Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори KYB - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Амортисьори KYB - мнения

    Само малко личен опит.
    Патрола ми беше на 220к км. когато смених оригиналните Каяби (маслени двутръбни) с други, газови Каяби монотръбни. По ВИН, на JR-a според Джапанките амовете са маслени, обикновенни, двутръбни. Според "евро" каталозите са газови монотръбни. С разпляканите оригинални амове возеше по-добре от сега с новите. Само клатенето сега е по-малко.
    Подозирам, че част от Каябите се правят в някой туркиш гараж или в китайско. Поне тия които се продават в България.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #32
      От: Амортисьори KYB - мнения

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ... Не казваш иначе Паджерито колко вади с Билстайн примерно,дали ще ги смениш след сезона или ще избутат 3?
      ...
      Ако Нивата е 1200 лева и амовете са и 750 ше има да взима еле ако е само за гората или главно за там.

      Дали и колко ще дьржи ще си проличи,работата е ясна на кьде вьрви.
      ...
      По никакъв начин не става въпрос за това да се сравнява амортисьор за 100-на лв бройката с такива за по няколкостотин. Просто човекът търси нещо, дето хем да му върши прилична работа, хем да не му изтупа джобовете. Ясно е, че не може да става въпрос за продукти от висок клас.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ... Интересното е колко ще извади Паджерото с Билстайни примерно.
      ...

      За мен това година за резервна част е нищо.Паджерото май сменя амове на всяка година?
      По важно от амортисьорите е задкормилното устройство. С това, дето я кара на снимката, Паджерото скри топката на коли, дето само окачванията им струват повече от него.
      Иначе, дума да няма, че с подходящи качествени амортисьори от висок клас и ще стои по-добре на пътя, и амортисьорите ще карат повече от година. Само дето в такъв случай цената им може да е съпоставима с цената на колата ...

      Естествено, че година е нищо за едни амортисьори, ама това е, ако става въпрос за нормална употреба. А "нормалната употреба" не включва състезания ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Амортисьори KYB - мнения

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Само малко личен опит.
        Патрола ми беше на 220к км. когато смених оригиналните Каяби (маслени двутръбни) с други, газови Каяби монотръбни. По ВИН, на JR-a според Джапанките амовете са маслени, обикновенни, двутръбни. Според "евро" каталозите са газови монотръбни. С разпляканите оригинални амове возеше по-добре от сега с новите. Само клатенето сега е по-малко.
        Подозирам, че част от Каябите се правят в някой туркиш гараж или в китайско. Поне тия които се продават в България.
        Е, сменил си маслени с газови. Кво очакваш? За тераното сме си говорили - в момента с монрото (което май вече сдава - има/няма 10000км) клати в пъти по-малко от с оригинала и с TrailMaster (които сдадоха за около 20000-30000).

        А все не остава време да си сложа лисичките...
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Амортисьори KYB - мнения

          Колеги, благодаря за мненията, но ще Ви помоля, когато казвате "не съм доволен" или "доволен съм" да пояснявате защо - например може колата да вози по-твърдо, но амортизатора да си е жив и здраве 30 000 км душманско каране. Аз също сменям маслен с газов и знам защо го правя. Въпроса е дали си заслужава да дам примерно 60-70 лв. за бройка газов-двутръбен KYB или да си поръчвам по-добрия, но и по-скъп еднотръбен. Дали изобщо марката KYB е правилната посока в която гледам ... Май накрая ще се окаже, че е по-добре да си взема газови руски и да си ги сменям всяка година...
          Александър

          Коментар


          • #35
            От: Амортисьори KYB - мнения

            На три витари сложихме КУВ задни и за сега няма оплаквания , но няма и навъртяни много километри. Аз от две години съм с оптимал маслени и още не съм ги утрепал около 50 000км , само единия поомекна леко , други за това време смениха по няколко оптимала , като се скапат вероятно ще сложа каяба .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #36
              От: Амортисьори KYB - мнения

              Колеги, а кои амортисьори принципно издържат повече издевателства - газови или маслени.

              Аз по мои наблюдения установих, че всичко 99% е китайско и май в крайна сметка ще взема KYB или Монро, защото са с най-ниска цена.
              Александър

              Коментар


              • #37
                От: Амортисьори KYB - мнения

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Колеги, а кои амортисьори принципно издържат повече издевателства - газови или маслени.

