Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Т-40 малък калъф, счупи скоростите, иначе го мъчеше на лебедка. Камаз 6х4 с западен кран, хайде сега хорските легенди, там дето Камаза се заби като пирон (нали уш, чифте държи повече да не пропада). Моя умрел Зил с 12ки гуми видиники си танцуваше като балерина. Празен, неможах да му направя нищо, но след, като сложиха част от дървата на моя гръб, го дръпнах като ряпа. Камаза, да не кажа голяма дума, но возеше около 14-15кубика, черен бор. Колко и да е умрел Зила е в пъто по-добър за горски терени и горска експлотация от Камаз. Немам нито 1 километър на Камаз, дано ме предпази бог и да немам. Както се носи една легенда за великата съветска машина: Камаз, вдига 120 и хари 20, само че 120 градуса на водата и хари 20 литра масло . Нищо лично, но всичко друго и по-добро от тоя морал остарел дерт, дето само се заблуждаваме, че имаме камион. Камион, който с 12кубика, глъхне и умири, дето един скапан от каране джуган на газ излезна с същия товар. Говорим за доста сериозен извоз. Не знам какво му е толко хубавото на камион, който едвам пърпори, ушким дизел, ушким V8, по баир, дето един джуган, толко разнебитен и раздрънкан от работа, че собственика, беше направил една дървена чивия, за да му държи бавните. Сиреч страшната мутра и дрънкащите калници си излезна, пък сериозния V8 звяр, умря точно на метри, преди да покори, душманинът му . Поне едно има с тоя камион, емоций и то доста и разообразни.
    Здравей, Колега. Занимавам се с дърводобив и всеки ден съм в гората.В фирмата работим с 2 камаза,2 зила 131 и 2 газ66. Като проходимост най-добре е газ 66,след това е зила,като и зила и газката понякога (през зимният сезон) се използват за подвоз на камазите.Но при нормални условия в 90% от случаите камазите си товарят сами от обекта в гората,като камаза товари 1,5-2 пъти повече дървесина от зила,като експлоатационните разходи (основно горивото) е едно и също за камаза и за зила (зила гори около 70 на 100 газ,а камаза около 35 нафта). Така ,че аз мисля че камаза си е мн добър камион за гората.На камазите товарим нормално 20 пр. кубика дърва (бук или дъб) ,а на зила 12пр, кубика. Като цяло и двата камиона са вече мн стари и дават доста дефекти ,основно поради системното им претоварване и условията при които работят.

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Сравняват се машини с различно предназначение. Това , че има желание да сравнява камаз 6х4 с "джугана" ме изненадва...
      Сравнявайте с Камаз 6х6 или 4х4 по комплексни показатели.
      Вероятно заради натрупания опит и километри с различни различни машини при "подвоз" и транспорт, не мога да приема тези квалификации.
      -За спорта ,всички пишат каквото мислят и отстояват тезите СИ, -докато трупат нов опит.........

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Не знам може да не е по темата. Спора ви е за затваряне защото сравнявате различни неща. Едно знам че дървосекачите , по точно техните машини съсипаха навсякъде където е имало що годе път. Шефовете им правят пачки, а за пътищата хич не им е еня.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
          Не знам може да не е по темата. Спора ви е за затваряне защото сравнявате различни неща. Едно знам че дървосекачите , по точно техните машини съсипаха навсякъде където е имало що годе път. Шефовете им правят пачки, а за пътищата хич не им е еня.
          Това е истината, дърва се секат и возят в изключително лошо време и се съсипват пътищата. Преди 10-тина години карахме дърва с газ 53, пътищата бяха хубави, но се караше март-април и есента докато е сухо.

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Аз не правя никакви сравнения, мисълта ми беше че ако се работи правилно в горите там почти няма да има нужда от чак толкова проходими камиони и такива от типа на камаза биха били най рентабилни, тоест както беше преди 20-25години.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Сравнявайте с Камаз 6х6 или 4х4 по комплексни показатели.
              При 6х6, вече имаш раздатъчна кутия, там вече става сериозна работа. 6Х6 Камаза го приемам за сериозна машина, но един Урал ще го изпапка, като - стой та гледай.

