Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект модифициране на BJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект модифициране на BJ73

    Здравейте колеги,
    да се похваля и аз най-накрая с една Тойота BJ73 която карам от две години,

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040445.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5939637
    до момент съм подменил окачването с окачване добинсон 2" и от доста време си търсих донор и най накрая намерих един 4.2TD.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040446.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5939638
    разглобяването на донора е вече в процес
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040509.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5939639
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

  • #2
    От: Проект модифициране на BJ73

    А каква е идеята? Само мотора ли ще се сменя?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Проект модифициране на BJ73

      Като цяло мотор комплект със скорости, за раздатката ще се опитам и нея да запазя или ще прехвърля от стария джип още не съм решил на сто процента, тъй като не съм сигурен как ще се куплира а и ако запазя тази от HDJ80 ще стане Full time 4X4.
      Мостовете са с блокажи и ще ги използвам но и там засега се чудя дали да прехвърля целите или само диференциалите тъй кати тези на донора са с 15 сантиметра по широки и ме притеснява дали няма да се спукат калниците при изкълчване на моста и ще се наложи изрязване и проширители.

      Ще се радвам ако някой сподели своя опит и ми даде някакви препоръки.
      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

      Коментар


      • #4
        От: Проект модифициране на BJ73

        Аз само бих скъсил рамата на 80ката и сложил купето на 73ката отгоре.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Проект модифициране на BJ73

          И аз мисля , че това което ти предлага колегата Джамбазов е най добрия ти вариант
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: Проект модифициране на BJ73

            Съгласен съм, че скъсяването на рамата е най бързия вариант.
            но при мен рамата е посукана в следствие на удара и нямам друг избор.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040514.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5299186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040513.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5299185
            ще е по трудния начин, но вече си набавих документация и за двата автомобила така ,че се надявам да се справя.

            тампона на скоростите е скъсан в следствие на удара, може ли някой да ми помогне да ми каже от къде може да се намери?
            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

            Коментар


            • #7
              От: Проект модифициране на BJ73

              Това е поправимо. Дори и с тази спънка мисля че, варианта който предложих е по-удачен.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Проект модифициране на BJ73

                /тампона на скоростите е скъсан в следствие на удара, може ли някой да ми помогне да ми каже от къде може да се намери?/
                .
                Здравей Жоро,преди година и аз смених тампона на скоростите. Поръчах го от Доставка на оригинални части за всички ЯПОНСКИ джипове и автомобили! оригинален японски. Изпрати VIN-a и питай за цена. Човека е точен.

                Коментар


                • #9
                  От: Проект модифициране на BJ73

                  Цецо мерси за информацията,
                  днес като огледах се оказа ,че и тампоните на двигателя са повредени в следствие на удара, а тези почивни дни ще вадя двигателя така ,че ще ги запитам и поръчам за да може да дойдат преди да е подготвен другия джип
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект модифициране на BJ73

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Аз само бих скъсил рамата на 80ката и сложил купето на 73ката отгоре.
                    рамата изглежда непоправяема след като изкарах двигателя и скоростите,
                    не мога да си представя какъв е бил удара, но бившия собственик каза ,че от другата кола опел зафира не ставало нищо.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040516.jpg
Прегледи:1
Размер:205.0 КБ
ID:5302048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040518.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5302049

                    гредата на която се закачат скоростите не съвпада с оригиналната а би трябвало да е доста по назад,
                    може ли някой да ми помогне и да каже с колко трябва да я преместя???
                    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект модифициране на BJ73

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040561.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5306769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040558.jpg
Прегледи:1
Размер:160.0 КБ
ID:5306766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040560.jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5306768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040559.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5306767

                      Когато има няколко почивни дни накуп е добре понеже може да се поработи.

                      Двигателя и скоростите са вече вътре и са захваняти както трябва, за целта се използваха оригиналните основи от донора като се наложи да се разширят отворите с 16мм да се компенсира разликата в ширината на рамата а за гредата за скоростите се вгради едната греда в другата и се получи много добре, наложи се да се отреже една гредичка от купето тъй като скоростите опираха в купето и дупките за лостовете се преправиха, засега са само отрязани.

                      тъй като раздатката е fulltime4X4 се получи така ,че ще трябва да се преправи доста генерацията, но тава ще се отложи за след като се качат карданите за да се прецени от къде и как да мине тръбата.

