Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Купето не ти е грижа. Моето е вързано с тел(сериозно), и няма проблем с него.
    Гледай да няма гнило по рамата. Витарите гният около ушите за задните амортисьори, и назад. Огледай добре предната част на рамата да не би да има удряно. Веднъж ударена и огъната-колкото и да се прави след това, се изкривява много лесно.
    Включи хъбовете(ако не знаеш как-питай, ще ти се обясни), включи малкия лост в купето на 4х4, и на твърд път тръгни с напълно навит волан. Първо в едната посока,после в другата. Слушай за щракане на каретата. Ако щракат-едно каре е 80-100 лева.
    А ако попаднеш на машина с различни предни и задни гуми-бягай далеч.
    Ако имаш възможност за пробно кръгче-мини през няколко дупки. Трябва да няма дрънчене и хлопане. Може да подрусва(все пак е джип), но без непривични шумове.

    Другото е стандартното при покупка на стара кола-течове, шумове от двигател и кутия...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Купето не ти е грижа. Моето е вързано с тел(сериозно), и няма проблем с него.
      Гледай да няма гнило по рамата. Витарите гният около ушите за задните амортисьори, и назад. Огледай добре предната част на рамата да не би да има удряно. Веднъж ударена и огъната-колкото и да се прави след това, се изкривява много лесно.
      Включи хъбовете(ако не знаеш как-питай, ще ти се обясни), включи малкия лост в купето на 4х4, и на твърд път тръгни с напълно навит волан. Първо в едната посока,после в другата. Слушай за щракане на каретата. Ако щракат-едно каре е 80-100 лева.
      А ако попаднеш на машина с различни предни и задни гуми-бягай далеч.
      Ако имаш възможност за пробно кръгче-мини през няколко дупки. Трябва да няма дрънчене и хлопане. Може да подрусва(все пак е джип), но без непривични шумове.

      Другото е стандартното при покупка на стара кола-течове, шумове от двигател и кутия...
      Слушай Кольо! Той знае! И е вярно, че купето му е вързано с тел. Обаче няма спиране, върви.
      Витарата е добър избор. Ако няма ръжда по рамата и ти харесва, като я поразкършиш - взимяй я.
      Успех!
      0878 706 714

      WWW.OFFROADMASHINI.COM

      Коментар


      • #18
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Е, то съвсем без ръжда няма. Има де, ама са много редки.
        Но повърхностна ръжда не е страшна. Малко шкурка, разни прехвалени грундове от по 150 лв литъра, и няма страшно.

        Е, всеки може да различи повърхностна ръжда от изгнило.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Е, то съвсем без ръжда няма. Има де, ама са много редки.
          Но повърхностна ръжда не е страшна. Малко шкурка, разни прехвалени грундове от по 150 лв литъра, и няма страшно.

          Е, всеки може да различи повърхностна ръжда от изгнило.


          Има бате има , един съвет от мен- Търси да е внос от италия ,ако е от австрия или германия по добре изобщо не ходи да я гледаш , от холандия и франция имат по малко
          ръжда , англичанките са 70% добри ама са лява резба


          п.с Гледай за ръжда до задния калник долу тампона между купе-шаси ,ако има канал гледаш шасито там най вече гние гредата която държи А рамото , вдигаш преден капак и гледаш около ботушите и акумолатора ,ако измазана с шагрета и антикор подкалниците направо си тръгвай ,това е признак на пазарска шашма (прикриване на гнилоч) Ако имаш късмет ще търсиш около месец читава. Успех!
          Последно редактирано от jimito; 18-08-11, 21:20.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Ако имаш късмет ще търсиш около месец читава. Успех!
            Аз моята я търсих 3-4месеца http://www.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=2359
            898450701

            Коментар


            • #21
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Аз мислех да гледам такива дето са регистрирани и карани в България ...

              Коментар


              • #22
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Аз мислех да гледам такива дето са регистрирани и карани в България ...

                Успех , поне 6 месеца търсене при добър късмет
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Аз мислех да гледам такива дето са регистрирани и карани в България ...
                  Колега в раздела "ПРОДАВАМ"съм пуснал обява точно за това, което търсиш.Витарата в България е вкарана миналата година от Италия и не е вкарвана в гората .
                  [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    Ще се видим след почивката ми (около 10ти септември) ако колата стой до тогава. Видял съм я обявата . И да - точно това търся. Може би с една идея по-нова година .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      http://offroad-bulgaria.com/showthre...42#post1608042
                      2 stroke power

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        За съжаление мекия таван не ми е опция. Ще се държи извън гараж.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Ами аз го харесах бързо. Общо взето първото дето видях. Става дума за джипчето на колегата MiTaKa_.

                          Има съвсем леки забележки със ръжда (под заден ляв стоп с натискане стана малка дупка, но е леко и ще се изкърпи, 2та тампона между шасито имат малко ръжда около тях, но пак е козметично, а от единия край даже е изкърпено). Пали малко трудно като е студена, но казаха, че те всичките си палели така. Като загрее пали от раз.

                          Направиха ми и едно тестово возене, което ме открехна, че т'ва сузуки е доста по-проходимо от очакванията ми. Вече вярвам, че като му посвикна малко ще мога да стигна до всякъде .

                          Та до края на седмицата ще съм готов и аз да газя къра. Да видим на кой язовир ще го сефтосам .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            Ами аз го харесах бързо. Общо взето първото дето видях. Става дума за джипчето на колегата MiTaKa_.

                            Има съвсем леки забележки със ръжда (под заден ляв стоп с натискане стана малка дупка, но е леко и ще се изкърпи, 2та тампона между шасито имат малко ръжда около тях, но пак е козметично, а от единия край даже е изкърпено). Пали малко трудно като е студена, но казаха, че те всичките си палели така. Като загрее пали от раз.

                            Направиха ми и едно тестово возене, което ме открехна, че т'ва сузуки е доста по-проходимо от очакванията ми. Вече вярвам, че като му посвикна малко ще мога да стигна до всякъде .

                            Та до края на седмицата ще съм готов и аз да газя къра. Да видим на кой язовир ще го сефтосам .
                            Ако е на газ и изпаритела е калпав може да пали от втория път ама ако е на бензин ,малко ме съмнява . За ръждите май ги уцелих къде са
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Абсолютно. Но пък по ботушите отпред нямаше грам забележки.

                              Та предполагам, че това е почти нормално и може лесно да се изкърпи и да се излекува проблема. Малки са засегнатите участъци. Или?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Ръждите, ако са само тея не фатално.Моята като я взимах хич не погледнах от долу.Беше доста ръждива но с малко намеса на СО в кадърни ръце и нещата си дойдоха на място вече четвърта година я търкалям.За двигателя не съм съгласен че, студен палел по- трудно и с всички било така.
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X