Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Намерих фланци за 150лв. А джанти търся с около ЕТ-25. И 7J. Някаква явно рядко срещана комбинация. Та мойте джанти дето са с ЕТ15 ще станат с ЕТ-23 и е идеално.

    Коментар


    • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Много по-правилно е да се сложат джанти с минусов офсет. Аз съм с фланци(железни), и твърдя, че е луд компромис.
      Категорично подкрепям, освен компромис със сигурността, променят геометрията на натоварване на главината. Венци Петров има написана тема по въпроса, полезно е да се прочете. Поздрави!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Намерих фланци за 150лв. А джанти търся с около ЕТ-25. И 7J. Някаква явно рядко срещана комбинация. Та мойте джанти дето са с ЕТ15 ще станат с ЕТ-23 и е идеално.

        Ето ти джантите барабар с гумите http://avtochasti.cars.bg/f20015 ,само уточни ет с продавача , фланците ги дай на някой твой враг дет го мразиш



        пп Аз съм взимал фланци оригинални немски за патрул и съм ги карал точно 50км и вън от борда язък за 200 лв на вятъра
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
          Ето ти джантите барабар с гумите http://avtochasti.cars.bg/f20015 ,само уточни ет с продавача , фланците ги дай на някой твой враг дет го мразиш



          пп Аз съм взимал фланци оригинални немски за патрул и съм ги карал точно 50км и вън от борда язък за 200 лв на вятъра
          Аз съм със същите джанти ,но за съжеление не знам с какво ЕТ-са...Но не е повече от 15-25мм според мен...
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
            Аз съм със същите джанти ,но за съжеление не знам с какво ЕТ-са...Но не е повече от 15-25мм според мен...
            Аз съм с същите -12 но тези ми изглеждат на -25 ,ако имаш интерес има тел дрънни му и ще разбереш
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              Аз съм с същите -12 но тези ми изглеждат на -25 ,ако имаш интерес има тел дрънни му и ще разбереш
              Значи и моите са като твоите предполагам..Иначе са здрави джантетата...Едната доста сериозно беше ударена...Много ама много трудно я изправихме...
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Ще го преслушам още утре .

                А къде е тая тема описваща проблема с фланците. Аз не виждам каква ще е разликата дали джантата е с ЕТ-25 или ще стане с ЕТ-25 със фланец.

                Коментар


                • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Проверих го - джантите са продадени.

                  Коментар


                  • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Проверих го - джантите са продадени.

                    За тези пари и с гуми и аз бих ги взел ще излязат други ама иска търсене
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Нищо, ще чакам.

                      А иначе колата вече е вдигната и с кални гуми (215/75/Р15 регенерат). Изнесох гумите с по 4см настрани (все едно ЕТ-23) - това направи колата уникално по-стабилна от това което беше с ЕТ15 и 7 годишните гуми. Стърчат значително извън купето и са малко шумни на асвалт .

                      Иначе вече не само слиза по стълби, а ги взема нагоре без да се замисли . Т'ва беше теста, щото дерето около блока вече ми идва много гладко. Пък нямам време да се хвана някъде по из къра тия дни.

                      Сега остава да се разширят калниците (предните от към седалките), да се разширят веждите настрани, да се позакърпят малко дребни ръждички, да изправя единия смазан праг, нова предна броня и лебедка. И май ще съм готов за всякакви леки офроуди .

                      Евентуално замислям разпънка горе между бомбетата и една долу между предните болтове на насочите. На тая долу между болтовете и носачите ще е добре да лене една кора която да стига до след диференциала и да го пази.

                      Коментар


                      • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Супер е, че има развитие.. ама няма ли да документираш това слизане и изкачване по стълбите, а и как преминава през кал и вода ...?
                        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                        Mercedes w212 E350 4matic
                        Ducati Monster 600
                        O888795575

                        Коментар


                        • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Ако не искаш всичката кал която изхвърча от гумите да ти се лепи по стъклата и вратите-слагай уширенията на калниците. Евтиния вариант е с транспортна лента, по-скъпия, но и по-красив с универсалния разширител на колегата "Скорпион някакви цифри) от Ямбол.
                          Още по-скъпия вариант е с маркови уширители, но според мен не си заслужава. Скорпиона ги прави достатъчно добри.

                          Вече започна ли да пиеш хапчета
                          .......
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Не, ама наближава .

                            За оширяване на калниците - тенекеджията да му мисли . Ще трябва и да остави поне сантиметър и половина в повече за евентуално 235 широка гума по някое време. Варианта със универсалния уширител също ми допада. Ще зависи от цената за разширяване на калниците .

                            За документиране - ако излизам извън града ще снимам първата кал . Иначе тука даже ми е неудобно като газя запустели стълби и ако слуайно има някой да ме гледа с лошо око как съм тръгнал по последната останала си за тях площ. Трябва да се уважават пешеходците. Но пък може да сложа една снимка как изглежда от вън към момента .

                            Коментар


                            • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Имам въпросче. Пък може и проблем да е.

                              Задните гуми имат с около милиметър повече грайфер. Т'ва нормално ли е? Не съм ги проверявал като ги слагах и не знам дали е в следствие на карането по асвалта или просто така съм ги взел. Гумите са регенерат, кобрата, основата за регенерата е 215х70 Р15.

                              Та малко (ама съвсем малко) ме притеснява карането на 4х4 - нали там уж било важно да са абсолютно еднакви гумите. Особенно като нямам среден диференциал. Нали раздатката колкото предаде напред като обороти толкова предава и назад?

                              Коментар


                              • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Имам въпросче. Пък може и проблем да е.

                                Задните гуми имат с около милиметър повече грайфер. Т'ва нормално ли е? Не съм ги проверявал като ги слагах и не знам дали е в следствие на карането по асвалта или просто така съм ги взел. Гумите са регенерат, кобрата, основата за регенерата е 215х70 Р15.

                                Та малко (ама съвсем малко) ме притеснява карането на 4х4 - нали там уж било важно да са абсолютно еднакви гумите. Особенно като нямам среден диференциал. Нали раздатката колкото предаде напред като обороти толкова предава и назад?
                                ...Задните гуми винаги са с поне 1-2мм по-малко!Така си ги купил и си сложил по-изтърканите отпред,което е правилно!Сега като ги покараш,ще се изравнят ,а даже скоро и задните,ще са ти по-изтъркани от предните! ...и пак ще трябва да ги завъртиш!
                                Не се притеснявай изобщо,много се вманиячаваш.....това не е проблем!Важно е да са еднакъв размер и е препоръчително да са еднакъв модел!
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X