Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

    Тъй като чух бая мнения, а честно казано и аз съм много раздвоен, Ви задавам този въпрос.
    При монтирането на усилени пружини джипа се повдига много и ъгълът, с който кардана работи между раздатката и предният мост става много голям. От тук следва, че могат да се появят вибрации и предпоставка за счупване на кръстатото каре на кардана. За това някои препоръчват монтирането на втулки с изместен център за носачите, като предните се монтират да сочат надолу, а задните се монтират да сочат на горе, и така моста се завърта малко и се поизправя кардана(ъгълът, с който работи), спрямо раздатката.
    В този случай, обаче двете чашки, на които лягат пружините, вече не са успоредни и според мен пружината много ще се изтумби.
    Едни казват няма смисъл, от втулки с изместен център за носачите, няма проблем с кардана, а други казват, трябва да се сложат такива втулки, нямало проблеми с пружините.
    Ще ми бъде много интересно, да чуя вашите аргументирани мнения?

  • #2
    Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

    По този начин решаваш частично
    само проблема с ъгъла на карето
    на предния диф.Ъгъла на карето
    към раздатката си остава почти
    същият.
    С други думи - нищо не решаваш.
    По-скоро мисли за присаждане на
    комплект от две карета преди кар-
    дана от страната на раздатката.
    Прекалено острите ъгли на каре-
    тата от двете страни на кардана
    ( който и да е той )води не само
    до повишен риск от счепване на
    пиньонните лагери, но и до нели-
    неино предаване на връткащият
    момент ...
    Да живей куманизъма!

    Коментар


    • #3
      Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

      с тези втулки решаваш един проблем за сметка на друг. ъгъла на кардана наистина се оправя и този проблем с пружините също, но втуклите стават много по - слаби и бързо се късат, освен това те са само полиуретанови, а те са много по - слаби от гумените.

      моето мнение е че е по - добре да сменяш по - често едно каре, отколкото 4 втулки

      иначе генерално решение на този въпрос мисля че не си струва да търсиш, защото там се започва правене на нови носачи, преправяне на захватите на моста и тн.
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

        Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
        При монтирането на усилени пружини джипа се повдига много
        Колко много се вдига.

        Коментар


        • #5
          Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

          Искаш мнение -сменяй ги ,няма вечни неща ,ама в крайна сметка 120 лв са .
          B+

          Коментар


          • #6
            Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

            С монтаж на ексцентрични втулки ще се промени ъгъла на надлъжния наклон на предните гуми. Ако той стане отрицателен ще загубиш управление по асвалта. Аз имах такъв проблем и чак сега го оправих като извъртях сверите назад спрямо моста.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
              С монтаж на ексцентрични втулки ще се промени ъгъла на надлъжния наклон на предните гуми. Ако той стане отрицателен ще загубиш управление по асвалта. Аз имах такъв проблем и чак сега го оправих като извъртях сверите назад спрямо моста.
              Това със сферите ,аз не го разбирам,НО предните задължително се сменят ,ако има усилени пружини .Иначе вибрациите стават страшни ,а ремонтите такива ,че те боли главата постоянно.
              B+

              Коментар


              • #8
                Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                мишо вече говорихме по телефона аз съм За втулките понеже с високи пружини моста се завърта много и точно с втулките можеш да завъртиш моста на неговото заводско място, аз ги карам 7-8 месеца и държат много добре, а с по високи от моите пружини Г в бг май няма, освен вокела ама той е паркетен лъв

                Коментар


                • #9
                  Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                  Да, да - убедих се, че ще ги слагам, пък каквото сабя покаже! Като ги сложа и го подкарам, пак ще пиша за резултата!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                    Много митове и легенди битуват около тези втулки. Всъщност истината е че всичко зависи от това кой ги е произвел. Като цяло полиуретана е много по-здрав от каквато и да е гума. Въпросът е дали производителя може да ги прави качествено. Виждал съм такива втулки които не издържат и пет километра. (Правени в България) а съм виждал и много такива които са изкарали много състезания и ресурса им е 5-6 пъти над оригиналните втулки от производителя на автомобила. Тъй че става но гледайте кой ги е произвел... И освен това корекцията с такива втулки се прави до лифт максимум 3", нагоре се искат други решения но това е вече друга и много дълга тема...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                      тези които ползваме са гумени - правени в бг и издържат много при мен не са мръднали, а очаквах да ми станат постоянен консуматив.Мишо ако сложиш усилените пружини мисля че ще ти трябват задължително няма мърдане искаш или не искаш, но ако ти се занимава можеш да направиш нови носачи и опорите им

                      Коментар


                      • #12
                        Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                        А всъщност за какъв лифт говорим. На Г-класата кое се води голям лифт. Щото аз съм против втулките при голям лифт. А за мен голям лифт е над 4". Мисля че с реконекти на носачите към рамата е по добре.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                          +1
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Re: "ЗА" или "ПРОТИВ" втулките с изместен център?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            А всъщност за какъв лифт говорим. На Г-класата кое се води голям лифт. Щото аз съм против втулките при голям лифт. А за мен голям лифт е над 4". Мисля че с реконекти на носачите към рамата е по добре.
                            братчед най-високите пружини които има тук са 3.5-4" при това че досега Г класа с променени конекти не съм виждал, а и няма нужда от тях и което го интересува мишо с втулки ще си реши проблемите вследствие на лифта, пък и втулките работят до един лифт след това следва промяна на захващането на носача към моста или към шасито или нов носач с нова форма

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X