                Аз по мои наблюдения установих, че всичко 99% е китайско и май в крайна сметка ще взема KYB или Монро, защото са с най-ниска цена.
                Вземи си Сакс и престани с терзанията. Монро са за не повече от 20000км. Без значение газови или маслени. Това от горчив опит! А и Тех-ко са за много е....не. Налагало се е да се ползват и няколко адвоката, докато кротнат и признаят гаранцията.

                Коментар


                • #38
                  От: Амортисьори KYB - мнения

                  Ами в D&N (те май ги внасят), SACHS маслен е 40 лв/бр., което си е добре. За съжаление газовите (двутръбни) са по 126 лв./бр, което е малко по-скъпо от колкото ми се иска, но вероятно ще си заслужават.
                  Общо взето избора ми се свежда до маслени на SACHS и газови на KAYABA. Ще погледна и KONI за всеки случай (те май са резачка в цената).
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Амортисьори KYB - мнения

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Ами в D&N (те май ги внасят), SACHS маслен е 40 лв/бр., което си е добре. За съжаление газовите (двутръбни) са по 126 лв./бр, което е малко по-скъпо от колкото ми се иска, но вероятно ще си заслужават.
                    Общо взето избора ми се свежда до маслени на SACHS и газови на KAYABA. Ще погледна и KONI за всеки случай (те май са резачка в цената).
                    Слагай Сакса и не го мисли. Ще надживее кочината.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Амортисьори KYB - мнения

                      Кони не ги гледай,на 50% по-скьпи са от Билстайна или грубо тройно на Каябата за която питаш.Или по-точно виж ги,но с идеята да видиш добьр ам,за купуване еле в твоя случай малко трудно от кьм цена.Тия са и малко кекави от кьм модели - за предните ми няма,за задните има като модел,на другата кола пьк обратно,тук от всякьде.

                      Аз бих ти предложил да потьрсиш тема за амове - газ до газ,винтили по тях,трьбни,моно,маслени.........и да прецениш кое ще ти пасне като модел и после да огледаш цената,но ще знаеш разликата между едните и другите.


                      Тоя САЧ за който казваш,че е 40 лева много ме сьмнява и това меко казано.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Амортисьори KYB - мнения

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Аз бих ти предложил да потьрсиш тема за амове - газ до газ,винтили по тях,трьбни,моно,маслени.........и да прецениш кое ще ти пасне като модел и после да огледаш цената,но ще знаеш разликата между едните и другите.

                        .
                        Бе, човека за Нива пита!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Амортисьори KYB - мнения

                          Така де,точно за Нива е изброил половината марки на пазара,та газови,та маслени..........За Нива и аз говоря
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Амортисьори KYB - мнения

                            Колеги, моето проучване показа :

                            Газови преден мост двойнотръбни:

                            SACHS - 126лв./бр.
                            Bilstein - 100лв./бр.
                            Monroe - 78 лв./бр.
                            KYB - 65 лв./бр.
                            "Руски" (китайски) - 30 лв./бр.

                            От тук излиза, че от изброените като читави марки, най-си струва Bilstein. Все пак ще изчакам и за цената на монотръбните (gas-a-just) от KYB - те са с поръчка и се внасят до 1 месец.
                            Александър

                            Коментар


                            • #44
                              От: Амортисьори KYB - мнения

                              Ами колеги, в крайна сметка реших засега да си оставя маслените амортисьори, защото така или иначе износването на гумите не е от тях, а вероятно от нерегулирана предница. Не са върха, а стегнатостта на возията е под всякаква критика, но нещо ми подсказва, че не трябва да прибързвам. Засега проучването показва най-приемлива цена от "хубавите" на bilstein, но ми дават само 1 година гаранция, което не ми харесва изобщо. KYB дават 2 години, а още не съм се обадил да питам за цена на GAS-a-JUST монотръбните. Със сигурност ще се консултирам и ще проучвам малко по-дълго, за да знам със сигурност, че ще купя това, което искам.
                              Александър

                              Коментар


                              • #45
                                От: Амортисьори KYB - мнения

                                Саше,аз карам с маслени на "Master sport" вече 2 години и 50 000км.Зная,че са някава ментелива марка и въобще не очаквах да изминат такъв пробег,но тогава реших рискувам.Струват 30лв. за брой,но честно казано за цената си надминаха очакванията ми.Определено возят стегнато.
                                П.П.Руски,газови не купувай.Скоро поставихме на една Нива.Лично аз не съм доволен от реагирането им-/колата се люлее сериозно при разклащане/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X