Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За състезателните джипки в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За състезателните джипки в България

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Уважаеми nikidd,

    Смятам, че подхождаш (както и колегата Monster и не малко други колеги, не се засягайте от това) малко детински към нещата...

    Напълно е възможно да си прав, НО:

    1) Темата е започната с такова заглавие и вече 2-ра страница е изродена в сипене на критики и съвети как е можела да се постави по друг начин или е въобще безмислена
    2) Т.к. описването на такива машини е най-добре да става от собствениците им (и то доброволно) щеше да си проличи дали някой от тях има време и желание да представи своята машина, какво е правил/подобрявал по нея и защо. След толкова "оффтопик" тука едва ли някой би го направил вече (дори и да е имал желание)
    3) Представяне на нашите джипки е хубава тема, но както сам правилно правиш разграничение не е за "състезателните" такива или поне не само за тях.
    4) Не съм се впрягал да мисля дали крият нещо или не. Това си е тяхно право и не бих ги обвинил дори и да го правят.
    5) Ако има място където да видя всички (или част) от автомобилите, които са по състезанията определено искам да е накуп, а не разхвърляно. Аз за такова не знам, ако има темата щеше да приключи с 1 отговор, в който има линк.

    В заключение: не се опитвам да убедя някого да пише тук по темата ако няма желание за това. Просто призовах за малко толерантност. Спирам да пиша в тази тема, т.к. нямам състезателна машина (нито дори любителска такава ) и само ще чета ако се появи нещо по темата.

    Не се засягайте, казаното от мен е с най-добри чувства. Наздраве

    Коментар


    • #47
      До: За състезателните джипки в България

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      ...Не се засягайте, казаното от мен е с най-добри чувства...
      "+1" както се казва..

      Коментар


      • #48
        До: За състезателните джипки в България

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        +1
        на едно място, не че не ползваме търсачката, но да бягаме из целия форум като улави?
        Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
        5) Ако има място където да видя всички (или част) от автомобилите, които са по състезанията определено искам да е накуп, а не разхвърляно. Аз за такова не знам, ако има темата щеше да приключи с 1 отговор, в който има линк.
        Ами, уважаеми колеги, какво ще кажете вие да вземете да се поровите из форума и да направите една тема-компилация, обединяваща наличната информация по интересуващата ви тема.
        Вместо да пригласяте на претенциите "някой" да ви поднесе готова и обработена информация на тепсия ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          До: За състезателните джипки в България

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Ами, уважаеми колеги, какво ще кажете вие да вземете да се поровите из форума и да направите една тема-компилация, обединяваща наличната информация по интересуващата ви тема.
          Вместо да пригласяте на претенциите "някой" да ви поднесе готова и обработена информация на тепсия ...
          "+1" както се казва

          Коментар


          • #50
            До: За състезателните джипки в България

            Да се върнем към първоначалната идея:

            Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
            Мисля , че за всички ще бъде интересно ако състезателите (и други запознати с материята ) от тоза форум споделят за начина и степента на подготовка на състезателните машини у нас. Ако не е тайна със снимки и технически данни.
            Такава тема отдавна липсва , а и мисля , че изнесените евентуално тук данни ще са от полза и за състезателите, защото инфото неминуемо ще се разнесе из интернет, което си е реклама и популярност, а популярноста именно куца на този прекрасен спорт.
            TurboKuчekBabait - ще ти дам за пример 1 ТУНИНГ на джип, който е най-голяма заплаха за Г-класите.
            Това е моят САМУРАЙ. Купих нещастната докарана до плачевно състояние каручка от Ботевград. С 1000 магии, молитви, и родно българско благославяне от рода на "майката ти ....." жълтото нешо стигна до Варна.
            Направих малък ТУНИНГ - за 2 години смених - 2 двигателя (от 1000cc- 45Hp, на 1300 swift- 80Hp, а сега слагам 1600-Vitara), смених 2 скоростни кутии (4 степенна 410, 5 степенна 413, и сега автоматик)
            Смених преден и заден мост. Смених седалките (RECARO), смених коланите с 4 точкови, смених волана - Monte Carlo. Смених гумите CAYMAN 235/75/15 и Ал. джанти WolfRace 8,5"/15, в последствие смених и тях с джанти 10"/15 с гуми KUMHO 33 R 15. Смених амортисьорите с CALMINI. А листите ги сменям през месец.
            Купето го орязах драстично. Смених броните - по скоро разкарах онези грозни ръждясали неща и си заварих 1 леко модифициран П-образен ВИНКЕЛ. И черешката на тортата е ауспух от мотоциклет SUZUKI GSXR 1000 поставен на видимо място на задния десен калник. А, да не забравя смених и регистрацията - вече е варненски. Как мина през КАТ ...
            Надявам се да съм бил изчерпателен в обяснението си за МАЛКИЯ тунинг.
            В цифри звучи така - Сузуки самурай - 1985 - над 7000лева. А още няма лебетка - да сложим едни 800-1000 кинта и честито !!! Получавате 22 годишна джипка за 8000 лева.
            Виж в mobile-то за 8000 какви неща има.
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #51
              До: За състезателните джипки в България

              Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
              Получавате 22 годишна джипка за 8000 лева.
              Виж в mobile-то за 8000 какви неща има.
              OFFTOPIC:
              В мобилето има много неща и за под 8000 лева
              8000 лева почти никой мисля че няма да брой за 22 годишна джипка.
              А иначе за 8000 лева могат да се направят доста неща по кой да е джип

              Коментар


              • #52
                До: За състезателните джипки в България

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Ами, уважаеми колеги, какво ще кажете вие да вземете да се поровите из форума и да направите една тема-компилация, обединяваща наличната информация по интересуващата ви тема.
                Вместо да пригласяте на претенциите "някой" да ви поднесе готова и обработена информация на тепсия ...
                Хм, не е ли добре да обмисляме предложенията преди да ги правим?

                Всяка информация, която аз бих намерил във форума и съответно събрал на едно място за тези автомобили ще бъде:
                1) Вече остаряла
                2) С голяма вероятност непълна или грешно поднесена (поради липса на пряко наблюдение върху описвания обект)
                3) Некоректна спрямо собствениците, т.к. те може и да не са съгласни тя да се обощава, поднася по такъв начин и т.н.

                Пак повтарям, ако някой трябва да пуска такива данни това трябва да е СОБСТВЕНИКА на возилото, т.к. единствено и само той има най-точни данни за него и единствен може да решава какво и колко да се покаже и опише.

                А дали има смисъл от тази тема щеше да си проличи ако не я бяхте оспамили, т.к. при липса на интерес от собствениците на тези возила тя щеше вече да е на ...ста страница в раздела си и никой да не се сеща за нея.

                Вкарваме се в излишна полемика.

                П.П.: Благодаря на Kaskadiora за дадения пример. +1

                Коментар


                • #53
                  До: За състезателните джипки в България

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  OFFTOPIC:
                  ...8000 лева почти никой мисля че няма да брой за 22 годишна джипка.....
                  Естествено , но кой може да си ,,вземе''парите дето е вложил по Джипа си ? В крайна сметка всеки си тунингова (преправя) джипа за удоволствие ,а не за търговия.След време когато ще сменям джипа , даже няма да се опитвам да продавам стария (ще го ползвам за части)
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #54
                    До: За състезателните джипки в България

                    Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                    Хм, не е ли добре да обмисляме предложенията преди да ги правим?

                    Всяка информация, която аз бих намерил във форума и съответно събрал на едно място за тези автомобили ще бъде:
                    1) Вече остаряла
                    2) С голяма вероятност непълна или грешно поднесена (поради липса на пряко наблюдение върху описвания обект)
                    3) Некоректна спрямо собствениците, т.к. те може и да не са съгласни тя да се обощава, поднася по такъв начин и т.н.

                    Пак повтарям, ако някой трябва да пуска такива данни това трябва да е СОБСТВЕНИКА на возилото, т.к. единствено и само той има най-точни данни за него и единствен може да решава какво и колко да се покаже и опише.

                    А дали има смисъл от тази тема щеше да си проличи ако не я бяхте оспамили, т.к. при липса на интерес от собствениците на тези возила тя щеше вече да е на ...ста страница в раздела си и никой да не се сеща за нея.

                    Вкарваме се в излишна полемика.

                    П.П.: Благодаря на Kaskadiora за дадения пример. +1
                    неможе да има остаряла информация по простата причина че нищо радикално неможе да се промени за 5 . 6 години.щом собствениците вече са огласили какво са направили по машините си явно са сагласни да споделят със останалите своите машини....и най важното на пръв поглед вие виждате как една или друга машина е тунингована по един или друг начин ама това е върхъ на айзберга.на пръв поглед например се вижда че едни ресори са преместени над моста ама това е напръв поглед.а мярки чертежи мислене мерене и пак мерене и преправяне несе вижда.така че тия тънките неща които несе виждат никой няма да ги сподели.каскадйора какво сподели че е сменил няколко двигателя и ресори.ами това е нищо.нещо ще е ако каже как е монтира единия или другия двигател колко е дълго каданчето към скоростите как е удължил предния и задния кардан как е направил дългата щанга на управлението и има още и още примери.несамо за него ами за всички преправяни машини.тия тънките неща се споделят на по бира в гаража на сладка раздумка на приятелски начала.

                    Коментар


                    • #55
                      До: За състезателните джипки в България

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      неможе да има остаряла информация по простата причина че нищо радикално неможе да се промени за 5 . 6 години...
                      Прав си за много неща, но това как точно е сменил един двигател с друг или колко дълъг е кардана е наистина за другите теми, тук би било по-скоро за снимки и обща информация + направените подобрения.

