Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Последните години ми се насъбра да ходя по малко по-тегави пътища (към хижи и язовири) и реших, че сегашната кола (Passat B5) не е подходяща за целта. Още повече, че местата където ходя за риба стават прогресивно по-трудно достъпни с цел да избегна от шумотевицата и навалицата.

    Та реших, че е дошъл момента да си взема нещо по-високо и 4х4. За Suzuki-тата чух добри отзиви. Бензиновите 8 клапанови мотори били много здрави, ходова част също. Проблеми имали с ръждата и било важно това да се гледа внимателно. Но още не мога да реша точно какво да взема. Предполагам късата база ще е по-добрия вариант (май е по-проходима), но не съм много запознат и се обръщам към вас с молба за съвети. Годините към който съм се ориентирал са 1995 до 2001-2002ра.

    Кое да избера? Къса или дълга база. Витара, гранд витара, самурай? Кой мотор е удачен вариант? Подходящ ли е като цяло избора ми на Suzuki от изброените модели за това към което съм се насочил?

    Важно е да има твърд покрив, защото няма да седи в гараж. Багажа за риба е доволно много, но не ходим повече от 2ма души и предполагам, че като махна задните седалки без проблем ще се събера и във витарата. Колата ще се кара най-вероятно през седмица за по 200 до 500 километра от който най-вероятно ще има 20тина километра офроуд който с ниска кола на предно труд могат да се минат. Газова няма да се монтира. По-важно от икономията ми е мотора да е здрав и да не е сложен за обслужване.

    Благодаря предварително за съветите .

  • #2
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Вземи си Субару Форестър или Легаси.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Защо ?

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Здравей, и добре дошъл!Предполагам,колегата scaramouche,е имал впредвид тези модели на 'субаро',защото ще ти бъде трудно да се лишиш от удобството на 'пасата',като скочиш в 'джипче'- все пак говориш за 'лек' офроуд.Място ще имаш достатъчно,возията ще е къде по-прилична,в цената на возилото също ще има разлика,в разхода на гориво предполагам също.Но с ''+'' -овете до тук!Моята 'машинка' е витара дълга база,1,6 16v,95г.За сега,мощността ми стига,вози малко по-меко от къса витарка,разхода на гориво ми е приличен,стой добре на пътя,не се настъпва много-много и за разлика от повечето колеги от форума,я карам основно(99%)на асфалт.


        P.S - Нощес,ходихме с дечурлигата да гледаме заря на плажа(по случай празника на Варна),и тъй като беше бъкано от коли,ми се наложи да ползвам 'бавни' в пясъка.Направо се родих да видя какво може-това някой от упоменатите субарота едва ли го може!!!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Последните години ми се насъбра да ходя по малко по-тегави пътища (към хижи и язовири) и реших, че сегашната кола (Passat B5) не е подходяща за целта. Още повече, че местата където ходя за риба стават прогресивно по-трудно достъпни с цел да избегна от шумотевицата и навалицата.

          Та реших, че е дошъл момента да си взема нещо по-високо и 4х4. За Suzuki-тата чух добри отзиви. Бензиновите 8 клапанови мотори били много здрави, ходова част също. Проблеми имали с ръждата и било важно това да се гледа внимателно. Но още не мога да реша точно какво да взема. Предполагам късата база ще е по-добрия вариант (май е по-проходима), но не съм много запознат и се обръщам към вас с молба за съвети. Годините към който съм се ориентирал са 1995 до 2001-2002ра.

          Кое да избера? Къса или дълга база. Витара, гранд витара, самурай? Кой мотор е удачен вариант? Подходящ ли е като цяло избора ми на Suzuki от изброените модели за това към което съм се насочил?

          Важно е да има твърд покрив, защото няма да седи в гараж. Багажа за риба е доволно много, но не ходим повече от 2ма души и предполагам, че като махна задните седалки без проблем ще се събера и във витарата. Колата ще се кара най-вероятно през седмица за по 200 до 500 километра от който най-вероятно ще има 20тина километра офроуд който с ниска кола на предно труд могат да се минат. Газова няма да се монтира. По-важно от икономията ми е мотора да е здрав и да не е сложен за обслужване.

          Благодаря предварително за съветите .

