Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект модифициране на BJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проект модифициране на BJ73

    Имай предвид, че стартера на 1HD-T е на 24в.
    Някои комплектации с 1HZ (4.2d) двигатели, както явно тази HZJ75 при вас са с 1 акумулатор (и 12в стартер) или пак с 2 акумулатора (като при 1HD-T и пак 24в стартер).

    Коментар


    • #17
      От: Проект модифициране на BJ73

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Я кажи за управлението, че ми стана интересно.
      като го направя ще кача снимки.
      засега идеята е да поръчам още един шенкел и да ги поставя отпред като им отрежа задните части за които се държи надлъжната щанга и от по принципа на 73 серия като ще трябва да котигирам кормилната щанга и т.н.
      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

      Коментар


      • #18
        От: Проект модифициране на BJ73

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Имай предвид, че стартера на 1HD-T е на 24в.
        Някои комплектации с 1HZ (4.2d) двигатели, както явно тази HZJ75 при вас са с 1 акумулатор (и 12в стартер) или пак с 2 акумулатора (като при 1HD-T и пак 24в стартер).
        трябва да проверя, мисля че при мен инсталацията е 12 волта и стартера е 12 волта, но това е добро подсещане преди да съм дал другия стартер
        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

        Коментар


        • #19
          От: Проект модифициране на BJ73

          Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
          при мен инсталацията е 12 волта
          Да, ок. Оригинално и на 1HD-T инсталацията е на 12в (при мен на 80тката също е така), но стартера е на 24в. Просто да го имаш предвид.

          Коментар


          • #20
            От: Проект модифициране на BJ73

            Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
            като го направя ще кача снимки.
            засега идеята е да поръчам още един шенкел и да ги поставя отпред като им отрежа задните части за които се държи надлъжната щанга и от по принципа на 73 серия като ще трябва да котигирам кормилната щанга и т.н.
            Притесних се, да не си родил нещо ново. Че миналата зима участвах в този филм. Това е ЛР серия с мостове от Класик. Оригинално дългата щанга е отзад, но както си забелязал идва на невъзможно място. Или кастора отива на майната си. Аз ползвах шенкелно тяло от англичанка. Та значи, прави го смело, няма ядове.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00010.JPG
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5318476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00006.JPG
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5318477 Ако искаш мога да го наснимам в заършен вид.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Проект модифициране на BJ73

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Притесних се, да не си родил нещо ново. Че миналата зима участвах в този филм. Това е ЛР серия с мостове от Класик. Оригинално дългата щанга е отзад, но както си забелязал идва на невъзможно място. Или кастора отива на майната си. Аз ползвах шенкелно тяло от англичанка. Та значи, прави го смело, няма ядове.[ATTACH=CONFIG]384836[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384837[/ATTACH] Ако искаш мога да го наснимам в заършен вид.
              Точно за това си мисля и аз, и ти вече си го реализирал.
              ако качиш снимки в завършен вид ще ми помогне да си направя и аз моя по бързо, а другите елементи по предния мост (тази кривата греда с тампончета и т.н.) запазил ли си?
              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

              Коментар


              • #22
                От: Проект модифициране на BJ73

                Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
                Точно за това си мисля и аз, и ти вече си го реализирал.
                ако качиш снимки в завършен вид ще ми помогне да си направя и аз моя по бързо, а другите елементи по предния мост (тази кривата греда с тампончета и т.н.) запазил ли си?
                Виж каква свинщина съм извършил. Ама цяло лято се дрънка с по 8 туриста и не се оплаква.За коя крива греда говориш?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00156.JPG
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5320450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00157.JPG
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5320451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00158.JPG
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5320452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00159.JPG
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5320453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00160.JPG
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5320454
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #23
                  От: Проект модифициране на BJ73

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Виж каква свинщина съм извършил. Ама цяло лято се дрънка с по 8 туриста и не се оплаква.За коя крива греда говориш?
                  За стабилизиращата щанга, гледам че при теб няма такава, дали има нужда да я слагам или може без нея.
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проект модифициране на BJ73

                    Няма нужда от стабилизираща щанга. Фтулките на ресьорите трябва да са стегнати. И обезателно демпфер. Успех.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проект модифициране на BJ73

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Да, ок. Оригинално и на 1HD-T инсталацията е на 12в (при мен на 80тката също е така), но стартера е на 24в. Просто да го имаш предвид.
                      Яро мерси за информацията,

                      тъй като продадох стария двигател благодарение на твоя коментар си оставих стария стартер който на външен вид изглеждаше много подобен и днес реших да проверя дали може нещо да се комбинира между двата стартера
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040708.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5324622
                      разликата се изразява в ъгъла на разположението на фланеца и бендикса отпред изглежда различен, всичко друго изглежда еднакво
                      след което реших да демонтирам електромоторите им
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040712.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5324620
                      геометрично са обсолютно еднакви само дето единия е на 24 а другия на 12 волта, включително и зъбите отпред на оста и лагера се оказаха еднакви, използвах това ,че са разглобени и си смазах лагерите и си прегледах четките и пристъпих към сглобяване
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040713.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5324619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040710.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5324621
                      и се получи стартер на 12 волта за двигател 1HD-T.
                      стартера от който използвах електромотора е от двигател 2LT
                      изглежда ,че стартерите от 1HD-T и 1HZ са еднакви и само електромоторите са им различни, не съм сигурен само електромотора който съм качил дали е със същата можност както е на 1HZ или е по слаб.
                      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проект модифициране на BJ73

                        Много ценна информация, Гого, благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проект модифициране на BJ73

                          Стопля се времето и дойде време да се продължи работата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040877.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5351677
                          поръчах някои части и ще продължа работата по предния мост
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040876.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5351678
                          Диференциала е готов и остава да се сменят лагерите на сверите някои други части и да се комплектова моста, утре ще поработя по него.
                          Поръчах си и задни стопове и те пристигнаха но ще ги оставя за малко по натам
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040875.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5351679
                          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проект модифициране на BJ73

                            Поздравления за ентусиазмът А откъде закупи стоповете и на каква цена ?
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проект модифициране на BJ73

                              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                              Поздравления за ентусиазмът А откъде закупи стоповете и на каква цена ?
                              Поръчах ги по ebay от Латвия излезнаха 100 лева с транспорта.
                              тайванско производство са, изглеждат доста добре за цената.
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проект модифициране на BJ73

                                Интересен проект, чак сега го виждам.
                                Аз направих същите трансплантации на моята 73ка само дето отред и напаснах пружини. Ръчната спирачка можеш да направиш хидравлична, тръбите за задните спирачки ги карах в купето и монтирах кран на 90градуса. Натискаш крачната спирачка задържаш, затваряш крана и налягането остава в задните спирачни цилиндри. Раздатката с ел. блокаж ли е или с виско муфа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X