагорно" относно по-горе зададените въпроси.
                          Ток на прекъсвача ще подадеш след контакт, където намериш подходящ предпазител, обаче:
                          - каква уредба ще намериш, ако е постоянно палеща/пак прекъсвача/ на бензин, трябват брой намотки на кабела на бобината, за да прехвърля на газ след 1900/2200 оборота.
                          -релета за прекъсване на тока си сложи и за помпата/дюзата, и за газовите клапани, като искаш всичко да ти е сигурно.
                          -постоянното ресетване на ECU се прави, като му прекъснеш захранването при гасене на двигателя - тук спрямо въпросите ти има голяма вероятност да сбозиш нещо.
                          -узаконяването отделно.

                          Има доста по-изгодни оферти от 500лв. за уредба с монтаж, съвета ми е да потърсиш такива.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                            Вземи +от захранването на помпата.
                            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                            Grand 3.1TD
                            0898 620 306 Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спиране на бензинова помпа при наличието на АГУ?

                              Здравейте, да споделя и моят опит. Преди 3 години когато си купих колата /с газовата/ помпата на бензина ми работеше и на газ. Колата вървеше добре и харчеше малко докато разбрах че като съм на газ ми изчезва и бензин и то не малко. Дефакто бензиновите дюлзи даже и да не работят си пускат бензин. След това реших да прекъсна помпата и сложих още едно реле на плюса на помпата което се управлява от копчето на газовата. Сега 2 години след това нямам никакви проблеми нито с бензиновите инжектори нито с бензиновата помпа. Само да поясня че сутрин винаги паля на бензин.
                              Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X