          Аз бих казал -
          1.Витара-евтина поддръжка, нисък разход, достатъчно проходима, но гние - или
          2.Паджеро 2 SUPER SELECT‎ - няма гниене, здрав и надежден, но гори
          това е мое мнение....
          898450701

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            и паджерото гние, но си е по удобно, по голямо и по тежко. Разходите по подръжка и гориво по големи за паджерото.
            Ако ще ми е основен автомобил, бих избрал паджеро. С витарата над 150км преходи не правя, досадно бавно и неудобно, а и нестабилна.
            М/у другото и аз бях тръгнал за труднодостъпни места за риболов, та така стигнах до витарата. Вече съм с лодка и незнам кое ще е следващо.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Да, имах предвид че за "лек" офф роуд не ти трябва точно джип /освен ако не си решил че ти се кара /, Субаруто /имат бавни /е идеалния вариант за по-дълъг преход + каране до рекичка или язовир /за градско зимата без проблем навсякаде/. Успех в търсенето на правилната машина! Иначе мен Сузуки Самурай много ме кефи като концепция.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                , досадно бавно и неудобно, а и нестабилна.
                Това за нашите-офроудски машини. В заводската си комплектация би трябвало да са доста по-стабилни и пъргави.

                Относно самурая-карай 500 км до язовира, пък после да видим колко мерак ще имаш да разпъваш такъмите. А тези километри са си изпитание и във витара. Все пак говорим за джипове. А те си друсат. Който очаква возия на лека кола и джипова приходимост-няма да намери. Или едното, или другото.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Това за нашите-офроудски машини. В заводската си комплектация би трябвало да са доста по-стабилни и пъргави.

                  Относно самурая-карай 500 км до язовира, пък после да видим колко мерак ще имаш да разпъваш такъмите. А тези километри са си изпитание и във витара. Все пак говорим за джипове. А те си друсат. Който очаква возия на лека кола и джипова приходимост-няма да намери. Или едното, или другото.
                  Ако добавим и дълга база става 3в1 - неочаквано добра комбинация
                  898450701

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    Пасата ще си остане основна кола. Екстри и лукс в рибарското возило не търся . Поддръжката е важен фактор. Проходимостта е по-важна от комфорта и возията и това е едната причина да се насоча към Suzuki Vitara. 500км в една посока няма да ги мина никога с такава кола - 500 е максималното в двете посоки заедно. Най-често ще става дума за дестинации на максимум 100км.

                    Да добавим и това, че 1 път съм карал офроуд (кросов мотор) и кефа е незаменим. В скучните дни ще мога да си пърпоря по баирите/полята и да се радвам на живота . Така че отново стигаме до това, че проходимоста е важна.

                    Може ли на кратко да ми кажете какви са разликите между късата и дългата база от към проходимост/комфорт/поддръжка? Разхода предполагам с дългата база отива нагоре...


                    Има едни Grand Vitara с 2 врати, къса база. Някакво мнение за тях? От към двигатели - кои са удачен избор?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Значи няма какво да се чудиш, ако сте един до двама - къса база без задните седалки, аз съм по този начин и събирам доста багаж. В гората където мина с една маневра, някои и с три не успяват. Двигател 1,6 8кл, само масло и ремъци сменяш. Чат пат свещи и някой семеринг.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това за нашите-офроудски машини. В заводската си комплектация би трябвало да са доста по-стабилни и пъргави.

                        Относно самурая-карай 500 км до язовира, пък после да видим колко мерак ще имаш да разпъваш такъмите. А тези километри са си изпитание и във витара. Все пак говорим за джипове. А те си друсат. Който очаква возия на лека кола и джипова приходимост-няма да намери. Или едното, или другото.
                        Коле не лъжи!Не е чак толкова друсащо,само дето се движиш доста по-бавно от лека кола.-примерно 200+км със скорост 80-90км/ч за сам човек ще е досада,но ако са двама и си бъбрят не е проблем.
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Добре. А към кои години да се ориентирам? 1.6 8V колко коня е, че в мобилето по коне са написани ...

                          P.S. На последното май отговора е 80кс. 95 вече е 16 клапана.
                          Последно редактирано от brum; 17-08-11, 14:25.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Мисля,че са 80к.с. Определено ще ти свърши по-добра работа,защото както казват колегите е по-непретенциозен и дуракоустойчив,иначе ако си пишман 'офроудър' като мен,ще го 'окончиш'.Не ме питай,какъв го ядох,като му се пукна главата(от тапа до тапа,по цялата дължина).Два месеца стоя на 'трупчета' докато му намеря глава,и бройх 600 кинта за оборудвана!А,глави за 8v колкото щеш,че и цена около 150-200лв - направо пей песен!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              А къде да оглеждам добре за ръжда? Има ли слаби места или са стандарните, като например калниците?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X