Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ловен автомат Стожер 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Извинявай, но можеш ли да ми цъкнеш и посочиш къде точно да пиля?
    Доктора ме пита дали имам шлосерски умения, е нямам, едно време правих ме чукове по трудово обучение.
    Абе дано се справя.
    Аз те питах дали имаш шлосерски умения ,а не Доктора. Цяла вечер тела ми прави номера ,паметта била пълна и неще да снима и накрая снимах с камера и не знам сега дали ще мога да я кача,понеже снимката ще е мн.голяма и маи ще трябва да я орязвам с програма,ама коя беше. Абе вечерта е моя,обаче утре рано трябва да влизам в морето. Ако сега не успея утре. Ето че успях.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Подгънат ръб на &#.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5298391 Шлаифаш от вътре около 45 градусова фаска ,както съм показал посоката с много финна кръгла пиличка или с шабър , абе я хвани някои техничар колега та да не ме псуваш после. И без патрон в патронника никога не пускаи затвора свободно ,а го придържаи с ръка и накрая го добутваш да закопчеят трите зъба на затвора. Успех , УМНАТА ,ВНИМАТЕЛНО.
    Последно редактирано от traper2504; 24-08-11, 01:09.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

      Хора, благодаря Ви много за съпричастността.
      Трапер този ръб при мен е като бръснач, при засечка патрона е сцепен поне два милиметра.
      Прикачени файлове
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

        Този ръб при всички е остър ,но понеже зъба за изхвъргача не ляга с цялата си повърхност върху скосението ,а върху ръба и го подгъва навътре. Не е проблем запили само подгънатото навътре и то мн. леко , не прекаляваи. Пиши дали спря да засича и ако идваш на море да не забравиш бирата от мен рибата.
        Последно редактирано от traper2504; 24-08-11, 12:38.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
          Този ръб при всички е остър ,но понеже зъба за изхвъргача не ляга с цялата си повърхност върху скосението ,а върху ръба и го подгъва навътре. Не е проблем запили само подгънатото навътре и то мн. леко , не прекаляваи. Пиши дали спря да засича и ако идваш на море да не забравиш бирата от мен рибата.
          Затова са указанията за всички видове оръжия да не се "щракат" механизмите напразно и при "сухи" тренировки да се слага изстреляна гилза в патронника.
          Може конкретния случай да не е точно такъв , но принципа си важи.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
            Този ръб при всички е остър ,но понеже зъба за изхвъргача не ляга с цялата си повърхност върху скосението ,а върху ръба и го подгъва навътре. Не е проблем запили само подгънатото навътре и то мн. леко , не прекаляваи. Пиши дали спря да засича и ако идваш на море да не забравиш бирата от мен рибата.
            Живот и здраве, там съм!
            Може да взема и пушкалото да го обсъдим на място.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

              Ок колега ,аз съм от Варвара.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от doc holiday Преглед на мнение
                аз имам същия и нямам проблеми с грамажа на пътроните от 24 до 52 всичко си презарежда. но при -10 зимата прави проблеми но това си го пише в документите му
                Има смазка по иглата и механизмите затова при -10 прави проблем аз моят преди лов го трия от смазките навсякъде най вече иглата и пружинката при нея.

                Що се отнася до патроните моят гърми със абсолютно всичко което има на пазара
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-08-11, 19:43.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                  Точно от твърдата смазка е.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Така, да обясня как реших да си закупя точно турски автомат Стожер.

                    След терзания колко пари да вложа в ловен автомат, през сезон 2009-2010г. ловувах с приятел, който е собственик на Бенели за 2 хиляди и кусур лева. По време на няколкото лова забелязах, че понякога и тази пушка засича и реших, че така и така засичат тези автомати то по добре да не е много скъп. Другото нещо което наклони везната беше това, че е инерционен и може по мърляво отношение към него от колкото към газовите автомати(поне така прочетох).
                    Колега , извини ме , но ти сериозно ли ? БЕНЕЛИ и засичане ?! Имам БЕНЕЛИ РАФАЕЛО КРИО . Давам ти го да го тестваш с патрони каквито ти решиш , закупени от магазин. Ако засече , ще ти го подаря. Нося го вече 4 години. НЯМАМ ЗАБЕЛЕЖКА. Имам и ТОЗ надцевка и ЧЗ , ловувам от 20 години. Не бях чувал някой да прави забележки на Бенели.
                    Говори кратко . Искай малко .Тръгни си бързо . ПЕТЪР І

