Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover или Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover или Land Rover

    Искам да попитам кое според вас е по-добро? Предстои ни покупка на такъв автомобил, а целта му ще е: лов, риболов и пренос на товари (не повече от 200-300кг)! Предварително благодаря!

  • #2
    Re: Range Rover или Land Rover

    Първоначално публикуван от trunner Преглед на мнение
    Искам да попитам кое според вас е по-добро? Предстои ни покупка на такъв автомобил, а целта му ще е: лов, риболов и пренос на товари (не повече от 200-300кг)! Предварително благодаря!
    Въпроса е твърде общ и неточен. За кои модификации/ години => бюджет става дума? За лов и риболов няма да има особена разлика между двете, по-скоро въпрос на вкус и предпочитания.

    Коментар


    • #3
      Re: Range Rover или Land Rover

      Ама и аз питам все едно сте Кашпировски
      Става дума за 90-91 година, може и по-новичко да е, но да е на скопос. Бюджета може и до 8 - 9к да стигне, но това ще е максимума!

      Коментар


      • #4
        Re: Range Rover или Land Rover

        Първоначално публикуван от trunner Преглед на мнение
        Ама и аз питам все едно сте Кашпировски
        Става дума за 90-91 година, може и по-новичко да е, но да е на скопос. Бюджета може и до 8 - 9к да стигне, но това ще е максимума!
        Какво значи скопос?Има много писано и за двете модификации в форума.Ползвай търсачката ,за да прецениш модификации,тип двигател и т.н
        B+

        Коментар


        • #5
          Re: Range Rover или Land Rover

          На скопос означава на скопос! Знам, че има писано, но се сещате, че ако трябва да прочета всичко ще ми отнеме страшно много време (защото писано наистина има и то много)! Питането ми е според вас кое е по-здраво? За икономичност не говорим, както и за външен вид! Единственото ми изискване е да е дизелак. Мисля, че тоя 2.5ТДИ ще свърши добра работа, но все пак се предполага, че вие сте хората които имат впечтления от тези автомобили!

          Коментар


          • #6
            Re: Range Rover или Land Rover

            На скопос означава на скопос - как да го обясня?!?
            Двигателите задължително дизел, модификациите - колкото може по-обемисто купе! Много се кефя на формата на Дефендър ама цифрата е много, много отвъд възможностите! Иначе за външен вид нямам претенции!

            Коментар


            • #7
              Re: Range Rover или Land Rover

              Първоначално публикуван от trunner Преглед на мнение
              Знам, че има писано, но се сещате, че ако трябва да прочета всичко ще ми отнеме страшно много време (защото писано наистина има и то много)!
              А сещаш ли се, че писането на "сдъвкан" отговор ще отнеме времето на някой друг? Сигурно твоето време е много по-ценно от това на всички останали, но ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: Range Rover или Land Rover

                Благодаря на всички за изчерпателните отговори!

                Коментар


                • #9
                  Re: Range Rover или Land Rover

                  Първоначално публикуван от trunner Преглед на мнение
                  На скопос означава на скопос! Знам, че има писано, но се сещате, че ако трябва да прочета всичко ще ми отнеме страшно много време (защото писано наистина има и то много)! Питането ми е според вас кое е по-здраво? За икономичност не говорим, както и за външен вид! Единственото ми изискване е да е дизелак. Мисля, че тоя 2.5ТДИ ще свърши добра работа, но все пак се предполага, че вие сте хората които имат впечтления от тези автомобили!

                  Първоначално публикуван от trunner Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за изчерпателните отговори!
                  Не се обиждай бе човек, помисли върху това, че на хората с натрупан вече опит им дотяга всеки път да пишат едно и също и да обобщават. Още повече на твърде генерални въпроси като твоите. Въпросите от рода - какво да купя са вече стотин в портала и всеки път се дъвче едно и също и всеки път на питащия не му се чете особено, а иска някой да го сдъвче за него. Да ама, на всеки вкуса, представите, възможностите и целите са различни.

                  С две думи (не само към теб) - определи бюджета си, раздели го на две и търси колата за полученото число (след делението!).

                  Важно е да се има представа за разходите (които НЕ са като на лека кола и далеч не се окончават със смяна на масла и консумативи).

                  На въпросите : 2.5 TDI има само при Дискавъри-то. Двигателя на Рейндж-а от тези години е без интеркулер и е определено по-бъгав конструктивно (италиански, на VM Motori), макар и по-пъргав и като цяло по-приятен за каране от английския.

                  За икономичност - и двата дизела са икономични, особено английския, ако не се прекалява с доработки по джипа (по-големи гуми и т.н.), в града дават под 12 литра, на дълъг път с не-повече от литър надолу. За офроуд, едва ли ще надминат 15/100.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X