Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Перфектно! А относно хард офроуда - директно каране през "къра" за такова ли се счита?

    Коментар


    • #77
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Перфектно! А относно хард офроуда - директно каране през "къра" за такова ли се счита?
      Мммм не мисля.Влез в хард разходки и ще ти стане ясно.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #78
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Видях! Заглавието на темата е правилно - "лек" офроуд ще е това което ми трябва. Принципно избирам пътя с най-малко съпротивление и при възможности избягвам контактите с дълбоката кал .

        Коментар


        • #79
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Ето тук се реже.
          А за задните калници защо не си показал докъде се реже
          На моя витаралясник въпреки поизрязаните задни калници-при голям ход на задния мост все още гумите опираха в калниците. След боди лифт вече не опират.

          А за карането през къра-според мен си е най обикновено лигавене с помощ от джип. Харда започва там където ти се изправя косата само при мисълта, че ще трябва да минеш оттам

          А за стръмните спускания има един лаф-"там където мечките слизат по гъз"... Сещай се...
          А понякога тези наклони ги и качваме...

          Но всичко с времето си.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Коле, не плаши човека, все пак ти си сузукитремист, каретотрошача, унищожителят на Хамаматцу, и това са само част от епитетите, принадлежащи единственно на теб, всички останали са софтмодеристи

            Коментар


            • #81
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Е спокойно де . Може и аз до там да стигна. Ама нека първо да вдигна малко джипката и да видя как ще е из къра.

              Иначе за сега са уредени амортисьорите (освен задните и предни ще се сменят с нови), пружините от вартбург, подложките и спирачните маркучи. За джанти имам оферта и за ЕТ-40, и за ЕТ-25. За гуми ще се избере размера след лифта и след мерене къде колко място има и колко трябва да се реже.

              Някой може ли да сподели кое е по-подходящо за джанти - ЕТ-40 или ЕТ-25? Къде ще дойде разликата спрямо положението на гумите?

              Коментар


              • #82
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Ами май джанти за витара стандартно ЕТ-40 няма, виждал съм ЕТ-44 и те обикновенно са с 10J, относно ЕТ-25, лично моите са такива и са с 8J, така че това е много важен критерий за гумата, която ще слагаш

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Е, за 8J нещата са ясни. На 7J 235 гума няма да седи добре.

                  Предложиха ми чисто нови и за това се чудя за ЕТ-то. Ама май ще остана на тези дето са 2ра ръка, че хем са по-евтини, хем са изпитани (8J, ЕТ-25).

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    На 7J 235 гума няма да седи добре.
                    Принципно това е максимума който дават по каталог. Аз съм точно с такъв размер и смятам че си е доста добър вариант.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Е, за 8J нещата са ясни. На 7J 235 гума няма да седи добре.

                      Предложиха ми чисто нови и за това се чудя за ЕТ-то. Ама май ще остана на тези дето са 2ра ръка, че хем са по-евтини, хем са изпитани (8J, ЕТ-25).


                      -25ET е добра джанта и е точно за този лифт (според мен) .Писал си нещо в предния пост което ме притеснява , спирачни маркучи за къде ще са ти? Ако е за след лифта не ти трябват
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Аз сложих моите гуми 235/75/15 на оригиналните джанти-5,5 J...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Джатите от снимката на мойта са 8j ЕТ-25. Преди да ги взема бях с 5,5J т.е. оригиналните за витара.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Поприказвах малко с хора правили лифта и разбрах, че не ми трябват по-дълги маркучи. Но пък предните ще се постарая да ги сменя с такива с оплетка, защото ми споделиха за случки със скъсани маркучи от клони.

                            Днес мога да се похваля с нов съединител . Екседи. Старият притисквател беше износил няколко феродови и вместо да е изпъкнал беше вдлъбнат. Та един проблем по-малко. Другата седмица се надявам да направя лифта и с малко късмет откъм финансова гледна точка ще има скоро и гуми с джанти.

                            Иначе витарата я взех с "ляти" джанти, ЕТ15. Лачени ама непотребни. Дано да има кой да ги иска като ми станат излишни.
                            Последно редактирано от brum; 28-09-11, 19:34.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Имам въпрос - шарнира на А рамото сменя ли се, или е отлят със рамото и се сменят двете заедно? Че моя като го гледам на заварен прилича ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Имам въпрос - шарнира на А рамото сменя ли се, или е отлят със рамото и се сменят двете заедно? Че моя като го гледам на заварен прилича ...
                                Рециклирай го!Аз така правя с моите Витари и до сега проблем не е имало,а като цена мисля,че е по-практично от нов носач!
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X