                      Пак казвам, дали ще се включат или не собствениците на тези машини е най-добрия (за мен) показател доколко е удачна темата. Останалите можем да си чешем ..... езиците, докато от 3 направим 30 страници

                      Коментар


                      • #56
                        До: За състезателните джипки в България

                        само че има един основен проблем.тук има много малко състезателни джипки.повечето ако не и почти всички са за разходки или хард разходки.много малко хора могат да си позволят такава състезателна джипка .по простата причина че ако я има трябва да се състезава с нея иначе защо да вкарва луди пари в нея и тя да му пълни гаража. аз лично имам две джипки.и двете съм ги преправял много.и после пак и пак.ама не са състезателни .нямам финансова и физическа възможност да се занимавам със състезания.само за кеф и работа са ми.

                        Коментар


                        • #57
                          До: За състезателните джипки в България

                          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                          Хм, не е ли добре да обмисляме предложенията преди да ги правим?

                          Всяка информация, която аз бих намерил във форума и съответно събрал на едно място за тези автомобили ще бъде:
                          1) Вече остаряла
                          2) С голяма вероятност непълна или грешно поднесена (поради липса на пряко наблюдение върху описвания обект)
                          3) Некоректна спрямо собствениците, т.к. те може и да не са съгласни тя да се обощава, поднася по такъв начин и т.н.

                          Пак повтарям, ако някой трябва да пуска такива данни това трябва да е СОБСТВЕНИКА на возилото, т.к. единствено и само той има най-точни данни за него и единствен може да решава какво и колко да се покаже и опише.

                          А дали има смисъл от тази тема щеше да си проличи ако не я бяхте оспамили, т.к. при липса на интерес от собствениците на тези возила тя щеше вече да е на ...ста страница в раздела си и никой да не се сеща за нея.

                          Вкарваме се в излишна полемика.
                          Май само си търсим оправдание за чакането на готово някой друг да направи нещо ...

                          А иначе, който е имал желание е пуснал, каквото е искал да каже и покаже. Вероятността някой да го направи в резултат на щенията на разни бабаити е много мизерна. Или поне така ми се струва на мене.
                          Липсата на интерес от собствениците е очевадна, както е очевадно и това, че проявите на натрапчиво любопитство са излишни и не водят до резултати.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: За състезателните джипки в България

                            Един съ-форумник беше казал ( по спомен ) "Знаете ли защо Българите не правят децата си мегдана ? Защото цялото село ще им дава акъл как да го правят"
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #59
                              До: За състезателните джипки в България

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Май само си търсим оправдание за чакането на готово някой друг да направи нещо ...

                              А иначе, който е имал желание е пуснал, каквото е искал да каже и покаже. Вероятността някой да го направи в резултат на щенията на разни бабаити е много мизерна. Или поне така ми се струва на мене.
                              Липсата на интерес от собствениците е очевадна, както е очевадно и това, че проявите на натрапчиво любопитство са излишни и не водят до резултати.
                              Обективните причини не могат да се наричат мързел.

                              Обидни квалификации към теб не съм използвал и ще те помоля да се въздържаш от такива и по мой адрес.

                              Дали е имало желание или не щеше да се види ако не бяхте превърнали темата в ..... (повтарям го за ...надесети път).

                              Ако имаш още желание за коментиране можеш да коментираш и това.

                              Съжалявам за по-острия тон, но към хора позволяващи си злобни забележки и коментари не смятам за удачно да продължавам с обичайния си добронамерен подход.

                              Със здраве.

                              Коментар


                              • #60
                                До: За състезателните джипки в България

                                Моля да не развивате конфликт какъвто всъщност няма. Обвинения точно към V93 по темата са неуместни защото той е от малкото хора които са положили много сериозен труд за да направят тема за тунинг на собствения си автомобил която да е подробна и съдържателна:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11936

                                Колкото до тунинга на състезателните машини там нещата стоят по много по-различен начин от този който си представя широката публика. Почти всички състезателни автомобили в България познавам много добре. Това което ще ви кажа е че повечето са взети/купени не като точен избор а като най-добрия компромис към момента или като случайно попадение.Не си представяйте че там има вложени някакви страхотни тунинги или извънземни технологии. Основата на успеха на един състезател в България (при този формат на състезанията) е възможността да навакса на трошенето. Това е истината. Има и автомобили които са специално купувани и оборудвани за състезания от по-висок клас но пък те са случили на собственици с пари, но без никаква дарба за каране. Затова и дъното на класацията е запазено за тях... Състезанията по офроуд в България (доколкото това е въобще офроуд) не предполагат наличието на супер специализирана техника и тя не е в състояние много да помогне. Голям двигател, здрави нерви и кураж са нещата които печелят състезанията. Това с космическите тунинги въобще го забравете. Между впрочем скъпите и сериозни тунинги в днешно време се правят точно на автомобилите за разходки...

                                Ако се развие идеята за Национален шампионат по траял можете да сте сигурни че там наистина ще се видят интересни технически решения... Просто си трябват...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X