Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект модифициране на BJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проект модифициране на BJ73

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Интересен проект, чак сега го виждам.
    Аз направих същите трансплантации на моята 73ка само дето отред и напаснах пружини. Ръчната спирачка можеш да направиш хидравлична, тръбите за задните спирачки ги карах в купето и монтирах кран на 90градуса. Натискаш крачната спирачка задържаш, затваряш крана и налягането остава в задните спирачни цилиндри. Раздатката с ел. блокаж ли е или с виско муфа?
    Много добра идея за ръчната спирачка. Раздатката е с ел.блокаж.

    предния мост е готов и ще се мисли за преместване на ушите за ресьорите, трябва да се разшири разтоянието между тях с 7 сантиметра.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040878.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5353521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040879.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5353522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040880.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5353523
    проблема идва от локацията на диференциала. късата полоска на HDJ80 и BJ73 е с еднаква дължина а разликата идва от другата страна там полоската е по дълга. доближил съм максимално стойката за ресьора до диференциала и въпреки това не достига за да се запази оригиналното разтояние и затова се налага корекцията на ушите, също и стабилизиращата щанга ще отпадне поради таз и причина.
    ще поработя през седмица по ел.инсталацията а към края на седмицата се надявам да корегирам ушите и да кача предния мост.
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

    Коментар


    • #32
      От: Проект модифициране на BJ73

      Трябваше да се напънеш още малко и да я направиш на пружини, съвсем друга кола става, просто возията става по-добра.
      Тука във Варна по времето когато правих мойта, един познат направи една 73-ка с мостове от 80-ка на пружини, и до колкото си спомням конзолите които държат щангите се слагат от външната страна на рамата на 73-ката и става. Но като гледам късно е вече за съвети от този род.
      Поздравления за проекта.
      Удоволствието е голямо да караш такава кола.
      TLC 73 4.2-TD
      Автоматик
      Тел.0887859269

      Коментар


      • #33
        От: Проект модифициране на BJ73

        Първоначално публикуван от karosa Преглед на мнение
        Трябваше да се напънеш още малко и да я направиш на пружини, съвсем друга кола става, просто возията става по-добра.
        Мерси за поздравленията.
        Интересно преди да сменя старото ресорното окачване с ново такова си возеше много добре, особено на черен път, а сега наистина много друса, ще поизчакам да поомекнат ресорите пък дано да се пооправи малко .
        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

        Коментар


        • #34
          От: Проект модифициране на BJ73

          Малко напредък по темата вече му се вижда края.
          Предния мост е качен и стои на мястото си
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040892.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5355034
          В крайна сметка разтояние между ресьорите се разшири най-накрая за да се вмъкне моста.
          Отпред от 61 стана 68 сантимерта, отзад от 63 стана 70 сантиметра.
          Поръчал сам нови накрайници за напречната щанга и след като дойдат ще ги монтирам, поради по-голямото разтояние ще използвам щангата от осемдесетката.
          След проверка на симетричността всичко изглежда ок, гумите са навън с около 4 сантиметра и разтоянието от двете страни между гумата и калника е 15 сантиметра.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040897.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5355035
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • #35
            От: Проект модифициране на BJ73

            В нета попаднах на тези снимки в един австралийски сайт
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00025.JPG
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5355037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4065.JPG
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5355038
            И се замислих понеже не мога да използвам оригиналното трасе от където минава тръбата за гърнето, раздатката е по-дълга от оригиналната и пречи на монтажа. като гледам диаметъра на гърнетата изглежда около 12 сантимерта и дали не е прекалено малко и от там прекалено шумно?

            Някой има ли опит с такъв монтаж на гърнетата?
            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

            Коментар


            • #36
              От: Проект модифициране на BJ73

              Малко развитие по темата.
              джипа вече е в движение, генерацията е готова, просто използвах старите тръби 57мм. по натам може да мисля за подобрение но засега само монтирах нова гъвкава връзка и ново междинно гърне, преди нямаше такова и сега би трябвамо джипа да е малко по безшумен.
              направи ми впечатление ,че перката има доста вибрации и след направена проверка се оказа ,че оста на водната помпа е крива малко в следствие на удара който е претърпял донора на двигателя.