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                      Първоначално публикуван от nord Преглед на мнение
                      Колега , извини ме , но ти сериозно ли ? БЕНЕЛИ и засичане ?! Имам БЕНЕЛИ РАФАЕЛО КРИО . Давам ти го да го тестваш с патрони каквито ти решиш , закупени от магазин. Ако засече , ще ти го подаря. Нося го вече 4 години. НЯМАМ ЗАБЕЛЕЖКА. Имам и ТОЗ надцевка и ЧЗ , ловувам от 20 години. Не бях чувал някой да прави забележки на Бенели.
                      Значи вече му е време наборе. Всеки автомат рано или късно засича по една или друга причина , няма няма как това е реалността.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                        Значи вече му е време наборе. Всеки автомат рано или късно засича по една или друга причина , няма няма как това е реалността.
                        ...както и всяка друга пушка-по същата логика!Както сам казваш, въпрос на време...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Така, да обясня как реших да си закупя точно турски автомат Стожер.

                          След терзания колко пари да вложа в ловен автомат, през сезон 2009-2010г. ловувах с приятел, който е собственик на Бенели за 2 хиляди и кусур лева. По време на няколкото лова забелязах, че понякога и тази пушка засича и реших, че така и така засичат тези автомати то по добре да не е много скъп. Другото нещо което наклони везната беше това, че е инерционен и може по мърляво отношение към него от колкото към газовите автомати(поне така прочетох).
                          Колега от както съм станал ловец имам и ловувам със Стожер. За този ловен полуавтомат мога да кажа само че има оръжия които са правени с щатски заготовни и сглобени в Турция ( това са първите които са внесени в България) и такива които са правени изцяло в Турция. За тези последните мога да кажа само лоши думи. Виж си цевта какво пише на нея от Ляво т.е. ако пише STOEGER - Turkye означава, че си е и изцяло турски тюфек....

                          П.П. Разглоби си затвора и намажи гнездото на бойната главичка и демпфера с ГОЙ - 54 постреляй малко забърши до сухо и го смажи вече но по финно може и с балистол.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                            Орка , Стожер е дъщерна фирма на Бенели , а Бенели не е Америка. На моя ,като пише ,,Произведано в Турция,, да не би да съм свалял и смазвал с твърда ,че и после с течна смазка затворната глава. Даяни вече 3 години смазван само с течна смазка и е излапал 3 или 4 кашона патрони и мани ами става и все по апетитен.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                              Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                              ...както и всяка друга пушка-по същата логика!Както сам казваш, въпрос на време...
                              Да и за всяка друга пушка е така мислех ,че се подразбира де.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                                Ех да пусна и аз нещо тук...
                                Аз имам чисто нов Стожер 2000 пълен карбон... четох четох (добре че не прочетох тук) и избрах него.
                                Последните 3 седмици съм изтрелял какви ли не патрони, точно от мерака да пробвам и това и онова...
                                Последно вчера пробвах пълен набор от ефтини турски патрони (мисля над 28гр обаче), правени с консумативи чедети, може да говоря за разсейки снопове и т.н., според специалиста до мен много силни биле и пръскали снопа... но засечки нямам до сега.

                                Явно тези правени в пътък или по рамадан може да дават фира, и в нета има филмче за това как засича Стожера, гледах го но понеже така и така си го взех нов от випа, колкото и да е трудно ако беше (или почне) да ми засича ще ходя да им го върна било за ремонт било за нов...

                                На слука.

                                ПП...... за тази седмица съм му нагласил 7 различни кутии с патрони, незнам дали ще изкочи пъдпъдък, ама нема ги нося обратно тия патрони я ;-)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X