Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръководство за Ford transit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръководство за Ford transit

    Днес си взех ето тази барака:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:100.9 КБ
ID:5939342

    И понеже има нужда от ремонт потърсих да си изтегля ръководство за експлоатация и ремонт(мануал дето му викат). Но понеже съм индианец-не можах да се справя с търсенето през гугъл. Изтеглих някакво, но то е за по-новия модел. На мен ми трябва за производство 1996, Ноември, ако има значение и месеца. И не можах да намеря.
    Моля помогнете, че нали е старо-има си нужда от ремонт. А "мануала" е от голяма полза.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Ръководство за Ford transit

    Шасито често ръждясва. Твоето как е? Карам от време на време такъв 2,5Д с брезент. Разхода варира между 8-12/100. Малко е муден, но като цяло добра машина.

    Коментар


    • #3
      От: Ръководство за Ford transit

      Честито и със здраве да го караш , а ръководство не ти трябва . Моите мургави съседи само такива карат и ни ги правят ни се чупят . И едно да запомниш : коза , циганин и форд НЕ боледуват направо умират !

      Коментар


      • #4
        От: Ръководство за Ford transit

        Радо, благодаря за пожеланието, но кажи как да разбера кое е правилното за модела-датчика за температурата, или куплонга който трябва да се защракне към него? Щото не съвпадат, а без показание на температурата не е добре.

        Естествено може и с налучкване, и с питране в магазина, но си искам да имам фабрична информация. За витарата имам ръководство, и ми е доста от полза. Та и с камиончето ще е така. Обичам всичко да си правя сам, а за някои неща сервизното ръководство си е необходимо. Има си неща дето не може да ги знаеш, и именно те са препъни камъка при някой по-сериозен ремонт.

        Та на въпроса-някой да знае откъде мога да си изтегля ръководството?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Ръководство за Ford transit

          Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
          Шасито често ръждясва. Твоето как е? Карам от време на време такъв 2,5Д с брезент. Разхода варира между 8-12/100. Малко е муден, но като цяло добра машина.
          Има повърхностна ръжда. Не е нищо страшно, по ме притеснява счупения основен лист на левия ресьор. Всъщност той не ме притеснява, цената му е въпроса на който нямам отговор.
          Ще видя в тукашния завод "Мадара", имат добър ресьорен цех-да ми направят направо два нови комплекта, но да не кажат 500-600 лева....

          Иначе си върви много добре, за 130 км изгори по груби сметки по-малко от 10/100, но празен. А мудността изобщо не ме притеснява, това си е работна машина, а не бегачка, и е по-важно да мъкне товара си уверено, а не да стигне с две минути по-рано.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Ръководство за Ford transit

            Честито!
            Доста години се опитвах да счупя един такъв/дълга база/нямаш си на представа какъв катър е !Късах полуоски,чупих ресьори,кардан,рамата няма място дето не е усилвана и заварявана!По таблото ми работеше само километража и го спирах само като почне да пуши!3-4 Тона камъни съм мъкнал от Сандански до Шумен!Все още го карат по този зверски начин/конкуренцията/Части има бол по моргите и се прави лесно!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Ръководство за Ford transit

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ...как да разбера кое е правилното за модела-датчика за температурата, или куплонга който трябва да се защракне към него? ...
              Естествено, че куплунга от елинсталацията е правилния! Вероятно са сменили термостата заедно с датчика.

              Коментар


              • #8
                От: Ръководство за Ford transit

                Честито!
                Изпращам два линка:
                http://dox.bg/files/dw?a=a86d0cdfea - ръководство за обслужване на Форд транзит 95-98г. в DjVu формат.
                http://dox.bg/files/dw?a=de9ffd82b2 - плъгин за браузера за четене на DjVu формат.

                Коментар


                • #9
                  От: Ръководство за Ford transit

                  Благодаря за линковете. Поразгледах го набързо, и това е точно което ми трябва.
                  Ако дойдеш в Приморско на събор ще почерпя.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръководство за Ford transit

                    Следващ въпрос.

                    Има радио, марка Visteon, голям корпус(те Форд са си башка луди), но е с код. Търсих из нета, има доста въпроси, и на доста им отговарят, но в някакви чуждестранни форуми, не могга да питам там.
                    Ако някой знае как се изнамира кода ще изкара още едно черпене.

                    Иначе за 20 лева сменят някакъв чип, и ставало, ама ми е по-сладко да си го направя сам. Е, почти сам де...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръководство за Ford transit

                      На моя е написан върху касетофона , пробвай да го свалиш и провери

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръководство за Ford transit

                        А бе няма бе. Това беше първото нещо което проверих, ама нъцки... То това е и идеята на кодирането-да не се намира лесно кода. Който си записва кода върху радиото все едно си записва пин-кода на картата с маркер.
                        Е, кодовете отдавна не са проблем, ама за който знае как да ги пребори. Аз за съжаление не знам, старомоден съм. От две места ми обещаха помощ, но не се знае кога, може и след месец...


                        Иначе днес свалих кардана(баси дългото желязо), и извадих единия висящ лагер. Скъсана е гумата на тампона, утре ще пристигне, слагам го, и отивам на преглед. Дано този път да няма проблеми.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръководство за Ford transit

                          Здражей.Да имаш някаква информаця за двигател Форд 2.4д. 1982г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръководство за Ford transit

                            Някой да има сервизен мануал за Форд транзит 82г. 2.0 бензин?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръководство за Ford transit

                              А за Форд кънект 2008 г.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X