              поръчах нова помпа и след като започнах да разглобявам се оказа ,че трябва да се демонтира ангренажния ремък и вътрешния горен капак на ангренажа.
              тъкмо се ядосах на японците но тъй като си бях купил ролка и ремък от преди си викам айде тамън ще ги сменя и тях и ето какво открих:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040902.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5363450
              в капака на ангренажа се намираше обтяхната пружина на паразитната ролка и ремъка беше леко хлабав. Късмет, японеца е предвидил ребро на капака където се беше поместила пружината. иначе всичко щеше да е на дреб.
              сега съм поръчал нова пружина иначе всичко е сглобено и остава само това.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040900.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5363452
              Прикачени файлове
              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

              Коментар


              • #37
                От: Проект модифициране на BJ73

                също нивото на масло в сервото изчезна за няколко дни престой на джипа на място, предполагам в семеринга на помпата е проблема та поръчах и него.
                по схема е две пружинки, дали има значение посоката в която се монтира?
                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                Коментар


                • #38
                  От: Проект модифициране на BJ73

                  Малко прогрес по темата
                  Вече имам и работещи блокажи. Дори успях да ги тествам.
                  Управлението работи както оригиналното на 80ката.
                  При включване на бавни автоматично се включва средния блокаж, като има и възможност и за включване чрез копче.
                  другите два са от оригиналния ключ на който мисля е му намерих подходящо място.
                  на таблото имаше едно свободно място а другото което беше за халогените се наложи да го подменя.



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060084.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5384480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060086.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5384478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060082.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5384481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060081.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5384482
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проект модифициране на BJ73

                    Здравейте колеги, може ли някой да каже дали е възможно раздатъчната кутия HF2A да се модифицира в парт-тайм?
                    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проект модифициране на BJ73

                      Малко прогрес по задната броня .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060156.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5388321
                      утре ще затворя страниците, мисля да направя кутии в краищата за да не се събира кал, също и ще си монтирам теглича тъй като от време на време ми се налага да го ползвам .
                      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проект модифициране на BJ73

                        Малко прогрес по темата.
                        Вече имам предна и задна броня.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060292.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5395941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060287.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5395942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060285.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5395943

                        засега не планирам да поставям лебедка но се замислям за два хологена по средата и за резервна гума с размера на другите гуми
                        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проект модифициране на BJ73

                          Браво Гого , броните са станали перфектни.Ти ли ги направи.Променила се е визията на джипа.Поздрави.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проект модифициране на BJ73

                            Първоначално публикуван от krasimird_79 Преглед на мнение
                            Браво Гого , броните са станали перфектни.Ти ли ги направи.Променила се е визията на джипа.Поздрави.
                            Заедно с един колега ги сглобихме разглеждайки различни варианти и се спряхме на този модел.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060139.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5396033
                            Последно редактирано от gogo_gda; 02-08-12, 20:08.
                            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проект модифициране на BJ73

                              Браво ! Не ти ли е жал да го вкараш това в гората ? Аз затова на моята сам и направил брони, които няма да ме е яд ако ги прецакам в гората.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0120.jpg
Прегледи:1
Размер:268.1 КБ
ID:5396040
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0125.jpg
Прегледи:2
Размер:187.9 КБ
ID:5396041
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проект модифициране на BJ73

                                Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                                Браво ! Не ти ли е жал да го вкараш това в гората ? Аз затова на моята сам и направил брони, които няма да ме е яд ако ги прецакам в гората.
                                То на броните няма какво да им стане в гората . а и по принцип месечни максимум до два пъти имам възможност да поразходя джипа така че няма проблем
                                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X