Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    Абсолютно. Но пък по ботушите отпред нямаше грам забележки.

    Та предполагам, че това е почти нормално и може лесно да се изкърпи и да се излекува проблема. Малки са засегнатите участъци. Или?

    Сега си намери добър тенекеджия , ако знае какво прави ще изкара 4,5 години след кърпежа , но ако е ,,БАШ МАЙСТОР" може и до зимата да изгние .Успех!!! дано съм бил полезен
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #32
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Дано да се окаче, че е само това и не сме изпуснали нищо. Днес отивам да я вземам .

      Коментар


      • #33
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Ясене да ти е честита новата придобивка .Много безаварийни километри.Успех.
        [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

        Коментар


        • #34
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Опаа май си имаме нов колега в отбора.Ми да ти е честита!
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #35
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Мерси . Всеки който е видал колата разправя, че е слънчева, та май верно случих .

            Покарах я - няма такъв кеф. Като изключим че мотора е мъртъв (щото няма сила, трудно вдига 120 на бензин) кефа е незаменим. Погазих малко из Малинова Долина, следващия път се надявам да е утре около Искъра. Ще трябва да разгледам защо има толкова малко сила, но за сега предположениета са ми насочени към това, че газовата нещо е сбъркана.

            Малко има за доизкусуряване по жиците, ама там поне нещата са ми ясни.

            Сега обслужвам. Ремъци, масло на мотора, филтри и накладки. Неприятно ме изненада цената на съединителя ... 450лв клиентска цена за Закс О.о ... Ама ще го преживея.

            Трябва да ходя някъде да ми извадят паспорт на газовата и другата седмица я регистрирам на мое име .

            Ще ми трябва съвет и за гуми. За сега чувам, че няма универсален вариант за зима/лято/офроуд. Та ще се търси приемлива комбинация.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Честита и от мен, да те слуша и ти-нея. Относно съединителят, сигурен ли си, че целият комплект е за смяна, отделно гуми за среден офф, зима и лято има, аз карам с такива-General Grabber AT2

              Коментар


              • #37
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Съединителя предполагам е на принципа при леките автомобили - като се износи феродовия обикновенно и притисквателя е за смяна. Затова направо комплект да ми е мирна глават нататък.

                Тия гуми от къде мога да ги намеря? Щото като ровя в гугъл и в гумаджииниците с online сайтове намерих само едно място със размер 215/75/Р15 на цена от около 250лв/бр ...

                П.С. Оп - http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=502 . Мерси. Ако някой не препоръча нещо по-читаво май това ще е. Цената е повече от добра .

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Съединителя предполагам е на принципа при леките автомобили - като се износи феродовия обикновенно и притисквателя е за смяна. Затова направо комплект да ми е мирна глават нататък.

                  Тия гуми от къде мога да ги намеря? Щото като ровя в гугъл и в гумаджииниците с online сайтове намерих само едно място със размер 215/75/Р15 на цена от около 250лв/бр ...

                  П.С. Оп - http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=502 . Мерси. Ако някой не препоръча нещо по-читаво май това ще е. Цената е повече от добра .

                  Не винаги и двата са за смяна ,ако този който я е карал и е малко в нещата ще разбере кога почва да буксува и ще смени само феродов , но ако е като кръстника ми ще смени и маховик ,както и направи
                  Последно редактирано от jimito; 17-09-11, 18:36.
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    То още почти не приплъзва. След като я прибрах от Самоков и включих малко на бензин на 2ра успя да приплъзне леко. От 2500 оборота скочи на 3000. Обаче след това не съм забелязал да го прави. Включително и днес из полята на НСА.

                    Някакъв съвет относно праговете? Много им е мека ламарината и при едно изкантарване единия го посмачках вече ... Тия пластмасови лайсни ми се струват малко проблемна история - задържат кал. Там зимата като се напълни с кал ще почне яко гниене май ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Съединителя предполагам е на принципа при леките автомобили - като се износи феродовия обикновенно и притисквателя е за смяна. Затова направо комплект да ми е мирна глават нататък.

                      Тия гуми от къде мога да ги намеря? Щото като ровя в гугъл и в гумаджииниците с online сайтове намерих само едно място със размер 215/75/Р15 на цена от около 250лв/бр ...

                      П.С. Оп - http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=502 . Мерси. Ако някой не препоръча нещо по-читаво май това ще е. Цената е повече от добра .
                      Има и по-евтини Генерали От Медина Мед ...Аз взех моите оттам преди седмица и малко ...235 /75/15 по 168лв с доставката до Габрово...Но трябва да ги поръчаш от електронния им сайт...И да ако ще я ползваш за средни работи това може би е гумата която най добре пасва включително и финансово ...
                      ето я темата която бях пуснал за избора на гумите за моята Китара
                      http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124524
                      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Когато купувах моите Медина няма нищо налично и не знаеха кога ще имат, а трябваше да обуя Квази за лятото, за да не скапя чисто нови зимни гуми и АДК бяха еиднственият вариант Отделно 235/75/15 са по-евтини, тъй като са с 10мм грайфер, всички останали размери са с по 13мм

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          http://www.generaltire.com/tires/Grabber-ATsup2-sup
                          http://www.tirerack.com/tires/tires....l=Grabber+AT+2
                          Колега не са с 10мм грайфер моите гуми? Мога да ги примеря ,но изглежда по-дълбок ,а и дори в сайта им от линка по-горе ги дават 16/32 от инча ,а един инч 2.55 при което 16/32 се явява да е около 12.5 мм ...
                          И в ценовата листа вървят под ред нагоре...Тези не са по-евини от друг размер...Аз избрах тях защото се водят подсилени и са с по-голям тегловен индекс(може и да съм се излъгал) ,но щом ги водят подсилени се надявам да имат нещо подсилено
                          Както и да е...Който и размер да бъде избран гумата за мен е добър вариант.
                          Поздрави!
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            То още почти не приплъзва. След като я прибрах от Самоков и включих малко на бензин на 2ра успя да приплъзне леко. От 2500 оборота скочи на 3000. Обаче след това не съм забелязал да го прави. Включително и днес из полята на НСА.

                            Някакъв съвет относно праговете? Много им е мека ламарината и при едно изкантарване единия го посмачках вече ... Тия пластмасови лайсни ми се струват малко проблемна история - задържат кал. Там зимата като се напълни с кал ще почне яко гниене май ...


                            Eто така направих моите , изхвърлих пластмасите и отидох в Бургас с парче от моя праг ,избрах си дебелина на ламарината(1,2мм) и ми ги огънаха .Цена за двата прага 44лв , другия вариант оригинални за сузуки 115лв за брой ,който не ми допадна много защото си помислих че продавача не познава парите

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10577.jpg
Прегледи:4
Размер:155.9 КБ
ID:5304111
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Измери ги с шублера, а аз моите и ще се разбере кое как е, така ще е най-достоверно и ще е от полза за бъдещите купувачи

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                                Измери ги с шублера, а аз моите и ще се разбере кое как е, така ще е най-достоверно и ще е от полза за бъдещите купувачи
                                11,5
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X