Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Пуснаха ми муха направо да го сменя с по-голям за да се подсигуря из къра . Ама разпитах и разбрах каква е технологията - заварява се нов шарнир.

    Коментар


    • #92
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      И като споменах, че една кал ме е изплашила - да покажа за какво точно ставаше дума (онези 40см коловози):

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092011542.jpg
Прегледи:1
Размер:261.4 КБ
ID:5307845

      От тука с ниската витара и асвалтовите гуми нямаше как да мина май. Още повече че нито въже имах тогава, нито хайджака да спасява положението. Доволен съм, че успях да обърна и с много късмет да се измъкна и прибера на самоход.

      Коментар


      • #93
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Това кал ли е, отстрани има доста място.
        Ще се плашиш само когато водата почва да наближава към филтъра и когато стигне до него просто пускаш газ и от водната тапа си угасва двигателя. Тогава чакаш някой да те изтегли и това е. После черпиш и пак в калта

        Коментар


        • #94
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Слаба ракия са тези коловози
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #95
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Няма място от страни щото т'ва е в гората. И продължата така в продължение на няколко завоя.

            Слаба ракия ли са за сток витара ?

            От днес съм "наджипен". Свалени предни амортисьори с 5см подложки, пружините и те подложени с 5см. Диференциала и той.

            От зад със подложка на А рамото, амортисьори със 11см по-дълги в разпънато положение и пружини от вартбург. А, да - и със подложки на дъмп стоперите (или к'вото му се вика там дето се намира вътре в пружината отгоре ).

            Реглаж още няма, ама някой много умен чичко фрезист така и не разбра к'во точно му казах и вместо на горната дупка е уширил отворите и на долните О.о . Да се бях фанал и да си ги бях уширил сам с някоя бор корона. Надявам се да успеят да се справят с реглажа. Мисля да я оставя на -2 градуса, то като улегне малко ще прибере да кажем до -1. А колко са между другото заводските наклони?

            Я да питам - с жилата на ръчната какво правите? Не идват ли къси? Щото имам чувството, че при подходящо сукане на задният мост ще се опънат съвсем и ще болкират колелото.

            Коментар


            • #96
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Няма място от страни щото т'ва е в гората. И продължата така в продължение на няколко завоя.

              Слаба ракия ли са за сток витара ?

              От днес съм "наджипен". Свалени предни амортисьори с 5см подложки, пружините и те подложени с 5см. Диференциала и той.

              От зад със подложка на А рамото, амортисьори със 11см по-дълги в разпънато положение и пружини от вартбург. А, да - и със подложки на дъмп стоперите (или к'вото му се вика там дето се намира вътре в пружината отгоре ).

              Реглаж още няма, ама някой много умен чичко фрезист така и не разбра к'во точно му казах и вместо на горната дупка е уширил отворите и на долните О.о . Да се бях фанал и да си ги бях уширил сам с някоя бор корона. Надявам се да успеят да се справят с реглажа. Мисля да я оставя на -2 градуса, то като улегне малко ще прибере да кажем до -1. А колко са между другото заводските наклони?

              Я да питам - с жилата на ръчната какво правите? Не идват ли къси? Щото имам чувството, че при подходящо сукане на задният мост ще се опънат съвсем и ще болкират колелото.

              Ха добро утро ,как ще ти разпробие долните отвори бре , тоз дет ще ти прави предницата от де ще хване база на шенкелите луда работа не искам да те отчайвам ама моите с разпробити горни едва я направиха , малииии , Като идеш на стенд те ги имата параметрите за всяка кола ,така че за там няма страшно ама с амовете........... незнам




              пп Ако е вкарал фрезера в отвора и е почнал да разширява към ама ,вземи две шайби мисля че болтовете бяха или 12или14мм ,гледай да са много плътни по болта ,сложи ги на макферсона на долния отвор ,центровай ги на оригиналното място и ги извари с ЦО (както се прави при горните след реглажа)и тогава ще я поразходиш малко по черно без да я жалиш и отиваш на стенд
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #97
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Тоя дето прави амортисьорите идея си нямаше какво става. Ама на бележката му пишеше "горен отвор, до тялото на амортисьора". Като отидох да си ги взема ми причерня ...

