Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на фибран и стиропор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на фибран и стиропор?

    Въпроса ми е с какво да залепя парчета фибран и стиропор едно за друго. Трябва да е що-годе здраво и да държи на вода.

    Идеята е направата на хладилна кутия. Имам стиропорена такава, но смятам да я облепя с фибран, защото той ми изглежда по здрав(не е така ронлив) пък и стените ще й станат по дебели. Хубаво ще е ако може да се лепи и метал, защото възнамерявам да армирам ъглите.

    Приемам всякакви идеи и мнения
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Лепене на фибран и стиропор?

    Отиваш и си купуваш монтажна пяна за лепене на фибран. Флакона е 8лв, лепи как си требе, не се раздува и структурата е подобна на фибрана.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Лепене на фибран и стиропор?

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Въпроса ми е с какво да залепя парчета фибран и стиропор едно за друго. Трябва да е що-годе здраво и да държи на вода.

      Идеята е направата на хладилна кутия. Имам стиропорена такава, но смятам да я облепя с фибран, защото той ми изглежда по здрав(не е така ронлив) пък и стените ще й станат по дебели. Хубаво ще е ако може да се лепи и метал, защото възнамерявам да армирам ъглите.

      Приемам всякакви идеи и мнения
      Ц200 е лепилото.

      Коментар


      • #4
        От: Лепене на фибран и стиропор?

        За няколко минути и вече има 2 вариант.
        Тази монтажна пяна за фибран ще се хване ли за стиропора? Казвайте, че утре смятам да дерзая!
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Лепене на фибран и стиропор?

          Става и с Ц200. Гарантирано и изпробвано.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Лепене на фибран и стиропор?

            Монтажна пяна, монтажно лепило, течен пирон това са лепилата, с тях ще залепиш и металните елементи. Ц 200 ще е слабо според мен.
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Лепене на фибран и стиропор?

              Монтажната пяна хваща за всичко. Какви ли не експерименти си правих покрай строежа на къщата, няма отказ. Даже изидах една стена с нея и се опитах после да я съборя. Стената зидана с лепило за тухли падна по лесно от тази зидана с монтажна пяна.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Лепене на фибран и стиропор?

                Пяната за изолация си е най-добре
                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                "Mud Angels" Stara Zagora

                Коментар


                • #9
                  От: Лепене на фибран и стиропор?

                  Залепеното с пяна е наистина много здраво.
                  Лепил съм фибран и със силикон, беше дървена капандура - още не е мръднал.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепене на фибран и стиропор?

                    Обади се, да ти подаря една готова хладилна кутия..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепене на фибран и стиропор?

                      Пробвай следното:
                      Двете парчета (фибран и стиропор) ги намазваш с кореселин. Леко намазване.
                      Те се разтопяват лекичко и с притискане едно към друго ..... вероятно ще станат неделими.
                      Все пак първо пробвай дали е вярно ......защото трябва да знаеш колко "малко" кореселин да ги намажеш.
                      И става за секунди (минути).
                      Успех !
                      П.С. Така се прави лепило за плексиглас и подобни ... разтопява се стиропор в кореселин и с тази гъста течност се лепи много здраво.
                      И може да се съхранява в затворен съд, ама си губи смисъла като се разтопява за секунди.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепене на фибран и стиропор?

                        Залагаи на пяната - ако вече не е кьсно. Доволен ще останеш- само внимаваи да не се нацапаш с нея ,че трудно се бьрши без специален разредител.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепене на фибран и стиропор?

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          Въпроса ми е с какво да залепя парчета фибран и стиропор едно за друго. Трябва да е що-годе здраво и да държи на вода.

                          Идеята е направата на хладилна кутия. Имам стиропорена такава, но смятам да я облепя с фибран, защото той ми изглежда по здрав(не е така ронлив) пък и стените ще й станат по дебели. Хубаво ще е ако може да се лепи и метал, защото възнамерявам да армирам ъглите.

                          Приемам всякакви идеи и мнения
                          Не ти трябва да лепиш фибран. Намери по железариите самозалепваща лента от плат; и с нея опаковай кутията. Имам две бидончета от 5 л. за вода които са с стиропорена опаковка и ги омотах с такава лента и съм доволен .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепене на фибран и стиропор?

                            С пистолет за топъл силикон, става здраво и водоустоичиво.
                            Само трябва да внимаш пистолета да не прегрее силикона защотото почва да топи фибрана (и депрона).
                            Преди да почнех да лепиш надери малко повъхноста, не трябва да е идеално гладка с цел лепилото да хване по добре.

                            ПП: Епоксидна смола също ти върши работата но е повече разправия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепене на фибран и стиропор?

                              Не слагай полиуретан (фибран). Той има по-лоши изолационни характеристики от полистирола и така само ще увеличаваш ненужно обема. Ако те притеснява механичната устойчивост на стиропора - уший платнен калъф.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X