Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    И аз мога да се вкюча в партията
    SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      А, сега виждам, че има и втори желаещ за фланци - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=156436. Там са останалите два .

      А сега да питам нещо - как се зацепва коляновия към разпределителния вал? По белези ли? И ако да - къде са тия белезли? И има ли нещо особенно?

      Питам, щото пика на въртящият ми момент (всъщност на VE-то) не е на 3100 оборота (толкова трябва да е според спецификацията на мотора), а към 5000 и има предположение, че валовете не са зацепени правилно един към друг. И ми трябва сигурна информация как да ги проверя дали не са се разминали.

      Колелото на разпределителният не е раздвижено, нали? Т.е. ако нещо се е разминало трябва да е с цял зъб?

      Коментар


      • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Първоначално публикуван от bon40 Преглед на мнение
        Здравей, и добре дошъл!Предполагам,колегата scaramouche,е имал впредвид тези модели на 'субаро',защото ще ти бъде трудно да се лишиш от удобството на 'пасата',като скочиш в 'джипче'- все пак говориш за 'лек' офроуд.Място ще имаш достатъчно,возията ще е къде по-прилична,в цената на возилото също ще има разлика,в разхода на гориво предполагам също.Но с ''+'' -овете до тук!Моята 'машинка' е витара дълга база,1,6 16v,95г.За сега,мощността ми стига,вози малко по-меко от къса витарка,разхода на гориво ми е приличен,стой добре на пътя,не се настъпва много-много и за разлика от повечето колеги от форума,я карам основно(99%)на асфалт.


        P.S - Нощес,ходихме с дечурлигата да гледаме заря на плажа(по случай празника на Варна),и тъй като беше бъкано от коли,ми се наложи да ползвам 'бавни' в пясъка.Направо се родих да видя какво може-това някой от упоменатите субарота едва ли го може!!!
        +1 за субаро форестър(за лек оффроуд):
        1. Цена 0коло 4000-6000 около 2000г
        2. На возия и вървене въобще не може да се сравнява със сузуки (можеш да минеш и 2000 км)
        3. all wheel drive (AWD) - тоест всички гуми въртят по всяко време за разлика от сузукито!!!
        4. Може да се ползва за семейна кола и/или за риба!!
        5. По-добре да не е турбо (много коне, много данъци, по-скъпа поддръжка).
        Сега и няколко минуса, защото пълен кеф няма(ако имаше всички щяхме да караме само такава кола)
        1. Много здрав автомобил, но като се счупи е малко тегаво
        2. Харчи колкото витарата/може и повече да е(нямам точни данни).
        3. По-скъп за поддръжка.
        p.s. относно задвижването можеш да видиш клипове в мрежата много (повечето са на рампа с ролки на 3 колела и само едно с контакт. ще се учудиш колко паркетни джипки в този клас не могат да се справят.
        Става въпрос за лек офф........ Поздрави
        ЛАДА НИВА 1.7
        Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

        Коментар


        • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Забравих......нали беше за лек офф. Поздрави за покупката и много да и се радваш(и тя теб). Тази болест е много заразна и дори хапчета да пиеш не помага.хихихиихихих
          ЛАДА НИВА 1.7
          Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

          Коментар


          • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Хм, на центровка е май. Долу белега за авансите е най в дясно (трябва да са 0 градуса, като съм пред колата и гледам към нея, това дясно) и в този момент колелото на разпределителния вал е на белег. Да взема освен да погледна клапаните дали са регулирани добре, ама ме съмнява от тях да се случи нещо такова ...

            Коментар


            • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Ей на една снимка след 6 години вярна дружба. Все още се ползва по предназначение за лек офроуд .https://drive.google.com/uc?export=v...GxsZmwzZ2lRb2c.Ще напиша кратка история на нашата дружа, само да оправят проблема с пиркачването на файлве и новите редове в мненията.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X