                      променял ли е някой генерацията си с гърне само от дясно под прага? ако може да ми даде някаква информация ще ми е много полезна и ще ми съкрати време.
                      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект модифициране на BJ73

                        малко прогрес по проекта:
                        двигателя е вътре здраво хванат и почти е оборудван

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040668.JPG
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5318454
                        скоростите също като се наложи малко изрязване по ламарините включително и една гредичка от купето отдолу която опираше по натам ще оформя капака откъм купето засега е само сложен. отдолу тампоните на двигателя и скоростите са нови като от двете греди направихме една като вкарахме едната в другата и ги заварихме получи се малко грубо но пък много здраво.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040666.JPG
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5318455

                        захванах се с карданите единия се удължи а другия го скъсих исползвах тези от осемдесетката понеже имаше разлика в единия фланец на предния иначе другото като захващане беше същото.
                        изпратих ги разбира се в кубрат където вече ползвам услугите втори път и съм доволен добро качество на добра цена.
                        доста се чудех кой е правилния размер и като попрочетох разбрах,че в нормално положение кардана трябва да работи с две трети от шлиците като при движение на моста към купето кардана се скъсява и поради тази причина трябва да се внимава с размера много.



                        свалих задния мост и започнах подготовка по прехвърлянето, на този от осемдесетката изрязах всички планки и направихме нови такива като има малък проблем с ръчната жилата ще трябва да се повдигнат малко нагоре тъй като опират в ресьорите но тава ще го коригирам след като довърша джипа за да го закарам при майстор тъй тато нямам условия при мен за заварки.
                        монтирахме моста и се получи това

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040665.JPG
Прегледи:1
Размер:202.4 КБ
ID:5318456
                        бях си поръчал гуми които вече бяха дошли така че се възползвах да обуя тойотата отзад за видя как изглежда гумите са 285/75/16 БФгудрич МТ

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040664.JPG
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5318457

                        ефекта от моста е без фланци гумите излизат около 5 см тъка че ще трябва да търся проширители по натам. прехвърлих спирачната помпа и помпата за съединителя от осемдестката като промих горната и долната помпа на съединителя за да нямам проблеми, имаше доста чернилка по принцип
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040667.JPG
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5318458

                        подготвил съм предния мост и съм изрязал всички планки като другата седмица ще сваля моста от моята и ще започне модифицирането за моста.
                        имам вече и представа как ще направя управлението тъй като си блъсках доста главата и вече имам идея как да стане и да запазя ресьорното окачване.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040604.JPG
Прегледи:1
Размер:204.7 КБ
ID:5318459

                        за акумулатора мисля да използвам само един, може ли някой да ме посъветва дали 110 ампера ще е достатъчно за този мотор.
                        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект модифициране на BJ73

                          За акумулатора - как мислиш да го направиш с 1, ако ще е със стартера от 80тката? Това ме мъчи и мене като въпрос, виж тук:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129420

                          Отпред на ресьори ли ще остане? Мислил ли си да пробваш с пружини?

                          Поздравления за чудесния проект!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект модифициране на BJ73

                            Я кажи за управлението, че ми стана интересно.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект модифициране на BJ73

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              За акумулатора - как мислиш да го направиш с 1, ако ще е със стартера от 80тката? Това ме мъчи и мене като въпрос, виж тук:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129420

                              Отпред на ресьори ли ще остане? Мислил ли си да пробваш с пружини?

                              Поздравления за чудесния проект!
                              Яро благодаря ти за съдействието да мога да продължа с публикацията и да качвам снимки!
                              със стартера от 80 ще е тъй като другия е с различен бендикс и не става но понеже нямам оригинални стойки и трябва да правя ми се иска да направя само една и твърдо съм се насочил за един акомулатор. при нас имаме тойота HZJ75 която работи с един 80 ампера и засега пали, но тя се кара денонощно и двигателя постоянно топъл и можеби това е причината да няма проблем с един акомулатор.

                              ще остана на ресьори понеже нямам възможност и условия да го коригирам макар ,че имах всичко необходимо.

                              измислил съм го и само ще трябва да си пресметна и поръчам някои неща за да и като коригирам моста ще го направя

                              мерси за поздравленията!
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X