Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ловен автомат Стожер 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

    Първоначално публикуван от doc holiday Преглед на мнение
    aз преди да го пробвам с 24гр. мислех ако не ги презарежда имам приятел на който си гърмеше с тях да му взема пружината и да ми направят със същите параметри но не се наложи той си работеше идеално. и все още си работи

    стожера за нагласяне няма той е откатен нагласят се само газокамерите и то не всички както е писал колегата по горе няккои имат по 2 бутала до 36грама и от 36 до 52.
    Защо бе" братя по оръжие'' си купувате тези нови и ''хубави'' пушки?Защо не си карате с класическите двуцевки?Ако искате да покажете благостояние има и други начини.Защо ви са тези автомати, да се чудите-от патрона ли е,от пружината ли, от грамажа ли?И най-много ме дразни ''няма хубави Български патрони''-ГЛУПОСТИ!Няма да казвам че ловният автомат е избиване на комплекси, но една хубава класическа двуцевка ви решава всички споменати от ваз проблеми.
    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

      Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
      Защо бе" братя по оръжие'' си купувате тези нови и ''хубави'' пушки?Защо не си карате с класическите двуцевки?Ако искате да покажете благостояние има и други начини.Защо ви са тези автомати, да се чудите-от патрона ли е,от пружината ли, от грамажа ли?И най-много ме дразни ''няма хубави Български патрони''-ГЛУПОСТИ!Няма да казвам че ловният автомат е избиване на комплекси, но една хубава класическа двуцевка ви решава всички споменати от ваз проблеми.
      И двуцевките са излишен лукс...най-добре тек,направен в Казанлък от някой изгонен от Арсенал инженер като цевта да е задължително от Газ-кено кормило тръбата,с предно пълнене,вместо тапи парцали от дюшек,ляти сачми в запалена нафта(няколко номера вътре за комплексен лов)...а щях да забравя-капсули Жевело задължително.Има нещо наречено прогрес,развитие,иновации.Като те слушам ще ме накараш да почна да бягам след някой мамут и да копая ями,покрити с клони и слама.Ако можеш да дадеш съвет на колегата да му е комфортен излета кажи нещо смислено.Иначе си премълчи и не влошавай нещата.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Колега ,имам флоберка която презарежда от отката и е много капризна откъм патрони.При автомата ти не знам как стоят нещата,но едно разглобяване и щателно почистване с нафта/направо баня във вана/няма да му навреди..
        Мисля, че доктора ти показва правилния път.
        Едва ли конструктора е направил пушката да работи само с един определен вид патрони.
        Преди около трийсет години организатора на нашето ловно дружество си купи руски автомат. Същата история. Стреляше само със състезателни патрони за "Трап". Предложих си услугите /той ми беше съученик/. Пълно разглобяване до последното винтче и пружина, особено затвора. Намерих стружки, "зрънца" хром от хромировката на затвора, консервационна смазка и т.н. След щателното почистване и тънко смазване с Гой-54 автомата "проговори". На изпитанията за нула време изстрелях един патрондаш от мои пълнени в домашни условия патрони по гугутки край едно ТКЗС. Това ме отказа от мерака да си взема и аз автомат. Много "яде" патроните. Стреляш докато има в пълнителя.

        Та ако не се навиваш сам, намери някой да ти раглоби изцяло пушката и я почисти. Няма начин да не се оправи.
        Успех!
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Мисля, че доктора ти показва правилния път.
          Едва ли конструктора е направил пушката да работи само с един определен вид патрони.
          Преди около трийсет години организатора на нашето ловно дружество си купи руски автомат. Същата история. Стреляше само със състезателни патрони за "Трап". Предложих си услугите /той ми беше съученик/. Пълно разглобяване до последното винтче и пружина, особено затвора. Намерих стружки, "зрънца" хром от хромировката на затвора, консервационна смазка и т.н. След щателното почистване и тънко смазване с Гой-54 автомата "проговори". На изпитанията за нула време изстрелях един патрондаш от мои пълнени в домашни условия патрони по гугутки край едно ТКЗС. Това ме отказа от мерака да си взема и аз автомат. Много "яде" патроните. Стреляш докато има в пълнителя.

          Та ако не се навиваш сам, намери някой да ти раглоби изцяло пушката и я почисти. Няма начин да не се оправи.
          Успех!
          Съгласен 100%.Бях забравил случай с мой началник,като понаправи пачка и си купи една пушка Сайга,полуавтомат,12 кал.Засичаше на всеки и всякакъв патрон.Проблема се реши с една обла пиличка с която изтрих един ръб пред патронната кутия който пречеше за взвеждане на патрона от пълнителя.Иначе дуракоустойчиво оръжие но ОТК контрола занижен.След години и с Макаров имах подобен проблем и го реших също така.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            И двуцевките са излишен лукс...най-добре тек,направен в Казанлък от някой изгонен от Арсенал инженер като цевта да е задължително от Газ-кено кормило тръбата,с предно пълнене,вместо тапи парцали от дюшек,ляти сачми в запалена нафта(няколко номера вътре за комплексен лов)...а щях да забравя-капсули Жевело задължително.Има нещо наречено прогрес,развитие,иновации.Като те слушам ще ме накараш да почна да бягам след някой мамут и да копая ями,покрити с клони и слама.Ако можеш да дадеш съвет на колегата да му е комфортен излета кажи нещо смислено.Иначе си премълчи и не влошавай нещата.
            Здравей Михов.Не мога да давам съвети за нещо което не виждам.А и не трябва.Може да изиграе лоша шега.Остави прогреса, ами кажи има ли по вашия край пътпъдъци?
            Последно редактирано от Венцислав Петров; 20-08-11, 14:07.
            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

