Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за едно изоставено куче

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за едно изоставено куче

    Не съм напълно сигурен, че темата ми е за тук, но ако съм сбъркал нека модераторите да ме извинят.
    Пиша тази тема, защото искам да помогна на едно изоставено куче намиращо се в местност "Паша дере" ( на 20 км от град Варна, след кв. Галата ). Кучето се появи началото на лятото и обикаля цялата местност. Не виждам някой да се гриже за него, а то обикаля където има хора или други животни. Кучето е мъжко и си личи, че е домашното защото има хубава козина и не изглежда да е болно от нещо. Изключително е дружелюбно, не съм го чул да лае, не посяга да хапе. Като го гледам имам чувството, че кучето тъжи или че е някакси отчаяно. За съжаление аз нямам възможност да приютя красавеца, затова Ви моля някой, ако може да се гриже за него, да го вземе. Нямам си напредстава каква порода е, но в случая не мисля че има някакво огромно значение.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082011_003.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5939398Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082011_004.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5939399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082011_006.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5939400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082011_015.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5939401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082011_017.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5939402
    Тази тема съм я написал от съжаление към кучето, за да не е само и недай си боже да умре там зимата.
    Не мисля, че е нужен телефон за връзка, но все пак 0888 73 75 45 .

    Поздрави !

  • #2
    От: Помощ за едно изоставено куче

    В София има към 100 000 изоставени кучета, гледащи тъжно. Е, понякога не гледат така. Някой ако иска да вземе няколко - мога да дам координати откъде може да си вземе в неограничено количество.
    С други думи - човечеството не е длъжно да осигурява оцеляването на всички останали видове. Още по-малко пък за размножаването им. Най-малко пък в градовете!

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за едно изоставено куче

      Това не е изоставено а по вероятно да се е загубило. Изоставено видях преди време в планината покрай македонската граница. Жална картинка. Някой гад му беше одрязал и двете уши. Кутрето умираше за храна и най вече за вода. Дадох му хляб но неиска да яде. Чак след като му занесох вода и се напи почна да яде. След час като си свършихме работата минах пак от там но кутрето беше изчезнало.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за едно изоставено куче

        Аз също обичам кучета, но си имам пет овчарки, и като гледам шарката и ушите ми прилича на кръстоска между овчарка и друго улично подобрено. Мисля че придвижването му до цивилизация би увеличило шансовете му за осиновяване от някой стопанин с цел пазене, или като домашен любимец. обикновенно тези животни развиват доста по добри качества, на послушание и възприемат команди от чистопородните екземпляри, отличавани с приставки ФОН едикойси, и мерки на главата и пр.
        Дано някой го хареса изглежда ми добрър екземпляр.
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за едно изоставено куче

          Голям симпатяга е! Дано да намери добър стопанин!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за едно изоставено куче

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            В София има към 100 000 изоставени кучета, гледащи тъжно. Е, понякога не гледат така. Някой ако иска да вземе няколко - мога да дам координати откъде може да си вземе в неограничено количество.
            С други думи - човечеството не е длъжно да осигурява оцеляването на всички останали видове. Още по-малко пък за размножаването им. Най-малко пък в градовете!
            Колега,ако няма да го вземаш,поне не пиши глупости. Ами то ако не помагаш на животните как да очаквам да помогнеш на хората.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за едно изоставено куче

              Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
              Колега,ако няма да го вземаш,поне не пиши глупости. Ами то ако не помагаш на животните как да очаквам да помогнеш на хората.
              Правилно, не очаквай! Темата е дълга и не ми се подхваща. Не искам децата да растат сред бездомни глутници! Амин!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за едно изоставено куче

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Правилно, не очаквай! Темата е дълга и не ми се подхваща. Не искам децата да растат сред бездомни глутници! Амин!
                Колега!!! Точно за това иде рвч.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за едно изоставено куче

                  В момента има няколко "отворени позиции", в които наши сънародници са в беда. Отделно смачканите от живота по default. Ден не минава, в който да не се чудя за леденото ни безхаберие. Каквото мога помагам ако ми е по силите. Иначе вече не знам за какво иде реч... Обикновено подхващането на такава тема води до подигравки!
                  Лицемерие в мен не търси!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за едно изоставено куче

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Правилно, не очаквай! Темата е дълга и не ми се подхваща. Не искам децата да растат сред бездомни глутници! Амин!
                    Темата е наистина много дълга,и по-скоро философска,обаче всички изводи говорят за грешно становище от твоя страна,аз не съм много стар ама подобна философия в национален мащаб като твоята рано или късно води до фашизъм,антисемитизъм ако така се пише точно ,холокоста и т.н !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за едно изоставено куче

                      [QUOTE=Rabin;1608141] Иначе вече не знам за какво иде реч...QUOTE]![/

                      Иде реч, за това, че ако няма бездомни кучета, няма и да има глутници от такива.

                      п.с. Да станеш бездомник тук е свързано с голямо усилие, или голяма глупост. И в двата случая няма оправдание.
                      При кучетата и котките нещата са различни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за едно изоставено куче

                        Обичам животните и до скоро в нас имаше един котарак.
                        Не съм против милосърдието нито към животни, нито към себеподобни.
                        Доживяхме в джипаджийския форум да пускаме теми за бездомни кучета. А вчера най-безцеремонно викахме "разпни го" към невинни хора. За това говоря! Цитат няма да дам, че ме е срам! Дали ми е грешно становището не споря, не е редно аз да твърдя прав ли съм или не.
                        Това, което исках, е да се дистанцирам от този начин на мислене, поне като съфорумец. Иначе "бих се борил за позицията и на опонента си", последното е цитат по памет.
                        Поне ви вдигам темата, който го иска това куче - ще го вземе въпреки написаното. Дано пускащите такива теми спят с чувството за изпълнен дълг към всичко живо... Другия път в темата за спешните случаи, не в спама!
                        Последно редактирано от Rabin; 23-08-11, 20:36.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за едно изоставено куче

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Доживяхме в джипаджийския форум да пускаме теми за бездомни кучета..
                          Аз форума го възприемам като за "извън пътя" , а не толкоз за джипки, каквито и да са те.
                          Аз съм със Спортидж, да бягам ли?
                          Последно редактирано от Пенчо; 23-08-11, 20:40.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за едно изоставено куче

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Аз форума до възприемам като за "извън пътя" , а не толкоз за джипки, каквито и да са те.
                            Аз съм със Спортидж, да бягам ли?
                            Имам те за умен човек, не се прави, че не разбра какво написах.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за едно изоставено куче

                              Не виждам нищо лошо в това, че колегата е споделил за кучето.
                              На който не му е кеф, да не чете.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X