Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

    Колеги искам да си сменя маслото на скоростната кутия,раздатъчната кутия и на деференциала, а не знам каква марка марка масло и като количество да си купя.Много доволен ще бъда ако някой ми отговори и по колко масло се слага .

  • #2
    Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

    скоростна кутия 1,7 л 75W-85 или 75W-90
    раздатка 1,4 л 75W-85 или 75W-90
    преден диф 0,9 л 90 или 80W-90
    заден диф 1,95 л 90 или 80W-90
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

      Големи БЛАГОДАРНОСТИ!!!!!!!!

      Коментар


      • #4
        Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

        Петко здравей,

        ако споделиш от къде си може дори да те упътим и да ти споменем цени, мога да кажа за София, и какво и за колко си взех.

        Поздрави
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

          И аз се интересувам от маслата- подлежат ли на периодична смяна и от къде в София и на какви цени могат да се вземат? Така или иначе джипката ми е нова, ще се постарая до колкото мога да я глезя поне в началото
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

            Владко,

            Маслата за дифовете ако се не лъжа препоръчват на около 30 000 КМ да се сменят, аз лично мисля да ги смянам на 15-20 000 или всяка година, което дойде по-бързо...

            Стойността им е полу-синтетично около 18-19 лв/синтетично 30 лв на литър, нужни са ти 3 литра общо за дифовете.

            Раздатка мисля около 2 литра цените са като на дифовете.

            Скоростната кутия събира мисля около 3 литра там цените са около 30 лв на литър.

            Не е добре да се прави компромис с евтини и незнайни марки масла особено като си знаем как си експлоатираме джипките.

            Аз лично ги вземам от ул Симеон, човека твърди, че е и дистрибутор на едро, и с супер коректен, връщал съм масла и ми възстанояви парите без мънкане до стотинка, има каталози 2007 година и е много в час, отзивчив и любезен , за адрес и данни пиши ми лично съобщение.

            Ако ти е "нова" джипката препоръчително смени всички масла , двг. РК, Ск, Пр. диф, заден диф., антифриз+продухване, хидравлика, спир. течност + всички филтри, Х2О, О2 и маслен, ремък+ролка, накладкиХ2 всичко това по-горе по груби сметки с читави марки консумативи <500лв + около 100-200 труд


            Поздрави
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

              Дне с се консултирах със "специалист" относно смяната на масла, и ми казаха че за стари автомобили (като наште Ферози) е по добре да се сложи полу синтетика на двигателя, синтетиката била за нови автомобили където лувтовете по детайлите са значително по малки. Така ли е наистина? Как бихте коментирали?
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                Aз съм от Роман- там където река М. Искър се влива в р. Искър.Ферозата ми е 28.08.1996г. от Германия.Две години я имам.От момента в който се качих съжалявам защо по рано не съм си купил такова джипче.Аз съм рибар(речен) и да отида до реката внаги ми е било проблем,но от две години с тази "катеричка" си го реших.перфектна е ,много бяга,няма да тропа,скърца ,много стегната.Масло за мотора ми е полусинтетика "Лукойл" 10W 40, трансмисия "Лукойл"90R.Всеки месец гресирам шарнирите и каретата.Двиг. масло и мас.филтър сменям на 15000 км.,възд.филтър на 7500км.(29лв)Карам на газ(пропан-бутан) за сега всичко е мн.добре.

                Коментар


                • #9
                  Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                  Двигателното масло наистина трябва да е полусинтетика или минерално. За по-старичките двигатели дори е препоръчително с по- голям вискозитет , например 15w40.... аз лично мисля да сложа такова, а смяната би следвало да е на 10000, а не както казва колегата 15000.... но всеки си знае де....
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                    Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                    Двигателното масло наистина трябва да е полусинтетика или минерално. За по-старичките двигатели дори е препоръчително с по- голям вискозитет , например 15w40.... аз лично мисля да сложа такова, а смяната би следвало да е на 10000, а не както казва колегата 15000.... но всеки си знае де....
                    След доста консултации днес и аз се доближавам до твоя извод. Смятам да сложа 10w40 полусинтетитка (а може и минерално, зависи утре от посладната консултация в сервиза) и смяна на 8-10000. Но в никакъв случай синтеъика. От няколко места ме посъвеваха че за стара кола синтетиката е НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                      iiiopo, ако още не си сменил маслото- аз карам другата кола /нисан примера/ с Тотал от последната смяна. 10W40 полусинтетика. Смених доста масла и ми направи впечатление, че с въпросния Тотал колата като че ли го харчи по-малко, което говори добре за маслото. Мисля, че го има в Метро на добра цена. И все пак- замисли се и за по-гъстичко масло от споменатото от мен.
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                        Здравейте,

                        Идва лято и аз мисля да сменя маслото с по-гъстичко.

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                          Колеги, моля да ме извините предварително ако въпроса ми е глупав, но съм новобранка. Та ако незнам с какво масло е в момента двигателя и долея (по прочетеното по-горе) 10W40 полусинтетика може ли да се получи фатална грешка ако има да речем синтетика или ако е имало 15W40? Става въпрос само за доливане за момента, цялостна смяна ще е скоро и мисля да е с 10W40 полусинтетика по вашите съвети.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                            Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                            Колеги, моля да ме извините предварително ако въпроса ми е глупав, но съм новобранка. Та ако незнам с какво масло е в момента двигателя и долея (по прочетеното по-горе) 10W40 полусинтетика може ли да се получи фатална грешка ако има да речем синтетика или ако е имало 15W40? Става въпрос само за доливане за момента, цялостна смяна ще е скоро и мисля да е с 10W40 полусинтетика по вашите съвети.
                            Потърси някъде по капаците или по вратите, или в книжката на колата ( ако има) - може да имаш лепенка с марката на маслото от последната смяна ( ще се ориентираш по датата и километрите на смяната - би трябвало да има, аз винаги слагам, и си пиша и в книжката). Иначе не е ясно какъв ше е резултата.

                            По въпроса за маслото на диференциалите - трябва да знаеш дали задният ти диференциал не е LSD. Ако е, за него има специално масло.
                            Проверката е - вдигат се и двете задни гуми във въздуха, изключва се от скорост и се върти едната гума. Ако другата се върти в същата посока - значи е LSD. Ако се върти в обратната - значи не е.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                              няма да има проблем
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X