              Колега Дочев, каква я свърши със Стожера тая събота и неделя?Не се хвалиш, не се и оплакваш…!?

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                И аз заложих на евтин вариянт със руски МП 153 и нямам никакви проблеми кара си всякакви патрони,направо си е като пернишка печка.Този Стожер няма ли от някъде за нагласяне за обикновени и такива със по силен заряд,много полуавтомати я имат тази опция.
                A как да има нагласяване ,като не е на газозаряден принцип , а е на отката.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Миналата година, преди започването на сезона си закупих от Випа ловен автомат Стожер 2000, които се презарежда от отката, а не от газовете.
                  Проблема е, че засича с всички български патрони. Гада иска италиански и то от качествените.
                  Бях чел някъде, че ги магарят нещо та стрелят и с нашенски фишеци. Ако някой знае някоя магария, да я напише еи тук на.
                  Колега Дочев мисля ме познаваш от една друга моя тема. Ще ти помогна с един съвет. Когато не си вкарал патрон в патронника , преди да натискаш копчето за пускане на затвора хващаи затвора за лостчето и го добутваи на ръка до патронника. Т.е. не го пускай свободно да удря в патронника. В противен случаи зъба на изхвъргача удря с голяма сила по скосената около 45 градуса част \легло\ на патронника и подгъва ръба,които задира по гилзата и създава допълнително съпротивление. Ако имаш шлосерски умения с кръгла ,но много фина пила изшлаифаи внимателно подгънатия ръб и си готов.
                  Пп. Аз имам стожер и стрялям с всякакви патрони и грамажи включително и с ръчно пълнени без проблем. И не се шашкай , всеки автомат засича рано или късно ,а Стожера е Бенели , инерционен принцип ,който не се нуждае от почистване , регулировка и всичко това за нищо пари. И да почерпиш.
                  Последно редактирано от derhunter; 22-08-11, 22:41.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    ...зъба на изхвъргача удря с голяма сила по скосената около 45 градуса част \легло\ на патронника и подгъва ръба,които задира по гилзата и създава допълнително съпротивление. Ако имаш шлосерски умения с кръгла ,но много фина пила изшлаифаи внимателно подгънатия ръб и си готов...
                    Нещо такова имах предвид като писах, че е добре да я види оръжейник и че имам някаква идея какъв може да е проблема.Често,особено при ново оръжие от този модел, това се дължи не толкова на експлоатацията, колкото до технологични пропуски свързани с остри необработени ръбове в зоната на леглото на патронника.
                    Последно редактирано от emil5koff; 22-08-11, 23:00.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                      И двамата сте на прав път. Довечера, след работа ще се опитам нагледно да Ви покажа проблема. Ръба на патронника е толкова остър, че се опитва да дяла гилзата.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        И двамата сте на прав път. Довечера, след работа ще се опитам нагледно да Ви покажа проблема. Ръба на патронника е толкова остър, че се опитва да дяла гилзата.
                        Както ти написах в пост 19-обла пила и 20 минути търпение и автомата става всеяден.Поздрави и наслука.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          И двамата сте на прав път. Довечера, след работа ще се опитам нагледно да Ви покажа проблема. Ръба на патронника е толкова остър, че се опитва да дяла гилзата.
                          Тои ръба остави,че остър ами се е и подгънал сигурно и задира по гилзата след изстрел понеже и тя се раздува и увеличава малко диаметъра си.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Тои ръба остави,че остър ами се е и подгънал сигурно и задира по гилзата след изстрел понеже и тя се раздува и увеличава малко диаметъра си.
                            Извинявай, но можеш ли да ми цъкнеш и посочиш къде точно да пиля?
                            Доктора ме пита дали имам шлосерски умения, е нямам, едно време правих ме чукове по трудово обучение.
                            Абе дано се справя.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                              С риск колегата Михов пак да ме критикува ''градивно''пак ще се намеся в темата.Дочев, Сливен е на 80км. от Казнлък.Телефона ми е 0894723767.
                              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                                Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                                С риск колегата Михов пак да ме критикува ''градивно''пак ще се намеся в темата.Дочев, Сливен е на 80км. от Казнлък.Телефона ми е 0894723767.
                                Не е за вярване, че в града на 100-те войводи не е останал свестен оръжейник дето да я свърши тая работа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X