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                от многото спорове и изказвания /на всеки за различно нещо от темата/ каня всички желаещи вьв удобно време /сьбота неделя/ без значение, на тестове сьс моите камиони.всичко е от мен./без пиенето,ще ми излезне златно/ И след това да говориме за блокаж.всички тези споменати технически литератури,тоя казал оня е правил и подобни са излишни.елате и вижте.само направете организация.

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  При 6х6, вече имаш раздатъчна кутия, там вече става сериозна работа. 6Х6 Камаза го приемам за сериозна машина, но един Урал ще го изпапка, като - стой та гледай.
                  Втората година в казармата го взех чисто нов камаза . В повечето отношения е равностоен по проходимост като почти във всичко го бие . Най вече камаза не страда от детските болести на урала със спирачките . Кабината е много по удобна и дава много по добър обзор на водача а като я вдигнеш имаш перфектен достъп до всички възли и агрегати на двигателя и скоростната кутия където при урала е голяма мъка .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                    от многото спорове и изказвания /на всеки за различно нещо от темата/ каня всички желаещи вьв удобно време /сьбота неделя/ без значение, на тестове сьс моите камиони.всичко е от мен./без пиенето,ще ми излезне златно/ И след това да говориме за блокаж.всички тези споменати технически литератури,тоя казал оня е правил и подобни са излишни.елате и вижте.само направете организация.
                    Прекрасна тема ,и още по-добро решение на почитателите на Камаз Урал Зил,евала на колегата ,че си предлага камионите на test drive ако има желаещи от русито аз сьм за идеята да се организираме и т.н
                    Мартин Димитров
                    УАЗ

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Последните две страници от темата ми харесват много.От тях може да се разбере кой как работи в гората. Едни се навират из сечища дерета и смуги , а други чакат на пътят. Не искам и да знам как се справят шофьорите на камиони без преден мост или лебетка.
                      0877 877 297

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Камионите нямат работа в сечищата, за там има измислена друга горска техника.

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                          ...................................................................................................................................................... .......................................................................... Не искам и да знам как се справят шофьорите на камиони без преден мост или лебетка.
                          Като един такъв шофьор, макър и не горски, а земеделски все пак ще ти кажа.С трактор.И колкото по-голям е камиона, хлъзгава и гъста калта, толкова по-голям и мощен трябва да е трактора.
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Калта никога не е до колене! Винаги е по-дълбока.
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Здравейте колеги. Имам малък проблем с моя мечо Смених феродови дискове на съединителя и от буксуване, сега отиде в другата крайност - подскача при пускане на съединителя. Независимо колко бавно отпускаш педала, идва едно положение, малко преди средата на хода на педала, в което съединителя олеква и след това изведнъж отпуска (отделя) и целия камион или "литва" или гасне, в зависимост от газта, която си му подал. Бихте ли ми дали някои възможни варианти за този проблем? Искам да попитам също как работи съединителя? Аз знам, че е механичен, но "майсторите", които го правиха, казаха, че бил комбиниран т.е. и на въздух... има ли някаква помпа, кран или нещо друго, което може да е повредено и което да причинява това подскачане при тръгване и при всяко пускане на педала на съединителя или се дължи на недобро регулиране?

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                При 6х6, вече имаш раздатъчна кутия, там вече става сериозна работа. 6Х6 Камаза го приемам за сериозна машина, но един Урал ще го изпапка, като - стой та гледай.
                                Аз никак не мога да кажа, че имам сериозни наблюдения, върху която и да е от двете машини, въпреки, че съм собственик на Урал, но днес возихме трупи с гореспоменатите машини и с огромна изненада, лично за мен, Урал-а не закъса никъде, а Камаза 4310 закъса на 1 място, а на друго се затрудни, което пък за мен е противно на законите на физиката, защото разпределението на товара на Камаза би трябвало да е по-добро. Ето и една снимка на двете машини за радост на окото на всички почитатели:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1917.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5648984
                                Забравих да спомена факта, че товара на двата камиона беше почти еднакъв. Разликата беше в порядъка на 20-30 см3 в повече на Камаза, но все пак става дува за 1 труп...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X