                Иначе за база на шенкела - няма такова нщо. Просто го събрахме колкото да се движи. Все се надявам с малко почукване на леко охлабен болт да могат да си дойдат на мястото нещата. После заварки на долните и горните шайби. Тоя на реглажа да му мисли. Ако не стане - по живо, по здраво. Тъкмо ще имам причина да сменя амортисьорите с нови. Пък и ще улегна окачването и няма да има изненади в последствие.

                За ъглите питам, защото си мисля да ги оставя малко събрани. Интересно ми е заводски колко са отворени вертикалните наклони.

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  на грешните отвори направо заваряй шайби отгоре над мястото където е отвора оригинално...Това е най-добрия вариант според мен...наклона е до а 2 градуса са много според мен....
                  Успех и дано стане безпроблемно!
                  Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    Градусите по спомен са около +3 мах ,моите съм ги оставил на +1,2 ,+1,5 , на поглед все едно са прави вертикали |--|но дефакто са /--\ ,на всичките си коли ги оставам така за да са по стабилни в завой , а за шайбите ......................... ти ще разбереш






                    пп Щях да ти казвам какви ще са последиците от долните отвори ама айде нема нужда ще ти загатна ..... карета
                    Последно редактирано от jimito; 08-10-11, 08:50. Причина: допълване
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Тоя дето прави амортисьорите идея си нямаше какво става. Ама на бележката му пишеше "горен отвор, до тялото на амортисьора". Като отидох да си ги взема ми причерня ...
                      Ти си му написал "горен отвор", но той не е знаел кое е горното на ама
                      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                      Коментар


                      • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Е к'вото такова. Охлабихме болтовете на амортисьора, набихме отверка с чук между шенкела и амортисьора и заварихме долната шайба. След това на реглаж. И там о чудо - и 2та накона почти перфектни. Оказа се, че на витарата наклоните са заводски са събрани колелата като \--/. На 0.5 до 1 граду норма. При мен едното беше 0.66, другот 0.78. Оставихме ги така и само стегнахме болтовете. Ще покарам още малко да олегне всичко и след това още един реглаж и заварявам и горните шайби. А предполагам, че след малко каране из къра наклоните ще се отворят още малко (с улягане на цялата система надолу).

                        Коментар


                        • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Е к'вото такова. Охлабихме болтовете на амортисьора, набихме отверка с чук между шенкела и амортисьора и заварихме долната шайба. След това на реглаж. И там о чудо - и 2та накона почти перфектни. Оказа се, че на витарата наклоните са заводски са събрани колелата като \--/. На 0.5 до 1 граду норма. При мен едното беше 0.66, другот 0.78. Оставихме ги така и само стегнахме болтовете. Ще покарам още малко да олегне всичко и след това още един реглаж и заварявам и горните шайби. А предполагам, че след малко каране из къра наклоните ще се отворят още малко (с улягане на цялата система надолу).

                          Да точно така , не я жали из дупките изтръскай я здраво
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Малко ще дублирам информацията от темата ми за джанти, но съм на зор .

                            Някой знае ли къде продават нови железни джанти с минусово ЕТ. Вромос не ми е вариант, защото най-малкото им ЕТ е -40, а аз търся не-повече от -25. И 7J, че 215ки няма да лежат добре на 8J.

                            Коментар


                            • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Баси, къв съм прост. Колко време ми трябваше, да се сетя да питам тия фланци как се монтират. Няма да търся джанти, а фланци. ЕТ-23 ме устройва и си запазвам джантите дето са ми сега на колата. И е най-евтиният вариант.

                              Коментар


                              • От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Много по-правилно е да се сложат джанти с минусов офсет. Аз съм с фланци(железни), и твърдя, че е луд компромис. Не ми се даваха 200 лева за алуминиеви от Явор, и си ги направих в завода в който работех. И ми излязоха 120 лева, при цена 200 при Явор., Ма нали съм скъсан...
                                Колко пари ти се дават? Има на едно място нови джанти, с доста минус, за 38о лева. Железни. Което е най-правилното според мен за в гората.
                                Последно редактирано от Кольо; 12-10-11, 21:17. Причина: пояснения.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X